Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oświadczenie w sprawie zawieszenia udziału Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Polsce.  Program Portu Biznesu – Polska w Armenii

Oświadczenie w sprawie zawieszenia udziału Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Polsce. Program Portu Biznesu – Polska w Armenii

Oświadczenie w sprawie zawieszenia udziału Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Polsce. Program Portu Biznesowego

29.01.2024

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podjął decyzję o zawieszeniu udziału polskiego MSZ w Polsce. Program Business Harbour do czasu wprowadzenia rozwiązań zapewniających właściwą weryfikację firm beneficjentów i cudzoziemców.

Uruchomiony we wrześniu 2020 r., aby zachęcić specjalistów IT i firmy z Białorusi do pracy w Polsce, program został później rozszerzony na Gruzję, Rosję, Ukrainę, Mołdawię i Armenię. Od września 2022 roku zawiera ścieżkę biznesową przeznaczoną dla firm z sektora strategicznego z całego świata. Zasady programu ustalili jego operatorzy, czyli Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Zobacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Program Business Harbor nie przyniósł pożądanych rezultatów. Część zastrzeżeń wyrażanych przez opinię publiczną dotyczy niewłaściwego wykorzystywania wiz wydawanych w ramach programu.

Cudzoziemcy chcący pracować w branży IT w Polsce mogą w dalszym ciągu ubiegać się o wizę na zasadach ogólnych i uzyskać wizę pracowniczą do Polski po spełnieniu wszystkich odpowiednich warunków. Niezależnie od powyższego Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpocznie prace nad uproszczeniem procedur wizowych dla osób fizycznych z sektora przedsiębiorstw, zwłaszcza w branżach, na które istnieje duże zapotrzebowanie w polskiej gospodarce.

READ  EBOR podwyższa prognozę wzrostu gospodarczego Polski na 2024 rok do 2,9%, pod wpływem silnego popytu krajowego i inwestycji publicznych.