Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tłum na aukcjach domów w Sydney pokazuje wpływ kryzysu cen nieruchomości w Australii

Jako znak, że rynek mieszkaniowy osiągnął nowe szczyty szaleństwa, wideo z weekendu pokazuje setki potencjalnych nabywców domów poza aukcją w Sydney w scenach prawie jak festiwale.

Ponieważ ceny nieruchomości nadal rosną, nawet ograniczenia nałożone na koronawirusa nie powstrzymały fanów przed uczestnictwem w aukcjach w weekend.

Film o stylu życia nakręcony przez blogera w tym, co wydaje się być północnym Sydney w sobotę, spotkał się z szokiem po tym, jak stał się wirusowy w mediach społecznościowych.

Klip pokazuje, że obie strony ulicy są pełne potencjalnych nabywców domów, w tym młodych rodzin.

Na pobliskich przedmieściach, takich jak Seasonan, przed aukcją sprzedano czteropokojowy dom za 8,25 miliona dolarów, a drugi czterorodzinny za 5,65 miliona dolarów. W Cremorne sprzedano trzypokojowy dom za 7,04 miliona dolarów.

Kilku widzów stwierdziło, że film był odbiciem rynku mieszkaniowego nie tylko w Sydney, ale w całym kraju.

Związane z: Australijczycy stoją w obliczu ogromnego wzrostu cen domów

Związane z: W cenach mieszkań pojawia się „niepokojący trend”

Jedna osoba skomentowała: „Dla tych z Was, którzy nie wiedzą, Australia przeżywa ogromny kryzys na rynku mieszkaniowym i najmu. Każdy dom otwarty i aukcja są do tego bardzo podobne”.

Inny dodał: „Drogi rynek na Ziemi, który w przyszłym roku lub w 2023 roku upadnie w 100 procentach!”

Jednak niektórzy sugerowali, że wielu z tych, którzy obserwowali, było sąsiadami o lepkich dziobach. „Aukcja House to sport widowiskowy w Sydney” – powiedziała jedna z osób.

Przez Australię, Wartości wzrosły o 1,8 procent Według danych CoreLogic w kwietniu gwałtownie spadł z 2,8% w marcu, co było najszybszym wynikiem od października 1988 r., Kiedy to przeciętny dom w Sydney wzrósł o 4,3% w ciągu miesiąca do 1,112 mln USD.

Ceny domów i mieszkań wzrosły o 10,2 proc. Od zakończenia krótkotrwałej epidemii cen nieruchomości we wrześniu ubiegłego roku.

READ  Brak zmiany polskich stóp procentowych i silniejszy złoty mogą zmienić zasady gry Muzyka pop

Pierwsi nabywcy domu Była siłą napędową tego boomu, tak samo jak podczas światowego kryzysu finansowego.

Istnieją przesłanki wskazujące na to, że liczba nabywców domów na wczesnym etapie, którzy chcą wejść na rynek, może osiągać szczyt lub zbliżać się do jego szczytu wraz ze wzrostem cen, ale przy tak niskich stopach procentowych i postrzeganym braku bezpiecznych alternatyw aktywność inwestorów może wzrosnąć, a cena mieszkań wzrośnie. prawdopodobny wzrost W najbliższych miesiącach wzrost pozostanie silny.