Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowa funkcja aktualizacji iPhone’a „niesamowita”

Nowa funkcja aktualizacji iPhone’a „niesamowita”

Dostępna jest nowa aktualizacja iPhone’a 14, która jest niezwykle przydatna – zwłaszcza w kraju takim jak Australia.

Połączenie satelitarne iPhone’a 14 umożliwia wysyłanie wiadomości do służb ratunkowych, jeśli kiedykolwiek utkniesz, gdy nie ma usługi komórkowej. Joanna Stern z WSJ (wraz z podatnym na awarie manekinem) testuje tę funkcję i pokazuje, jak z niej korzystać. Ilustracja: Preston Jesse dla Wall Street Journal

Alarmowe SOS przez satelitę to funkcja bezpieczeństwa, która umożliwia użytkownikom iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Pro kontakt ze służbami ratunkowymi poza zasięgiem sieci komórkowej lub Wi-Fi. Australia i Nowa Zelandia to ostatnie kraje, które otrzymały tę usługę po uruchomieniu jej przez Apple pod koniec 2022 roku, najpierw w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a teraz w wybranych krajach europejskich.

iPhone 14 będzie teraz oferował możliwość wezwania służb ratunkowych przez satelitę. Zdjęcie: Elly Niesamowite

Jak skorzystać z alarmowego SOS przez satelitę?

W zeszłym tygodniu miałem okazję przetestować tę funkcję i okazało się, że jest niezwykle łatwa w użyciu. Zasadniczo, jeśli jesteś w sytuacji awaryjnej i nie możesz skontaktować się ze służbami ratunkowymi z powodu braku łączności lub odbioru, Twój iPhone 14 będzie teraz oferował opcję skontaktowania się ze służbami ratunkowymi przez satelitę.

Po próbie połączenia 0-3, jeśli połączenie nie powiedzie się z powodu braku usługi, iPhone zasugeruje wezwanie służb ratunkowych przez satelitę, a także wyświetli zieloną ikonę na ekranie z opcją kontynuacji. Następnie Twój iPhone przeprowadzi prostą ankietę, która pomoże Ci szybko i dokładnie zgłosić sytuację awaryjną.

Zadaje pytania typu: „Jaka jest sytuacja awaryjna?” Co najlepiej opisuje sytuację awaryjną? i „Czy chcesz powiadomić swoje kontakty alarmowe?”. Interfejs jest łatwy do zrozumienia, nawet jeśli używasz go po raz pierwszy.

Firma Apple właśnie udostępniła Emergency SOS przez satelitę w Australii i Nowej Zelandii. Zdjęcie: Elly Niesamowite

Jak działa Emergency SOS przez satelitę?

READ  Covid Victoria: zasady dotyczące masek, łatwość redukcji tłumu; Tydzień bez nowego przypadku lokalnego

Następnie musisz skierować iPhone’a na najbliższego satelitę na niebie, a Twój iPhone wyświetli wizualizację, w którym kierunku skierować iPhone’a, aby uzyskać ten kontakt. Jeśli jednak nie możesz zainstalować iPhone’a we właściwej pozycji z powodu infekcji, iPhone nadal może łączyć się z satelitą, chociaż wysyłanie i odbieranie wiadomości alarmowych prawdopodobnie potrwa dłużej.

Dlatego satelita otrzyma Twoje odpowiedzi z kwestionariusza, dowodu osobistego i lokalizacji. Ale kto czyta wiadomości i wysyła pomoc? Okazuje się, że Apple ma „centrum przekaźnikowe”, w którym pracują wyszkoleni przez Apple ratownicy, którzy dzwonią do punktów przyjmowania zgłoszeń o wypadkach (PSAP) lub do centrów telefonicznych służb ratunkowych, aby uzyskać pomoc, której potrzebują dla użytkowników.

Powiązane: Przeczytaj więcej recenzji Elly Awesome

Możesz wypróbować wersję beta funkcji Emergency SOS przez satelitę. Zdjęcie: Elly Niesamowite

Jak korzystać z widoku alarmowego SOS przez satelitę

Po wypróbowaniu tej funkcji myślę, że będzie ona niezwykle przydatna, zwłaszcza w kraju takim jak Australia, gdzie jest tak wiele wspaniałych miejsc na świeżym powietrzu poza utartymi ścieżkami. Chociaż wolałbym, żeby nikt go nie używał.

Jeśli jednak chcesz się przygotować, możesz faktycznie przetestować tę funkcję na iPhonie 14 lub 14 Pro, ponieważ wersja demonstracyjna jest już dostępna.

Najpierw upewnij się, że używasz najnowszego oprogramowania iOS, a następnie ruszaj w drogę. Dlaczego na zewnątrz? Cóż, to demo pozwala połączyć się z prawdziwymi satelitami, aby symulować prawdziwe wrażenia z tej funkcji, z wyjątkiem tego, że w rzeczywistości nie będziesz wysyłać wiadomości alarmowych.

Aby uzyskać dostęp do wersji demonstracyjnej, otwórz aplikację Ustawienia, przewiń w dół do „Awaryjnego SOS” i przewiń w dół, aby znaleźć „Awaryjne SOS przez satelitę”, dotknij „Wypróbuj wersję demonstracyjną” i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Jeśli masz kontakty alarmowe, Twój iPhone automatycznie powiadomi te kontakty. Zdjęcie: Elly Niesamowite

Ważne funkcje bezpieczeństwa iPhone’a, które każdy powinien znać

READ  Zależność Niemiec od rosyjskiego gazu budzi niepokój gospodarczy

Testowanie tej funkcji przypomniało mi, że zawsze najlepiej jest mieć plan, dokąd się wybierasz, zbadać teren oraz sprzęt i zapasy, których możesz potrzebować. A jeśli wybierasz się na przygodę, powinieneś również powiedzieć ludziom, dokąd się wybierasz i jak długo będziesz jechać. Ponadto bardzo ważne i przydatne jest włączenie usług lokalizacyjnych podczas zwiedzania oraz skonfigurowanie identyfikatora medycznego i kontaktów alarmowych.

Twój identyfikator medyczny i kontakty w nagłych wypadkach można wprowadzić w aplikacji „Zdrowie” na telefonie iPhone. Po prostu otwórz aplikację, a następnie dotknij swojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu. Następnie kliknij Identyfikator medyczny i kliknij Edytuj w prawym górnym rogu.

Jeśli masz kontakty alarmowe, Twój iPhone automatycznie powiadomi te kontakty wiadomością tekstową o Twojej lokalizacji, jeśli użyjesz dowolnej funkcji Emergency SOS. A osoby udzielające pierwszej pomocy mogą użyć Twojego identyfikatora medycznego, aby sprawdzić, czy masz jakieś schorzenia lub alergie. Te funkcje są wbudowane we wszystkie iPhone’y i są bezpłatne oraz łatwe do skonfigurowania, więc pamiętaj, aby to zrobić.

Elly Awesome, australijska vlogerka zajmująca się technologią i stylem życia | @pracownik | youtube