Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ostrzeżenie o kryptowalutach, gdy wzrost cen SNL spowodował wzrost cen Dogecoin

Dogecoin wzmocnił Elon Musk ostrzegł inwestorów przed debiutem w Saturday Night Live w ten weekend przed kryptowalutami.

„Kryptowaluta jest obiecująca, ale inwestuj ostrożnie!” Dyrektor generalny Tesli napisał na Twitterze wcześnie rano w piątek.

Musk, który ma ponad 53 miliony obserwujących na Twitterze, napisał na Twitterze wraz z wideo z lutego, które dostało TMZ, mówiąc Muskowi portowi: „Po pierwsze, myślę, że ludzie nie powinni byli inwestować swoich oszczędności w kryptowalutę, aby być Clear. myślę, że to nierozsądne ”.

Dodał, że „jest duża szansa”, że kryptowaluta stanie się główną walutą na Ziemi, ale nikt nie wie, która waluta cyfrowa stanie się najbardziej produktywna. Dodał, że lokowanie w nim pieniędzy „należy na tym etapie traktować jako spekulację”.

Według danych CoinDesk, rzadkie ostrzeżenie inwestycyjne Muska pojawia się, gdy cena Dogecoin – kryptowaluty reprezentowanej przez mem Shiba Inu – wzrosła do około 60 centów za token.

Dane CoinDesk pokazują, że od 1 stycznia wzrósł on aż o 10400 procent.

Skok cenowy Dogecoin w ostatnich tygodniach nastąpił, gdy Musk przygotowuje się do debiutu w „SNL”, który ogłosił w swoim tweecie z 28 kwietnia „The Dogefather SNL 8 maja”.

Niektórzy analitycy spekulowali, że oczekiwanie, że pojawi się on w ofercie, spowoduje wzrost ceny Dogecoin.

Edward Moya, główny analityk rynku w Oanda, napisał we wtorek: „Dogecoin rośnie, ponieważ wielu traderów kryptowalut nie chce przegapić żadnego szumu stworzonego przez Elona Muska prowadzącego Saturday Night Live”.

Musk od kilku miesięcy promuje Dogecoina na Twitterze, co skłoniło inne gwiazdy do dołączenia do niego. W grudniu Musk napisał na Twitterze „Jedno słowo: doji”. W tym czasie zmienił również swoje biografie na Twitterze, aby przeczytać „Ex Dogecoin CEO”. Cena waluty cyfrowej wzrosła następnie o około 20 procent.

READ  Cena i specyfikacje Mazdy CX-30 2024: ograniczenie nowych technologii, wyższe ceny i gama modeli

Znów był na tym w lutym. Opublikował na Twitterze zdjęcie rakiety lecącej na Księżyc, a następnie kolejny tweet, który brzmiał po prostu „Doji”. Śledź ją kilka godzin później z kolejną serią tweetów promujących kryptowaluty.

Cena Dogecoina wzrosła o prawie 50 procent po tych tweetach, chociaż Musk upierał się, że jego komentarze na temat cyfrowego tokena były żartami.

Inne gwiazdy również zaczęły tweetować o Dogecoin.

Musk umieścił również wsparcie Tesli dla samochodów elektrycznych za kryptowalutą, ale nie Dogecoin.

W lutym Tesla ogłosił, że kupił bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów i przyjmie kryptowalutę jako zapłatę za swoje samochody. Kod cyfrowy szybko osiągnął najwyższy poziom.

W kwietniu firma ujawniła, że ​​jej zasoby bitcoinów wzrosły do ​​prawie 2,5 miliarda dolarów, nawet po tym, jak zarobiła około 100 milionów dolarów na sprzedaży niektórych swoich bitcoinów.

– New York Post