Pliskova i Azarenka wygrywają mecze otwarcia WTA

Montreal: Były numer jeden na świecie Karolina Pliskova i Victoria Azarenka awansowały po opóźnieniu spowodowanym deszczem pierwszego dnia (wtorek w Manili) mistrzostw WTA na twardym korcie.

Czeska liderka Pliskova pokonała Chinkę Zhou Lina i zapewniła sobie miejsce w drugiej rundzie z aktualną numerem jeden na świecie Igą Świątek, mistrzynią US i French Open.

DOBRY START Wiktoria Azarenka z Białorusi powróciła w pierwszym secie przeciwko Magdzie Linette z Polski pierwszego dnia National Bank Open na Stade IGA w poniedziałek 7 sierpnia 2023 r. w Montrealu w Kanadzie. Zdjęcie: Minas Panagiotakis/AFP

Pliskova, wicemistrzyni Montrealu z 2021 roku, potrzebowała 2 godzin i 22 minut, aby wyeliminować Zhou 6:3, 6:7 (8/10), 6:2.

Deszcz z poziomem 8-8 trafił do tie-breaka po tym, jak Pliskova zmarnowała dwie okazje w meczu. Zhu zdobyła pierwsze dwa punkty po wznowieniu gry, ale Pliskova trzykrotnie złamała je w ostatnim secie, aby wygrać.

„Byłem przygotowany na obie sytuacje, ponieważ jest 8-8, więc mogą to być dwa szybkie punkty, więc musisz być przygotowany, że również je stracisz” – powiedziała Pliskova.

„To trudne, ponieważ jesteś tak blisko wygranej, a potem zaczynasz od zera w trzecim secie, ale nic nie możesz zrobić. Musisz tam zostać i walczyć”.

Świątek prowadzi 2:0 z Pliskovą, wygrała 6:0, 6:0 w finale w Rzymie w 2021 roku i wygrała w trzech setach cztery miesiące temu w Stuttgarcie.

„Nie byłem naprawdę blisko wygranej (w kwietniu), ale czułem, że znalazłem mecz, przeciwko któremu muszę zagrać”. [Swiatek]— powiedziała Pliskowa.

„To nie daje dużo darmowych punktów. Musisz znaleźć równowagę między grą ryzykowną, agresywną, ale niezbyt niebezpieczną, nie za dużo”.

Numer 19 na świecie Azarenka, 16. rozstawiona Białorusinka, pokonała rozstawioną z 25. miejsce Magdę Linette z Polski 6:3, 6:0 w przegranym półfinale tegorocznego Australian Open.

Było to 187. zwycięstwo Azarenki w karierze na poziomie WTA 1000, ponieważ 34-latka pobiła poprzedni rekord Simony Halep pod względem największej liczby zwycięstw od początku rozgrywek w 2009 roku.

READ  Alex De Minaur kontra Milos Raonic, Richard Gasquet kontra Carlos Alcarez, Jelena Ostapenko kontra Kimberly Birrell Wyniki, remisy, harmonogram, bilety, kursy, godzina rozpoczęcia

Azarenka, dwukrotna mistrzyni Australian Open, wróciła po trzygodzinnej przerwie spowodowanej deszczem między setami i zdobyła 24 z 31 punktów w drugim secie, pomszcząc przegraną Miami z Lynette.

Madison Keys, rozstawiona z 13. miejscem nad Stanami Zjednoczonymi, wicemistrzem US Open 2017, pokonała 43-letnią rodaczkę Venus Williams, siedmiokrotną mistrzynię Wielkiego Szlema, 6:2, 7:5 po godzinie i 51 minutach.

28-letnia Keys zdobyła swój siódmy tytuł w karierze w zeszłym miesiącu w Eastbourne. I zarezerwowała mecz w drugiej rundzie z Włoszką 49. w rankingu Jasmine Paolini, która pokonała Chorwatkę nr 22 Donnę Vekic 7:6 (7/3), 6:2.