Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Po śmierci byłego Dockera Cama McCarthy’ego drużyna AFL została wezwana do zrobienia więcej na rzecz byłych zawodników borykających się z problemami

Po śmierci byłego Dockera Cama McCarthy’ego drużyna AFL została wezwana do zrobienia więcej na rzecz byłych zawodników borykających się z problemami

Trener Fremantle, Justin Longmuir, mówi, że społeczność AFL może zrobić więcej, aby pomóc byłym zawodnikom po śmierci Cama McCarthy’ego w wieku 29 lat.

McCarthy, który rozpoczął karierę w GWS, a następnie rozegrał 49 meczów dla Fremantle w latach 2017–2020, zmarł w ubiegły czwartek w Perth.

Kapitan Fremantle Alex Pearce, Nat Fyfe i Luke Ryan należeli do obecnych graczy Dockers, którzy byli szczególnie blisko McCarthy'ego.

Pearce i Fife ze łzami w oczach składali hołd McCarthy'emu przed ubiegłotygodniową porażką z Sydney wynoszącą 48 punktów.

Nat Fife (po lewej) i Alex Pearce (w środku) pokazali swoje emocje przed piątkowym meczem.(Getty Images: Paul Kane)

Zespół Fremantle zebrał się w sobotni wieczór, aby opłakiwać stratę McCarthy'ego jako grupy.

McCarthy był czwartym byłym pracownikiem portowym, który zmarł w ciągu ostatnich sześciu lat, po śmierci Colina Sylvii, Shane'a Yarrana i Harleya Balicha.

Zaledwie w zeszłym miesiącu Eddie Palic – ojciec Harleya Palica – obwinił NFL za śmierć swojego syna w wieku 25 lat.

Eddie Balich powiedział, że rodzina powinna była zdawać sobie sprawę z problemów związanych z używaniem narkotyków przez jego syna, zamiast trzymać je w tajemnicy w ramach kontrowersyjnego modelu medycznego AFL.

Longmuir powiedział, że liga AFL i jej kluby muszą zachować czujność, podejmując wyzwania stojące przed byłymi zawodnikami.

„Zawsze możemy zrobić więcej” – powiedział w środę Longmuir dziennikarzom.

„Powinno to wysunąć na pierwszy plan sytuację Cama i przeprowadzić więcej dyskusji, aby sprawdzić, czy możemy się poprawić.

READ  Mecz Liverpool - Real Madryt - Relacja z meczu piłki nożnej - 21 lutego 2023 r