Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

PLL LOT ogłaszają plany bezpośredniego lotu do Dubaju

Polski LOT uruchamia rejsy do Dubaju we wrześniu tego roku, w czasie Expo 2020, które zostało przełożone na październik 2021. Rejsy będą obsługiwane zarówno przez samoloty Boeing 737, jak i Boeing 787.

Niektóre loty mogą być obsługiwane przez Boeingi 787 LOT-u. Zdjęcie: Vincenzo Pace – Simple Flying

Nowa trasa dla Polskich Linii Lotniczych LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły wczoraj, że we wrześniu tego roku uruchomią loty ze swojej bazy, Lotniska Chopina (WAW) do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju (DXB).

Wycieczki są już w sprzedaży i rozpoczną się w niedzielę 19 września przed Expo 2020, które rozpocznie się 1 października 2021 roku i potrwa do 31 marca 2022 roku.

Nowa trasa LOT-u będzie działać w następujący sposób:

  • LO121 opuszcza Warszawę o 07:40, przylatując do Dubaju o 15:25
  • LO122 opuszcza Dubaj o 17:15, przylatując do Warszawy o 21:35

Loty będą odbywać się we wtorki, czwartki i niedziele.

737 i 787 będą latać po drogach

Polskie Linie Lotnicze LOT potwierdziły w Simple Flying, że samolotem, który będzie latał na tej trasie, będzie Boeing 737-800NG, ale Boeing 787 Dreamliner może być również używany w dni, w których zamówienie jest wystarczające.

Samoloty Boeing 737-800NG LOT posiadają 168 miejsc, w tym osobną kabinę klasy biznes z 12 miejscami.

Samoloty komercyjne Emirates i Boeing 777-300ER lądują
Linie Emirates latają do Warszawy codziennie, ale dla wielu z nich ceny są zawyżone. Zdjęcie: Getty Images

Nowy rynek dla LOT Polski

Nowa trasa zostanie uruchomiona na EXPO 2020 w październiku, ale loty są w sprzedaży również w okresie zimowym, aby zaoferować polskim podróżnym doskonałe miejsce na ferie zimowe, mówi LOT Polish.

Michał Fijoł, dyrektor handlowy LOT, tak skomentował uruchomienie drogi, mówiąc:

„W ostatnich latach Dubaj stał się jednym z ulubionych kierunków zimowych Polaków. (…) Możliwość łączności, także w sektorze wynajmu, sprawia, że ​​oprócz oferowania przewoźników z Zatoki widzimy możliwość rozwijać LOT. Jestem przekonany, że podróżni to docenią. Polski produkt, dopasowany grafik zarówno dla odwiedzających Expo, jak i turystów, a także ekscytująca oferta. ”

Cena tej drogi już teraz jest dużym atutem dla polskiej firmy LOT.

READ  Virgin Australia opóźnia loty powrotne do Nowej Zelandii, Bali i Fidżi

Ceny lotów LOT w obie strony do Dubaju zaczynają się od 295 USD, a Emirates Airlines od 485 USD. W przypadku lotów w obie strony (WAW-DXB-WAW) taryfy LOT zaczynają się od 471 USD, a Emirates od 566 USD.

W przypadku podróży w obie strony w drugą stronę, opuszczając Dubaj, bilety Emirates wynoszą co najmniej 903 USD, podczas gdy polska firma LOT sprzedaje tę rotację za 712 USD.

Dużo
Polskie Linie Lotnicze LOT oferują po drodze niższe ceny niż Emirates. Zdjęcie: Getty Images

Turystyka to droga naprzód

Polski LOT, podobnie jak wiele innych linii lotniczych, stwierdził, że popyt na podróże wakacyjne będzie prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla linii lotniczych w perspektywie krótkoterminowej. Trwająca epidemia spowodowała poważne szkody w branży.

Michel Figo dodał również:

Dubaj, obok Sri Lanki, to kolejna oferta dla naszych pasażerów wprowadzona z myślą o wypoczynku w ciepłych krajach podczas mroźnych zimowych miesięcy w Polsce. Tym samym, ze względu na niekorzystną sezonowość ruchu, połączenie to pozwoli nam na eksploatację zasobów operacyjnych w tzw. Niskim sezonie.

Oczekuje się, że w tym roku więcej linii lotniczych doda nowe trasy rozrywkowe do swoich sieci.

Czy myślisz, że polski LOT z powodzeniem będzie konkurował z Emirates na tej drodze? Daj nam znać w komentarzach poniżej.