Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

płaski ASX;  Atlas Erytrei, Upadek duszy Pat

płaski ASX; Atlas Erytrei, Upadek duszy Pat

Australijski rynek akcji odbił się od otwarcia w porze lunchu po skoku cen ropy naftowej do najwyższych poziomów od roku, który doprowadził do gwałtownego wzrostu cen akcji spółek energetycznych.

Standardowe S&Indeks P/ASX 200 wzrósł o 21,1 punktu, czyli 0,3 procent, do 7048, po czwartkowym otwarciu o 0,2 procent niższym. Amerykańskie kontrakty terminowe również wskazują na lepszy początek na giełdzie w Nowym Jorku po niestabilnej poprzedniej sesji na Wall Street, kiedy rentowność 10-letnich obligacji USA osiągnęła nowy najwyższy poziom.

Ropa naftowa West Texas Intermediate wzrosła do najwyższego od roku poziomu powyżej 94 dolarów za baryłkę, ponieważ zapasy w największym amerykańskim centrum magazynowym spadły do ​​najniższego poziomu od lipca ubiegłego roku. Sektor energetyczny najlepiej spisał się na indeksie ASX 200, skacząc o 2,4%. Energia drewna Wzrosła o 2,3 proc Santos wzrósł o 2,9 proc. i Caron Wzrosła o 5,7 proc.

Skok cen ropy i rosnące rentowności obligacji dały się we znaki dolar australijski Kurs ten osiągnął w ciągu nocy najniższy poziom od roku i wyniósł 63,4 centa, podczas gdy dolar kontynuował wzrost już szósty dzień. W czwartek kurs dolara A wynosił 63,7 USD.

Inwestorzy w dużej mierze zignorowali także australijską sprzedaż detaliczną za sierpień, która spadła do 0,2% z 0,5% wzrostu w lipcu, wzmacniając pozycję Banku Rezerw do utrzymania stóp procentowych na jego posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

Ekonomiści ANZ, Adelaide Timbrell i Madeleine Dunk, stwierdzili w nocie dla klientów, że dane potwierdzają prawdopodobieństwo pozostawienia przez Bank Rezerw stóp procentowych na niezmienionym poziomie w przyszły wtorek, przy czym RBA „wydaje się być zadowolona z kontynuowania przedłużonej pauzy”.

Giełdy do obejrzenia

Cegielnia Akcje spółki spadły o 9,1 proc. po tym, jak odnotowała ona 54-procentowy spadek zysku netto do 395 mln dolarów w roku finansowym 2023. Całkowite przychody wzrosły o 8 proc. do 1,18 mld dolarów. Zadeklarowała ostateczną dywidendę w wysokości 42 centów na akcję i całoroczną dywidendę w wysokości 65 centów na akcję.

READ  Para z YouTube, która zniszczyła szczepionki kilka tygodni po zarażeniu COVID-19, umiera

Waszyngton H. Saul Pattinson Akcje spółki spadły o 7,1 proc. po tym, jak posiadał w niej udziały Nowa nadzieja I CegielniaFirma odnotowała 9-procentowy spadek tak zwanego „znormalizowanego zysku” do 759,3 mln dolarów za cały rok. Stwierdziła również, że w ciągu ostatniego roku przeniosła prawie 1 miliard dolarów kapitału z inwestycji kapitałowych.

Wiodące inwestycje Akcje Solomona Leo spadły o 0,5 procent po tym, jak Solomon Leo odnotował 4,9-procentowy spadek całorocznego zysku netto do 271 milionów dolarów, pomimo wzrostu przychodów o 10,7 procent do 1,66 miliarda dolarów. Liu powiedział, że nadeszło trudniejsze otoczenie gospodarcze.

Atlas Erytrei Akcje spółki spadły o 2 procent po tym, jak operator dróg płatnych oznajmił, że dochodowa francuska droga APRR, która generuje większość jej zysków, zostanie objęta przez władze nowym podatkiem.