Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Novak Djokovic Wyzwanie do trenera

Nina Stojanovic i Novak Djokovic w deblu mieszanym dla Team Serbia. (Zdjęcie: Clive Brunskill/Getty Images)

Trener Serbii Viktor Troicki ujawnia wyzwanie Novaka Djokovica Pragnienie zespołu, aby zagrać w deblu mieszanym na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

z rzadkim „Złote uderzenia” na linii bramkowej, jeśli Djokovic wygra indywidualne złoto A w przyszłym miesiącu na US Open wielu było zaskoczonych, widząc Djokovic w mieszanym turnieju w Tokio.

Klasa: Niesamowity wyczyn Ash Party pośród złamanego serca Igrzysk Olimpijskich

‘Bardzo smutny’: Igrzyskami olimpijskimi wstrząsnęła śmierć 19-letniego sportowca

Ze względu na ryzyko kontuzji lub wyczerpania podczas wydarzenia, które nie ma wielu zwolenników i może odwrócić uwagę od najpilniejszych celów, ruch Djokovica z pewnością uniósł brwi.

Troicki ujawnił teraz, że on i jego sztab szkoleniowy nie chcą, aby światowy numer jeden w ogóle grał w deblu mieszanym.

„Byłem przeciwko niemu. Cała drużyna była przeciwko niemu” – ujawnił Troicki po tym, jak Djokovic dotarł w czwartek do półfinału zarówno w singlu, jak i mieszanym.

– To był tylko on. Chciał grać.

Djokovic wraz z Niną Stojanovic pokonali niemiecką duet Laurę Siegmund i Kevina Krawetza 6:1, 6:2 w meczu, który rozpoczął się niecałe dwie godziny po jego zwycięstwie. Pokonał Japończyka Keia Nishikoriego 6:2, 6:0 w singlu.

– Myślałem, że w ostatnich miesiącach był zmęczony tenisem – powiedział Troicki. „Naprawdę dużo grał.

„Wszyscy myśleli o kawalerach.

„Kiedy powiedział, że chce grać w miksach, powiedziałem: „Ok, (jeśli) to dla niego wiele znaczy i chce udowodnić, że jest gotowy, a w meczach mieszanych daje z siebie wszystko, jest w 100% skupiony na wszystkim. sposób, a następnie OK.”

– Szuka trudniejszego wyzwania. Jak dotąd radzi sobie dobrze. Cieszę się, że miał krótkie mecze w obu imprezach.

Novak Djokovic i Nina Stojanovic, na zdjęciu, grają Marcelo Mello i Luisę Stefani na igrzyskach olimpijskich.

Novak Djokovic i Nina Stojanovic kontra Marcelo Mello i Luisa Stefani na igrzyskach olimpijskich. (Zdjęcie: Clive Brunskill/Getty Images)

Novak Djokovic pali się w singlu i deblu

Djokovic jeszcze nie przegrał seta w singlu lub mieszanym deblu.

READ  Polska żałuje, że Biden nie spotkał się podczas swojej wizyty z przywódcami Europy Wschodniej

W piątek zmierzy się ze swoim największym testem z piątym graczem, Alexandrem Zverevem, chociaż Djokovic ma w karierze przewagę 6-2 nad Niemcem i nie przegrał ze Zverevem od prawie trzech lat.

„Może finał jest przed finałami” – powiedział Troicki. “To będzie ciekawy mecz.”

Karen Khachanov i Pablo Carreno Busta zagrają w pozostałych półfinałach.

34-letni Djokovic jest już pierwszym zawodnikiem od Road Laver w 1969 roku, który wygrał swoje pierwsze trzy duże szlemy w sezonie.

Mógłby dołączyć do Steffi Graf jako jedyny gracz w historii tenisa, jeśli wygra „Złotą Szlemę” – wszystkie cztery Wielkie Szlemy i złoto olimpijskie w tym samym roku.

„Już teraz jest wyraźnie najlepszy w naszym sporcie” – powiedział Troicki. „Najlepsza gra wszech czasów i wiele rekordów.

„Oboje są wspaniałymi mistrzami, obaj są Rafą (Nadal) i Rogerem (Federer) i podziwiam to, co zrobili.

“Ale Novak ma naprawdę (hit) nowe szczyty i nowe rekordy i na pewno nie zatrzyma się tutaj. Okaże się najlepszym graczem w historii.

„Jest psychicznie gotowy na wszystko. To, co robi w naszym sporcie, jest czymś wyjątkowym i jest psychicznie twardszy niż ktokolwiek inny w tej grze”.

z agencjami

Obejrzyj „Mind Games”, nową serię Yahoo Sport Australia, która bada brutalną psychiczną pracę, jaką przechodzą elitarni sportowcy w pogoni za wielkością:

Kliknij tutaj Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najświeższe wiadomości z Australii i całego świata.