Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rodzina Samsunga przekazuje szeroką gamę dzieł sztuki, aby ułatwić tworzenie spuścizny

Samsung powiedział, że rodzina Lee, w tym jego żona i troje dzieci, spodziewa się zapłacić ponad 12 bilionów wonów (14 miliardów dolarów australijskich) podatków spadkowych.

Byłaby to największa kwota w historii Korei Południowej i ponad trzykrotność całkowitego dochodu z podatku od nieruchomości w tym kraju w zeszłym roku.

Prezes firmy Samsung, Lee Kun-hee, w 2011 roku. (AP)

Rodzina planuje rozłożyć płatność na sześć rat w ciągu pięciu lat, przy czym pierwsza płatność zostanie dokonana w tym miesiącu.

Zbieranie pieniędzy na płacenie podatków ma kluczowe znaczenie dla rodziny Lee, aby rozszerzyć kontrolę nad imperium biznesowym Samsunga, które obejmuje półprzewodniki, smartfony i telewizory, budownictwo, przemysł stoczniowy i ubezpieczenia.

Niektórzy analitycy twierdzą, że proces może doprowadzić do gruntownej przebudowy grupy.

Pozbycie się ogromnej kolekcji arcydzieł zmarłego prezydenta może ułatwić płatność, ponieważ jego rodzina nie będzie musiała płacić podatków od podarowanych dzieł sztuki.

Rodzina planuje przekazać 23 000 pozycji z osobistej kolekcji Lee dwóm państwowym muzeom.

Obejmują one starożytne koreańskie obrazy, książki i inne dobra kulturowe sklasyfikowane jako skarby narodowe oraz obrazy współczesnych artystów koreańskich, w tym Park Soo-kyun i Lee Jong-seob, dzieła Marca Chagalla, Pablo Picassa, Paula Gauguina, Claude’a Moneta i Joan. Samsung powiedział Miro i Salvador Dali.

Rodzina Li przekaże również bilion wonów (1,1 miliarda dolarów australijskich), aby pomóc sfinansować badania nad chorobami zakaźnymi i leczyć dzieci z rakiem i rzadkimi chorobami.

Rodzina założycieli Samsunga przekaże dziesiątki tysięcy rzadkich dzieł sztuki, w tym Picassa i Dalis, i przekaże setki milionów dolarów na badania medyczne, aby pomóc im zapłacić wysoki podatek spadkowy.
Rodzina założycieli Samsunga przekaże dziesiątki tysięcy rzadkich dzieł sztuki, w tym Picassa i Dalis, i przekaże setki milionów dolarów na badania medyczne, aby pomóc im zapłacić wysoki podatek spadkowy. (AP)

Przed śmiercią w październiku Lee został uznany za przekształcenie firmy Samsung Electronics z małego producenta telewizorów w światowego giganta półprzewodników i elektroniki użytkowej.

Ale jego przywództwo zostało również zepsute przez postrzeganie korupcji, które uwydatniło tradycyjnie niejednoznaczne relacje między konglomeratami rodzinnymi a politykami w kraju. Był hospitalizowany przez lata po zawale serca w 2014 roku.

Rodzina Waltonów (16., 17. i 18. najbogatsza) osiągnęła łącznie 203,5 miliarda dolarów

Najbogatsi ludzie na świecie, o których nigdy nie słyszałeś