Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Paulino została pierwszą dominikanką, która zdobyła tytuł mistrza świata

Paulino została pierwszą dominikanką, która zdobyła tytuł mistrza świata

BUDAPESZT (Reuters) – Marelide Paulino z Dominikany zdobyła w środę złoto na mistrzostwach świata kobiet na 400 m i wreszcie stanęła na podium po dwóch srebrach na ubiegłorocznych mistrzostwach świata i Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, co uczyniła w rekordowym stylu.

Rywalizacja była otwarta pod nieobecność kontuzjowanego Amerykanina Sidneya McLaughlina-Levrona, rekordzisty świata w biegu na 400 metrów przez płotki i najszybszego na świecie w tym roku na płaskiej nawierzchni, a także w związku z odejściem mistrza olimpijskiego i obrońcy świata Shaunae Miller-Weibo z czwartej eliminacji. miesięcy po urodzeniu dziecka.

Paulino, druga najszybsza zawodniczka świata w tym roku, wiedziała, że ​​nigdy nie będzie miała większej szansy na zostanie pierwszą dominikańską mistrzynią świata i nie przepuściła tego.

Holender Likke Clavier na początku przyspieszył, ale na ostatnim zakręcie osłabł i został pochłonięty.

Paulino skręcił na siódmym pasie i wykonał kontrolowany sprint, aby objąć prowadzenie na prostej i wrócić do domu, odnosząc zdecydowane zwycięstwo w rekordowym czasie krajowym wynoszącym 48,76 sekundy.

Srebrny medal zdobyła Polka Natalia Kachmarek z czasem 49,57 sekundy, a za nią uplasowała się Polka Sada Williams z Barbadosu, która w zeszłym roku wyrównała swój brązowy medal z czasem 49,60 sekundy.

„Przepływa przeze mnie mnóstwo emocji” – powiedział Paulino, lat 26.

„Ten rekord kraju wiele dla mnie znaczy. To naprawdę niewiarygodne, ale przygotowywałem się do niego od dawna i bardzo ciężko pracowałem, aby osiągnąć taki cel. Złoty medal był moim marzeniem i miałem talent do przekształcenia tego marzenia w rzeczywistość.”

Kaczmarek powiedziała, że ​​kluczem do jej drugiego miejsca było skupienie się na występie.

READ  Konfrontacja Ricky'ego Nixona z Sebem Costello na żywo w radiu, agent gracza, zabiegi infuzyjne

„Ten wyścig był szalony, zakończyli się tak szybko” – powiedziała.

„Mój trener powiedział mi: bądź ostrożny, utrzymuj tempo i ścigaj się”. Zrobiłem to, ale było to bardzo bolesne. Ból po wyścigu jest ogromny, ale radość jeszcze większa. To mój pierwszy medal mistrzostw świata. Dla Polski na 400 m wciąż trudno uwierzyć, że to srebro jest moje.”

Doniesienia: Mitch Phillips; Redakcja: Ed Osmond

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskaj prawa licencyjneotwiera nową kartę