Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

PIE mówi, że zatrudnienie w Polsce jest rekordowe

PIE mówi, że zatrudnienie w Polsce jest rekordowe

Powołując się na dane Eurostatu, Andrzej Kubiciak, wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE), powiedział, że zatrudnienie w Polsce po raz pierwszy w historii sięgnęło ponad 17 mln osób.

Dodał, że polski rynek pracy po pandemii wykazywał znacznie lepszą dynamikę w porównaniu z całą UE.

Eurostat podał, że zatrudnienie w Polsce w pierwszym kwartale tego roku wzrosło o 109,8 tys. osób, do 17,62 mln.

Kubisiak dodał, powołując się na Eurostat, że np. w III kwartale 2019 r. łączne zatrudnienie w polskiej gospodarce wyniosło 16,42 mln. W pierwszym kwartale roku epidemicznego 2020 zatrudnienie wyniosło 16 485 mln osób, ale w drugim kwartale spadło o ponad 200 tys. do 16,272 mln osób.

Zdaniem Kubisiaka, jeśli chodzi o zmiany zatrudnienia w okresie od wybuchu pandemii, Polska odnotowała wyraźnie lepszą dynamikę niż cała UE i na tle innych krajów. Jednocześnie podkreślił swoje zastrzeżenie, że nie są jeszcze dostępne pełne wyniki dla wszystkich krajów.

Według wyliczeń ekonomisty zatrudnienie w Polsce wzrosło o 4,3 proc. w stosunku do poziomu sprzed pandemii, podczas gdy w całej Unii Europejskiej było to 2,9 proc. Jako całość i w porównaniu z innymi krajami.

Wsparcie magazynu biznesowego w Budapeszcie

Produkcja dziennikarstwa godnego tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal dokładają wszelkich starań, aby zapewnić Państwu pomyślne wiadomości biznesowe, informacje, którym można zaufać, które są zgodne z faktami, dokładne i prezentowane bez strachu i przychylności.

Organizacje dziennikarskie na całym świecie walczyły o znalezienie modelu biznesowego, który pozwoliłby im nadal osiągać lepsze wyniki bez uszczerbku dla ich zdolności do działania. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania ich najważniejszego interesariusza, czyli czytelników.

Chcielibyśmy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij przycisk BBJ Support i możesz wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje datki.

READ  Zeppelin zdobywa kontrakt inżynieryjny dla zakładu analizy termicznej opon w Polsce