Półfinał eliminacji Euro 2024: Polska rozbija Estonię, Ukraina odrabia straty w Bośni |  wiadomości piłkarskie

Półfinał eliminacji Euro 2024: Polska rozbija Estonię, Ukraina odrabia straty w Bośni | wiadomości piłkarskie

Polska rozgromiła Estonię 5:1 i awansowała do finału z Walią. Ukraina strzeliła dwa gole w końcówce, wygrywając 2:1 w Bośni i zmierzy się z Islandią po zwycięstwie 4:1 nad Izraelem. Grecja rozbija Kazachstan w meczu z Gruzją, która wygrała 2:0 z Luksemburgiem. Mecz finałowy odbędzie się we wtorek

22:33, Wielka Brytania, czwartek 21 marca 2024 r

Polska rozgromiła 10-osobową Estonię 5:1 i zapewniła sobie miejsce w finale barażowym Euro 2024, w którym zmierzy się z Walią po tym, jak drużyna Roba Page'a pokonała Finlandię.

Skrzydłowy Lens Przemysław Frankowski dał Polsce prowadzenie w Warszawie po 22 minutach, po czym estoński pomocnik Maxim Paskuzzi został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Piotr Zieliński zdobył kolejnego gola, a trzeciego gola dołożył Jakub Piotrowski w 70. minucie.

Karol Mets strzelił samobójcę na 4:0, kończąc żałosny wieczór dla Estonii, kiedy Sebastian Szymański strzelił piątego gola dla Polski, zanim Martin Witkal strzelił gola w końcówce.

Walia pokonała Finlandię 4:1 na stadionie Cardiff City, który we wtorek wieczorem będzie także gospodarzem finału na torze A.

Artem Dovpik świętuje po zdobyciu wyrównującego gola dla Ukrainy

Na ścieżce B, Ukraina W ciągu ostatnich pięciu minut strzelił dwa gole, po czym odrobił straty i został pokonany Bośnia 2-1 w Zenicy.

Strzał z kąta Ammara Didicia zderzył się z ukraińskim obrońcą Mykołą Matwijenko i w 56. minucie zdobył bramkę samobójczą.

Jednak Ukraina wyrównała w 85. minucie dzięki rezerwowemu Romanowi Yaremczukowi, po czym główka Artema Dovbeka dopełniła wynik, wprawiając kibiców w osłupienie.

Islandia Podczas pobicia również zaszedł od tyłu Izrael 4:1 w Budapeszcie, a hat-tricka zdobył Albert Gudmundsson.

Izrael objął prowadzenie po rzucie karnym Erana Zahaviego, ale napastnik Genui Gudmundsson wyrównał po rzucie wolnym, a rzut rożny Arnora Traustassona odmienił losy meczu tuż przed przerwą.

Albert Gudmundsson (po lewej) świętuje po zdobyciu pierwszego gola dla Islandii

Na 15 minut przed końcem meczu izraelski obrońca Roy Revivo otrzymał bezpośrednio czerwoną kartkę, po czym Gudmundsson strzelił drugiego gola w 83. minucie i w ostatnich minutach skompletował hat-tricka.

READ  NBA 2021: Charlotte Hornets przegrywają z Dallas Mavericks przed sezonem

Gruzja skończyłem Luksemburg Zespół będzie miał nadzieję na awans do swojego pierwszego dużego turnieju po zwycięstwie 2:0 w Tbilisi, gdy goście zakończyli mecz w dziesiątce.

Giorgi Czakwatadze wyprowadził Gruzję na prowadzenie w 40. minucie, po czym nastąpił kontrowersyjny początek drugiej połowy. Wydawało się, że Gerson Rodriguez strzelił wyrównującego gola, ale po długiej analizie VAR bramka nie została uznana z powodu wcześniejszego błędu obrońcy Maxime'a Chanota, który otrzymał czerwoną kartkę za utrudnianie napastnikowi Gruzji George'a Mikautadze.

Napastnik Gruzji Bodo Zevzevadze świętuje po zdobyciu pierwszego gola

Czakwetadze strzelił drugiego gola tuż po godzinie gry i wysłał Gruzję do finału na torze C, na którym się spotkają Grecjaktóra przekroczyła przeszłość Kazachstan 5:0 w Atenach.

Anastasios Bakasetas szybko wyprowadził Grecję na prowadzenie po rzucie karnym, po czym Dimitris Pilkas celnym uderzeniem głową podwyższył na 2:0.

Lewy obrońca Liverpoolu Kostas Tsimikas świętuje po wielkim zwycięstwie Grecji

Napastnicy Panathinaikosu Fotis Ioannidis i Dimitrios Korpilis również strzelili wyrównującego gola przed przerwą, a Alexander Marochkin zdobył piątą bramkę w końcówce.