Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pełna lista po nowej sprawie koronawirusa w Melbourne

Osoby, które odwiedzały miejsca w CBD w Melbourne, na północy i południowym zachodzie, zostały postawione w stan wysokiej gotowości na objawy koronawirusa, ponieważ wykryto pozytywne ruchy przypadków.

Na liście miejsc ekspozycji poziomu 1 ogłoszonych we wtorek przez rząd wiktoriański znajdują się indyjska restauracja w centralnej dzielnicy biznesowej miasta oraz Woolworths na północnych przedmieściach.

Nastąpiło to po tym, jak władze zdrowotne pośpieszyły, aby śledzić ruchy mężczyzny, który poddał kwarantannie w Australii Południowej, zanim wrócił do swojego domu w Victorii 4 maja.

Każdy, kto odwiedził następujące miejsca „Poziomu 1”, jest proszony o natychmiastowe przetestowanie i samoizolowanie przez 14 dni:

• Recepcja Grupy TIC, 232 Blackshaws Street, Altona North – przez cały dzień w czwartek, 6 maja

• Indiagate Spices and Groceries, High Street, Epping – od 17:00 do 18:00 w czwartek, 6 maja

• Curry Vault Indian Restaurant & Bar, Bank Street, Melbourne – 18: 30-21: 30, piątek, 7 maja.

• Woolworths Epping, róg Cooper Street i High Street – od 17.40 do 18:38 w sobotę 8 maja

Każdy, kto odwiedził następujące miejsca „Poziomu 2”, jest proszony o poddanie kwarantannie do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu:

• Magazyn TIC Group, 232 Blackshaw Road, North Altoona – przez cały dzień w czwartek, 6 maja

7-Eleven, róg High Street i Cooper Street, Epping – 18:30 – 19:00 w czwartek 6 maja oraz 11.10-11.40 w sobotę 8 maja

Foley powiedział, że wiadomo było, że mężczyzna podróżował z Indii na Malediwy i Singapur, zanim wrócił do Australii w Adelajdzie.

Główny specjalista ds. Zdrowia, profesor Brett Sutton, powiedział, że mężczyzna nie naruszył indyjskiego zakazu podróżowania i przebywał w Australii od kwietnia.

Wiktoriański Departament Zdrowia potwierdził, że mężczyzna wrócił do swojego domu w Wallert, w północnej części Melbourne, 4 maja, wykazując objawy 8 maja, ale nie został poddany badaniu do 10 maja.

READ  Rynek amerykański i chiński zbliża się do szczytu

I wrócił z pozytywnym wynikiem we wtorek rano.

Mężczyzna jest izolowany w domu, a osoby bliskie jego rodzinie są również izolowane, przeprowadzane w trybie pilnym i poddawane badaniom.

Profesor Sutton powiedział, że diagnoza mężczyzny nie zakończyła 74-dniowego łańcucha stanów, ponieważ nie było przypadków nabytych lokalnie, ponieważ zaraził się wirusem między stanami.

„To wczesny zachęcający znak, że wyniki testu bliskiego kontaktu były negatywne… Był z nimi w domu, a jego objawy występują od ósmego, a od szóstego mogły być zaraźliwe, a on jest teraz jedenastym i nie ma żadnych pozytywnych przypadków wyłonił się – powiedział.

„Ale to nie jest pełny okres inkubacji”.

Administracja współpracuje z partnerami międzystanowymi, aby zidentyfikować potencjalne źródło tej infekcji.

We wtorek po południu urzędnicy SA powiedzieli, że nie wierzą, że mężczyzna był zaraźliwy, kiedy 4 maja leciał z Adelajdy do Melbourne, ponieważ wszystkie poprzednie testy, które powrócił, były negatywne.

Główny urzędnik ds. Zdrowia, profesor Nicolas Spurier, powiedział, że mężczyzna mógł spędzić długi okres inkubacji lub zarazić się wirusem od osoby zakażonej, która przebywała w sąsiednim pokoju w hotelu kwarantanny w Adelajdzie.

Profesor Spurier powiedział: „Istnieje wiele potencjalnych hipotez, gdy przez nie przechodzimy”.

„Wiemy, że stało się to w innych stanach, więc najwyraźniej jest to na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o ustalenie, czy zdarzyło się to kiedykolwiek tutaj, w Australii Południowej”.