Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oszustwo związane z podróżami za granicę: ostrzeżenie dla Australijczyków udających się na wakacje za granicę

Oszustwo związane z podróżami za granicę: ostrzeżenie dla Australijczyków udających się na wakacje za granicę

Australijczyków przygotowujących się tej zimy do wyjazdu za granicę na wakacje, aby uciec przed zimnem, wzywa się do „rozsądnego oszustwa” i chronienia się przed oszustwami.

NAB wydało ostrzeżenie przed oszustwem dla australijskich podróżnych udających się za granicę, przy czym oczekuje się, że przestępcy będą atakować najważniejsze wydarzenia sportowe i duże międzynarodowe koncerty w Europie i Ameryce.

Oprócz oszustw związanych z biletami podróżni powinni również zwracać uwagę na oszustwa polegające na podszywaniu się pod miejsca zakwaterowania lub strony rezerwacji oraz oszustwa związane z nadmiernymi opłatami lub fałszywymi opłatami. Według Chrisa Sheehana, dyrektora wykonawczego NAB, wszystkie trzy rodzaje oszustw mają miejsce za granicą. Grupa dochodzeniowa.

„Tak jak planujesz wizy i sprawdzasz pogodę w miejscu docelowym, ważne jest również, aby mieć świadomość oszustw powszechnych w odwiedzanych krajach, aby móc rozpoznać czerwone flagi i zabezpieczyć się” – powiedział Sheehan.

Sheehan powiedział, że oszustwa związane z podróżami wykorzystują emocje podróżnych, w tym strach przed utratą, zmęczenie i podekscytowanie, które mogą się nasilić w nieznanym środowisku lub jeśli ludzie byli skupieni na poszukiwaniu okazji lub zarządzaniu budżetem.

„Nacisk na podjęcie działań w tej chwili jest sygnałem ostrzegawczym w przypadku oszustw związanych z biletami i zakwaterowaniem, podczas gdy oszustwa polegające na nadmiernym obciążeniu lub pobieraniu nieprawidłowych opłat opierają się na rozproszeniu uwagi i braku szczegółów” – stwierdził.

Sheehan, były dyrektor australijskiej policji federalnej, zalecił podróżnym informowanie swojego banku o tym, dokąd i kiedy podróżują, ponieważ może to pomóc zwiększyć dokładność monitorowania transakcji pod kątem podejrzanych działań.

Dodał: „Jeśli znajdziesz się w tarapatach, skontaktuj się jak najszybciej ze swoim bankiem”.

„Często możesz blokować i odblokowywać swoje karty w aplikacji bankowej lub bankowości internetowej jednym kliknięciem.”

Według danych NAB Economics, około jedna trzecia Australijczyków twierdzi, że oszczędza pieniądze na wakacje.

READ  Klienci wracają do centrów handlowych – C&W