Wrony spoczywają na słupach dominujących kotów bliźniaczych

Koszmar dla Crows, ale dla Toma Stewarta był to wymarzony wynik w piątkowy wieczór, gdy przechwytywacz Cats wyrównał rekord przechwytywania, a Geelong powalił Adelaide na miecz.

Wtargnięcie na boisko spowodowało chaos na stadionie Adelaide Oval podczas meczu Adelaide – Geelong.

W swoim 150. meczu w karierze Stewart był cierniem w drużynie Crows po mistrzowskim przechwycie w defensywie w piątkowy wieczór, podczas gdy Hawkins strzelił cztery gole, a drużyna Cats rozpoczęła sezon od zwycięstw jeden po drugim.

Podopieczni Matthew Nixa po trzech czwartych tracili 24 punkty, a w końcówce mieli okazje na kradzież punktów.

Darcy Fogarty miał szansę na zmniejszenie deficytu do 10 punktów na sześć i pół minuty przed końcem, jednak uderzył w słupek, kierując się w stronę otwartej bramki, a Taylor Walker zmarnował piłkę z prawej strony szybkim strzałem na minutę później w szaleńczym ataku. koniec.

Mecz był bardzo emocjonujący, gospodarzom nie udało się wykorzystać okazji do zdobycia gola, a goście bardzo celnie je liczyli.

Sean Managh świętuje bramkę z Bradem Closeem podczas starcia drużyn Crows and Cats na stadionie Adelaide Oval. Zdjęcie: Sarah Reid/AFL Images za pośrednictwem Getty Images.

Zarządzaj z nieba

Pierwszy gol rekruta Geelonga, Shauna Managha w futbolu AFL, był trzecim golem w pierwszej kwarcie, w której padły cztery bramki bez odpowiedzi, a który po raz kolejny wstrząsnął drużyną Crows na piętach.

26-latek strzelił gola oszałamiającym wolejem prawą nogą, gdy żywiołowi goście wyprzedzili Crows, które na początku miały trudności z utrzymaniem posiadania piłki, zdobywając zaledwie dwa punkty w pierwszych 10 minutach.

Geelong nadal wywierał presję, wykonując 30 odbiorów w pierwszej kwarcie, udaremniając wysiłki gospodarzy zmierzających do płynnego przenoszenia piłki.

Tydzień po strzeleniu zaledwie jednego gola w pierwszej połowie w otwierającej sezon porażce z Gold Coast, Adelaide znów wyglądało na zardzewiałe na początku, tracąc aż 26 punktów, zanim schodziło do przerwy z 19-punktową przewagą.

READ  Rekordy na trasie uległy pogorszeniu, a Gale utrzymał się na stałym poziomie podczas Sandbelt Invitational – Australian PGA

Odwróć tekst

Zespół Inner Fifties Cats prowadził 18-10 w pierwszej kwarcie, ale Adelaide odwrócił scenariusz w drugiej kwarcie.

Odmłodzeni Crows weszli do siatki 50 24 razy na 11, ale nie udało im się wykorzystać tej przewagi z powodu słabych kopnięć bramki i kiepskich decyzji w polu ataku, co umożliwiło Stewartowi wielokrotne przechwyty.

W pewnym momencie Adelaide zdobyła 10 „50” z rzędu, ale ta fala zaowocowała tylko trzema upadkami, w tym naklejką dla Chrisa Burgessa po karze 50 metrów, która oddaliła go od 15 metrów.

Były Sun strzelił swojego pierwszego gola w barwach Crows w pierwszej kwarcie, a w drugiej strzelił kolejnego, a jego spudłowanie kosztowało go trzecie czołowe miejsce w karierze.

W piątkowy wieczór Ben Keyes powala zawodnika na stadionie Adelaide Oval. Fot. Mark Bryk/Getty Images.

Pokonaj najeźdźców

Gra została przerwana w połowie trzeciej kwarty przez atakującego z ziemi, który manewrował i przeciskał się przez bramkę przed zatrzymaniem gry.

Matt Crouch złapał intruza, choć nie podjął się wślizgu, ale Ben Case nie pomylił się i napastnik rzucił małego chłopca na trawę, gdzie został zatrzymany przez ochronę.

Tom Hawkins świętuje zdobycie gola z Bradem Closem i Seanem Managhem podczas zwycięstwa drużyny Cats nad Crows. Zdjęcie: Sarah Reid/AFL Images za pośrednictwem Getty Images.

Hawkeye znowu atakuje

Kibice gospodarzy wrzeszczeli, gdy w trzeciej kwarcie drużyna Crows wyszła na prowadzenie po fenomenalnym golu Issaca Rankina.

Nowicjusz z Adelaide strzelił w tym momencie sześć z ośmiu ostatnich bramek i wyglądało na to, że będzie gotowy na ucieczkę.

Wchodzi Tom Hawkins.

Doświadczony gwiazdor strzelił trzy z czterech goli swojego zespołu, kończąc sezon kluczowym uderzeniem, które po ostatniej zmianie zapewniło drużynie prowadzenie 24 punktami.