Olivier Giroud dwukrotnie wygrał we Francji po kontuzji Karima Benzemy, Hiszpania pokonała Litwę – Mecze towarzyskie | wiadomości piłkarskie

Zastępca Olivier Giroud najlepiej wykorzystał swój czas na boisku, zdobywając dwie bramki, gdy Francja pokonała Bułgarię 3:0 w ostatnim meczu rozgrzewkowym Euro 2020 po tym, jak Karim Benzema odpadł z możliwą kontuzją kolana.

Francja zdominowała mecz i nawiązała współpracę z Antoine’em Griezmannem, który strzelił rzut z powietrza, a Giroud, który miał bardzo mało szans na grę w Chelsea w tym sezonie, strzelając 45 i 46 goli w reprezentacji po zastąpieniu Benzemy.

Benzema, który zagrał swój drugi mecz dla Francji po ponad pięcioletniej przerwie, został przerwany w 41. minucie, ponieważ trener Didier Deschamps powiedział, że nie chce ryzykować z napastnikiem Realu Madryt.

obrazek:
Karim Benzema został zastąpiony w pierwszej połowie po kontuzji kolanaضرب

„To uderzenie w kolano, które wpływa również na mięśnie”, Deschamps powiedział francuskiej gazecie. „Czuł, że sztywnieje, więc poprosił, żeby się położyć”. TF1. „Zajmuje się nim personel medyczny”.

W meczu wzięło udział 5000 widzów, prawie osiem miesięcy po tym, jak Francja ostatnio grała przed publicznością przeciwko Portugalii.

Kylian Mbappe zagroził od samego początku, znajdując Benzemę w polu karnym tylko po jego niskim strzale, który minął tylko szeroko, zanim bramkarz Daniel Naumov zatrzymał piłkę do siatki.

Francja stłumiła swoich rywali, ale mimo ich wspólnego talentu, to błyskotliwy moment Griezmanna dał im przewagę w 29. minucie, kiedy jego kopniak przeleciał lekko nad głową i pokonał Naumova.

Antoine Griezmann strzelił jedynego gola w meczu, a Francja wygrała بفوز
obrazek:
Antoine Griezmann strzelił pierwszego gola meczu w zwycięstwie Francji

Benzema następnie wylądował niezręcznie po główce i poprosił o wysiadanie, chwytając kolano tuż przed przerwą.

Griezmann miał kolejną szansę, ale Naumov był u szczytu swojej gry, a Bułgar ponownie zaprzeczył Giroudowi z bliskiej odległości w pierwszej połowie.

Giroud ponownie wykorzystał swoją okazję, strzelił dośrodkowanie Benjamina Pavarda w 85. minucie i wykorzystał dośrodkowanie Wissama Ben Yeddera w dogrywce, aby zmniejszyć różnicę do najlepszego strzelca Francji Thierry’ego Henry’ego do pięciu goli.

READ  Wiadomości transferowe, Brisbane Bronco, Jamain Izaco, Teveta Bangay Jr., West Tigers, Michael Maguire

Francja rozpoczęła we wtorek kampanię o mistrzostwo Europy przeciwko Niemcom w Monachium, zanim w grupie F zmierzy się z Węgrami i mistrzami Europy Portugalią.

Młodzież hiszpańska unika Litwy

Hiszpan Javier Boadu świętuje po zdobyciu czwartego gola Hiszpanii podczas międzynarodowego towarzyskiego meczu piłkarskiego z Litwą na stadionie Butarque w Leganes na obrzeżach Madrytu w Hiszpanii we wtorek 8 czerwca 2021 r.

3:18

Najważniejsze wydarzenia z międzynarodowego meczu towarzyskiego między Hiszpanią a Litwą

młody człowiek Hiszpania obejście boczne Litwa zdobyć oszałamiające zwycięstwo 4-0, a drużyna gospodarzy do lat 21 dołączyła po tym, jak ich pierwsza drużyna została zmuszona do izolacji.

Trzy minuty później obrońca Valencii Hugo Guillamon otworzył wynik, a Brahim Diaz podwoił prowadzenie w 24. minucie, grożąc zamieszkami hiszpańskiej młodzieży. Abel Ruiz nie wykorzystał rzutu karnego w pół godziny.

Juan Miranda strzelił rzut wolny w ósmej minucie drugiej połowy, zanim rezerwowy Javi Boadu zapewnił sobie komfortowe zwycięstwo w 73. minucie.

Brahim Diaz strzelił drugiego gola dla Hiszpanii
obrazek:

Nieznany zespół został wezwany do działania po tym, jak kapitan Hiszpanii Sergio Busquets w niedzielę uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19, co doprowadziło do izolacji całego pierwszego zespołu i sztabu szkoleniowego.

Trener do lat 21 Luis de la Fuente został wyznaczony na tymczasowe zlecenie, a jego drużyna, która przegrała w półfinale mistrzostw Europy w zeszły czwartek, zastąpiła pierwszą drużynę, aby mecz mógł się odbyć.

Hiszpania ustanowiła rekordy zwycięstwa na Litwie

• Po raz drugi Hiszpania wybrała 10 debiutantów w początkowym składzie. Pierwszy raz zmierzył się z Portugalią w 1941 roku. Brian Gill był jedynym graczem, który wziął udział w turnieju.
  • Po raz trzeci w historii reprezentacji liczyła 11 różnych zawodników z 11 różnych klubów.
  • Po raz pierwszy od 2009 roku kapitan z pierwszego składu nie był najbardziej ograniczonym graczem.
  • Po raz pierwszy od 2007 roku zawodnicy z drugiej ligi hiszpańskiej piłki nożnej reprezentują reprezentację narodową. Jeden z nich, Javi Puado z Espanyolu, został pierwszym zawodnikiem Segundy, który strzelił gola dla Hiszpanii od 1993 roku.

Był to najmłodszy w historii Hiszpanii, ze średnią wieku 22 lat i 102 dni, i dał trenerowi Luisowi Enrique do myślenia, jeśli potrzebował alternatywy w przypadku wielu przypadków lub infekcji Covid-19.

Javier Boadu strzelił czwartego gola Hiszpanii przeciwko Litwie
obrazek:

Sześciu najlepszych graczy – Kepa Arrizabalaga, Raul Albiol, Brice Mendes, Pablo Fornals, Rodrigo Moreno i Carlos Soler – zostało powołanych do treningu w równoległej bańce, jeśli potrzeba kilku zmian.

Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej poinformowała również, że wielu piłkarzy poniżej 21 roku życia pozostanie w Madrycie i po zwycięstwie będzie trenować osobno do głównego składu.

Polska zremisowała z Islandią, a Czechy pokonały Albanię

Karol Świderski (z lewej) świętuje remis z Islandią
obrazek:

Polska Dwukrotnie wyszedł z tyłu, aby uratować nieprzekonujący remis 2-2 z Islandia We wtorek trener Paulo Sousa miał wiele do przemyślenia.

Islandia szybko się odbiła i objęła prowadzenie, gdy Albert Gudmundsson sprytnym uderzeniem z rzutu rożnego Gudmundura Thorarenssona odbił piłkę z bliskiego słupka, pokonując dobrze ugruntowaną polską obronę.

Gol Albanii

0:42

Albańczyk Sokol Çekalici strzelił świetnego gola z dystansu i zremisował 1:1 z Czechami

Petor Zieliński wyrównał, kończąc Sarri przed przerwą, wybijając piłkę z krawędzi pola karnego po płynnym ruchu zainicjowanym przez rekordzistę Roberta Lewandowskiego.

Ale luz w defensywie kosztował Polaków po raz kolejny, ponieważ nie udało im się wybić dośrodkowania Thorarinsona z lewej strony, a lewy obrońca Bringar Bjarnason oddał potężny strzał w dach siatki z 12 metrów.

Polakom zabrakło czasu, ale wkrótce po wejściu Lewandowskiego wyrównał Karol Świderski, który trafił dośrodkowaniem z prawej strony i wbił piłkę w siatkę niskim strzałem z bliskiej odległości.

1:11

Zawodnik West Hamu Vladimir Koval wysłał trenera Albanii Eduardo Rigę, aby potknął się po przypadkowym uderzeniu 75-latka w linię boczną.

Polska rozpocznie kampanię Euro 2020 Group E przeciwko Słowacji w Sankt Petersburgu w poniedziałek i spotka się ze Szwecją w tym samym miejscu 23 czerwca po zmierzeniu się z Hiszpanią w Sewilli 19 czerwca.

Bramki w drugiej połowie dali Lukas Masopest i Ondrej Celostka Republika Czeska 3-1 zwycięstwo nad walką Albania Drużyna jest w trakcie ostatnich przygotowań do Euro 2020, zanim zmierzy się ze Szkocją w meczu otwarcia.

Napastnik Leverkusen Patrik Schick zapewnił Czechom prowadzenie w 18. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Masopsta pokonał albańskiego bramkarza strzałem z lewej nogi.

Albania wyrównała w 42. minucie strzałem z dystansu napastnika Konyasporu Sokola Chikaleci i nie pozostawiła szans bramkarzowi Sewilli Tomasowi Vaclikowi.

Masopest wyprowadził czeskiego pomocnika Slavii w 68. minucie, zanim środkowa obrońca Sparty Celostki zdobyła trzeciego gola w 89. minucie.

Republika Irlandii remisuje Węgry

Troy Parrott kontra Węgry

3:35

Najważniejsze wydarzenia z międzynarodowego meczu towarzyskiego pomiędzy Węgrami a Republiką Irlandii

Gavin Bazono i Kawimhen Kelleher postawili na koszulkę bramkarza, gdy Irlandia zremisowała 0:0 z grającymi w Europie Węgrami.

Bramkarz Manchesteru City, 19-letni Pazono, i jego odpowiednik z Liverpoolu, 22-letni Keeler, zagrali połowę piłki przed podekscytowanym tłumem na budapeszteńskim stadionie Szoza Ferenc.

Reprezentanci Irlandii jechali w towarzyskim meczu z Węgrami

0:46

Piłkarze Republiki Irlandii byli wygwizdani i wygwizdani przez niektórych węgierskich kibiców, którzy uklękli przed rozpoczęciem meczu towarzyskiego w Budapeszcie.

Irlandczycy zostali przywitani szyderstwami i szyderstwami kibiców gospodarzy, którzy doznali kontuzji kolan przed pierwszym gwizdkiem, podczas gdy piłkarze Węgier stali i wskazywali na rękawy z herbem UEFA.

Podopieczni Stephena Kenny’ego odmówili Węgrom czwartego z rzędu zwycięstwa w awansie do finału i mogli skazać ich na pierwszą porażkę w 11 minucie, gdyby strzał głową Johna Egana spadł pod poprzeczkę, zamiast go blokować.

Kenny pomyśli o występie naznaczonym imponującą organizacją, ale być może nie tak bardzo przemijającym meczu, jak jego filozofia, chociaż po swoim pierwszym zwycięstwie jako trener w Andorze w czwartkowy wieczór mógłby być z tego zadowolony. Pozytywne zakończenie sezonu.