Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rynki wschodzące w oparciu o docelowy wskaźnik CPI w USA, wzrost cen akcji w Chinach

*

Chińskie akcje zyskują na oznakach ożywienia

*

Cel CPI w USA wzmacnia zakłady na mniejszą podwyżkę stóp

*

Spadek sprzedaży domów w Turcji

*

Polska, Czechy dane o inflacji na wyciągnięcie ręki

*

Akcje rynków wschodzących wzrosły o 0,8%, a waluty utrzymały się na stabilnym poziomie wobec osłabienia dolara

Przez Shabham Petra

(Reuters) – Akcje rynków wschodzących rosły w środę po tym, jak akcje w USA wzrosły po tym, jak odczyt celu inflacyjnego zwiększył oczekiwania na mniejszą podwyżkę stóp procentowych w marcu, podczas gdy oznaki ożywienia gospodarczego w Chinach poprawiły nastroje.

Indeks MSCI Emerging Markets Index wzrósł o 0,8%, ponieważ raport Departamentu Pracy dotyczący indeksu cen towarów i usług konsumpcyjnych wykazał, że ceny konsumpcyjne spadły w lutym, w dużej mierze zgodnie z oczekiwaniami rynku, a główne i fundamentalne wskaźniki odnotowały pożądany spadek rok do roku.

Ale oznaki słabości gospodarczej w połączeniu z regionalną paniką bankową zwiększyły szanse na to, że amerykański bank centralny podniesie swoją główną stopę procentową o 25 punktów bazowych na zakończenie dwudniowego posiedzenia politycznego 22 marca.

Chińskie akcje utrzymywały się na stabilnym poziomie, ponieważ druga co do wielkości gospodarka świata wykazywała oznaki stopniowego ożywienia, a sprzedaż detaliczna w pierwszych dwóch miesiącach wzrosła o 3,5% rok do roku, odwracając roczny spadek o 1,8% odnotowany w grudniu.

„Spodziewamy się, że w nadchodzących miesiącach dynamika wzrostu w Chinach ulegnie dalszej poprawie, głównie dzięki ożywieniu bieżącej konsumpcji i wciąż akomodacyjnej polityce makroekonomicznej” – napisali w nocie ekonomiści z Goldman Sachs.

Niektóre waluty azjatyckie wzrosły, pozostawiając indeks walutowy rynków wschodzących MSCI na wyższym poziomie wobec osłabienia dolara.

Rand południowoafrykański spadł o 0,4%, wyprzedzając dane o sprzedaży detalicznej opublikowane później w ciągu dnia, które dadzą wgląd w popyt konsumpcyjny w najbardziej uprzemysłowionej gospodarce Afryki. Liczba ta jest postrzegana jako znaczny spadek w styczniu w porównaniu z ubiegłym rokiem.

READ  KGHM Polska Med? SA: Miedz i SN Nuclearelectrica SA podpisały memorandum o współpracy w rozwoju SMR

Lira turecka osiągnęła poziom 18,9815 w stosunku do dolara. Sprzedaż domów w Turcji spadła w lutym o 18% rok do roku, podczas gdy w lutym odnotowano deficyt budżetowy w wysokości 170,56 miliardów lirów (8,99 miliardów dolarów), co pokazuje wpływ potężnych trzęsień ziemi z zeszłego miesiąca.

Rubel rosyjski był o 0,1% słabszy w stosunku do dolara przed trzema aukcjami długu publicznego w środę i zyskał na wartości, gdy ceny ropy wycofały się z trzymiesięcznych minimów, podczas gdy inwestorzy czekają w tym tygodniu na decyzję Banku Rosji w sprawie stóp procentowych.

W Europie Środkowo-Wschodniej forint spadł o 0,4% w stosunku do euro po tym, jak jego minister powiedział, że stopa inflacji może spaść do około 9% do końca roku, co może utorować drogę do niższych stóp procentowych.

Polski złoty utrzymywał się w stosunku do euro przed publikacją danych o inflacji cen konsumpcyjnych za styczeń i luty oraz danych o handlu za styczeń. (Reportaż Shubham Batra w Bengaluru; montaż przez Uttarish Venkateshwaran)