Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Skandal z samorodkami ananasa: Nowa Zelandia oburzona pogryzieniem braci Potter przez ananasy

Nowa Zelandia jest obecnie pogrążona w „skandalu z kawałkami ananasa” po tym, jak popularna marka cukierków została „ujawniona” do hurtowego zakupu i udana jako „ręcznie robiona”.

Czekoladowe lizaki z ananasowym środkiem są definiującym symbolem życia kiwi – a konkurencja jest zacięta, która króluje.

Potter Brothers Pineapple Chews, butikowy producent czekolady, który kosztuje 5,99 USD (około A5,59), został niedawno uznany za najlepszego w konkurencyjnym teście smaku.

sędziowie w wersja telewizyjna Byli pod takim wrażeniem „Pineapple Pieces”, że nazwali „zaskakującym słabszym” i znokautowali lidera Pascal’s Pineapple Lambs, który kosztował 3,50 $ w Australii, na drugim miejscu.

Ale po tym, jak Potter Brothers zajęli pierwsze miejsce, miejscowa Courtenay Adele dotarła do rundy finałowej Duży piec kiwi Postanowił „odsłonić” rzemieślniczą markę czekolady.

Widzisz, dowiedziałem się kilka lat temu, że Potter Brothers, którzy twierdzili, że ich produkty są „ręcznie robione”, tak naprawdę kupowali hurtowo kawałki ananasa i przemalowywali je.

Byłem zaangażowany wideo W tamtym czasie, wyjaśniła, była jedną z tych „ludzi, którzy odgryzają całą czekoladę na zewnątrz”, a kiedy to zrobiła, przypadkowo odkryła drugą warstwę czekolady – ale nic z tego nie wyszło.

Courtney powiedziała news.com.au: „Po tym, jak Potter Brothers zajęli pierwsze miejsce, poszedłem po nową torbę, aby zobaczyć, czy nadal robią to samo, co odkryłem lata temu.

„Torba, którą dostałem, zdecydowanie wciąż była grudkami przepakowanego ananasa, więc trzymałem się oryginalnej historii i zacząłem nabierać przyczepności”.

Z nowo odkrytym zainteresowaniem Kourtney zdecydowała, że ​​nadszedł czas, aby ponownie podzielić się swoimi odkryciami i tym razem opublikowała swój oryginalny film na TikTok, gdzie szybko eksplodował.

„Mam problem z tymi kawałkami ananasa” – wyjaśniła w filmie zatytułowanym.

Po nalaniu trochę z torebki i wgryzaniu się w czekoladę, chwycił kawałek przed kamerą.

READ  Ekspert ds. Zdrowia obwinia ustalenia dotyczące kwarantanny na lotnisku w Sydney za najnowszą epidemię koronawirusa

„Widzisz to?” Zapytałem, jak później jest warstwa czekolady na kolejnej warstwie czekolady.

Nie ma mowy, nie może być tak zwykłego kawałka ananasa, który ta firma właśnie oblała swoją czekoladą.

Jak oni śmią zrobić to naszej narodowej stolicy.

Film nadal pokazuje pierwszą usuniętą warstwę czekolady, z ciemną czekoladą widoczną pod spodem, szczelnie zakrywającą ananasa do żucia.

„Dół tego gobelinu ma kreskowanie, jakby został wykonany w dużej starej fabryce” – kontynuowała.

Ludzie byli „oburzeni” odkryciami Kourtneya, a Kiwi oburzony, że „zmarnowali pieniądze”, podczas gdy inni z całego świata deklarowali, że „zainwestowali” w sagę.

„Na pewno [Pascall] Bryła ananasa, wow. Ktoś napisał zszokowany.

„Nawet nie jadam kawałków ananasa, ale teraz też mam z nimi problem!! Potter Brothers lepiej odpowiedzcie na kilka pytań” – oświadczył inny.

„Ich kolor nie pasował do czekolady, żeby spróbować to pomieszać” – ubolewał inny.

Gdy wideo zyskało na popularności, Kourtney udostępnił kolejny film wyjaśniający, że problemem jest sposób, w jaki firma sprzedaje swoje produkty.

Tu jest napisane „Ręcznie robione w Nowej Zelandii”, mówi, pokazując przód opakowania.

Z tyłu jest mowa o „dwóch braciach, którzy postanowili zamienić rodzinny przepis na pyszną, prawdziwie ręcznie robioną czekoladę tutaj, w Nowej Zelandii”. ”

Kourtney udostępniła serię zrzutów ekranu z rozmowy, którą przeprowadziła z marką na Facebooku w 2020 roku, pytając, czy chrupanie ananasa to „kupowanie w sklepie, a następnie oblewanie czekoladą”, ale nie mogła uzyskać prostej odpowiedzi.

Jednak lokalna stacja telewizyjna 1News zauważyła zamieszanie na TikTok, co skłoniło Potter Brothers do wydania oświadczenia, w którym przyznali się do ukrywania masowo produkowanych i sprzedawanych lodów na patyku jako ręcznie robionych.

„Kiedy zaczynaliśmy, byliśmy młodzi, entuzjastyczni i naiwni, i nie uważaliśmy, że użycie niektórych słów w naszych treściach może być nieodpowiednie” – czytamy w oświadczeniu. Stuff.co.nz.

READ  Ponad połowa rodzimych startupów skoncentrowała się na rodzimym rynku na Ukrainie

„Podkreślamy, że nie było to zamierzone, a to tylko niektóre z lekcji, które zostały potraktowane bardzo poważnie w ostatnim czasie”.

Bracia, Kyle i Jake Potterowie, twierdzą, że firma produkuje teraz swoje podstawowe składniki, takie jak ananasowy nugat, w swojej fabryce w Leven na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii „przy użyciu praktycznego procesu”.

Pomimo wprowadzenia zmian w sformułowaniu na swojej stronie internetowej, Komisja Handlu Nowej Zelandii otrzymała wiele skarg „zarzucających, że firma przedstawiła wprowadzające w błąd twierdzenia dotyczące swoich produktów”.

Kourtney jest podekscytowana, gdy w końcu otrzymuje odpowiedź na swoje pytanie, ale przyznaje, że nigdy nie spodziewała się, że jej wideo stanie się wirusowe.

Kiwi są naprawdę podekscytowani Pineapple Lump, więc pomyślałem, że Nowozelandczycy byliby zainteresowani”.

„Ale nie spodziewałem się tak wielu międzynarodowych komentarzy – większość ludzi jest zdezorientowana tym, czym jest kawałek ananasa.

„Nigdy nie chodziło o czekoladę, chodziło o sposób, w jaki reklamują swoje produkty jako premium i ręcznie robione.

„Nie sądziłem, że to było fair w stosunku do przeciętnego Kiwi, który zdecydował się wydać swoje ciężko zarobione pieniądze na ten produkt”.

Jeśli chodzi o to, jak może to wpłynąć na braci Potter, komisja stwierdziła, że ​​nie zbadała jeszcze tego zarzutu.

„Nigdy więcej ich nie kupię, pozostanę przy ananasowych blokach Organo Gold” – dodała Courtney. „A jeśli potrzebuję czekolady, zawsze idę do Whittakers”.

Przeczytaj powiązane tematy:TIK Tok