Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Nowa era” ASX rozpoczyna się od zwolnień, gdy dyrektor generalny macha siekierą

„Nowa era” ASX rozpoczyna się od zwolnień, gdy dyrektor generalny macha siekierą

Ruchy szachowe

Pod koniec 2023 r. ASX próbowała zakończyć fatalny niepowodzenie w dostarczeniu nowej, opartej na blockchain alternatywy dla 30-letniego systemu rozliczeń i rozrachunków CHESS, który stanowi podstawę rynku akcji, identyfikując „gotowy” instrument opcja technologiczna indyjskiego giganta technologicznego Tata Consultancy Services.

W związku z rozpoczęciem prac nad dostawą i innymi równoległymi modernizacjami firma przechodzi restrukturyzację obejmującą kilka oddziałów w ramach ASX. Chociaż obejmuje to obszary wykraczające poza technologię, w e-mailu pani Lofthouse podkreślono, że technologia przeszła najbardziej znaczącą zmianę, a nadzór nad całą technologią dla przedsiębiorstw jest scentralizowany pod kierownictwem dyrektora ds. informatyki Tima Whiteleya.

Według ostatniego stanu ASX zatrudniała 1050 osób, w tym pracowników pełnoetatowych i wykonawców. Rzeczniczka firmy stwierdziła, że ​​nie jest możliwe podanie całkowitej liczby zbliżających się zwolnień, ponieważ proces nie został jeszcze zakończony.

We wtorek zakończą się konsultacje między firmą a dotkniętymi pracownikami, podczas których omówiona zostanie możliwość przeniesienia na inne stanowiska.

„Chociaż oczekuje się, że proces ten doprowadzi do zmniejszenia zatrudnienia, nie jest to jedyny czynnik napędzający zmiany” – powiedziała pracownikom pani Lofthouse.

„Ankiety i opinie pokazały nam, że obecnie nie jesteśmy optymalnie zorganizowani, aby dotrzymać tempa zmian i planu działania dotyczącego realizacji kluczowych projektów. Wiele proponowanych przez nas zmian ma na celu rozwiązanie tego problemu. „

Zwolnienia zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie, aby w piątek poprawić perspektywy śródrocznych wyników finansowych.

Osoba mająca dostęp do poufnych informacji w firmie, która wypowiadała się pod warunkiem zachowania anonimowości, stwierdziła, że ​​morale w ASX jest tak niskie, a dotknięci pracownicy postrzegali cięcia jako krótkoterminowy środek mający na celu uspokojenie akcjonariuszy, którzy w zeszłym roku prawie doprowadzili zarząd do drugiego strajku przeciwko raportowi płacowemu Październik.

Jak wynika z notatki pani Lofthouse, liczba pracowników ASX w roku budżetowym 23 wzrosła o 13,5 procent, czyli 125 osób.

READ  WaterNSW ogłosiło plany budowy elektrowni wodnej dla tamy Burrendong w środkowo-zachodniej części stanu