Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Półprofesjonalny trener piłki nożnej, który oszukał drużynę na 18 000 dolarów, płaci pełne odszkodowanie

Półprofesjonalny trener piłki nożnej, który oszukał drużynę na 18 000 dolarów, płaci pełne odszkodowanie

Sędzia Mark Poland zauważył, że Imperium Sarnia ma bogatą i pełną historii historię.

Rywalizując w lidze poprzedzającej Kanadyjską Ligę Piłki Nożnej, drużyna Imperials wystąpiła w trzech meczach o mistrzostwo Gray Cup, w tym w jednym na własnym boisku, na początku XX wieku i dwukrotnie zdobyła puchar, w 1934 i 1936 roku. Sędzia zauważył jednak również, że drużynie, która po kilkudziesięciu latach przerwy odrodziła się w 2006 roku jako półprofesjonalny klub prowadzony przez społeczność, status gwiazdy niemal zagroziły straty finansowe.

Ta reklama nie została jeszcze załadowana, ale dalszy ciąg artykułu znajduje się poniżej.

Szkoda, wynosząca około 18 000 dolarów, została spowodowana przez jego obecnego trenera i dyrektora generalnego, Jake’a Czerskiego.

„Moim zdaniem Shirsky powinien wstydzić się swojego zachowania” – stwierdził pan Boland, gdy został skazany na areszt domowy, godzinę policyjną i zawieszenie w zawieszeniu za trzy wyroki skazujące za oszustwa.

Cherski, wówczas 53-letni mieszkaniec Sarni, dorastał w Courtright Ładowane przez cały sezon 2021 W przypadku oszustw, oszustw związanych z tożsamością, fałszerstw i karnego naruszenia zaufania. Po kilkudziesięciu rozprawach sądowych w ciągu ostatnich dwóch lat Chersky, obecnie 55-letni, przyznał się do wszystkich przestępstw z wyjątkiem zarzutu oszustwa tożsamości, który później został wycofany.

Przyznając się do winy, Chersky przyznał się do sfałszowania podpisu Jima Bella – byłych przyjaciół, którzy pomogli w ponownym uruchomieniu zespołu 17 lat temu – 98 razy w ramach czeków, jednocześnie wykorzystując fundusze zespołu na wydatki osobiste. Długie śledztwo prowadzone przez policję Sarnia Det.-Const. Jeff Rovers ujawnił obciążenia na kwotę 17 948,94 dolarów na koncie Imperials Mainstreet Credit Union i karcie kredytowej American Express, które nie były powiązane z zespołem w okresie od maja 2014 r. do maja 2021 r.

READ  Jej rola rośnie przez Martinę Leoniak, studentkę drugiego roku University of Hawaii Rainbow Waheen.

Ta reklama nie została jeszcze załadowana, ale dalszy ciąg artykułu znajduje się poniżej.

Zamiast tego pieniądze przeznaczył na swoje firmy – Cherski jest właścicielem restauracji Philly Cheese Jakes w południowej Sarni – lub na swój dom. Niektóre transakcje obejmowały sprzęt kuchenny, meble, telefony komórkowe i rachunki za media.

„Jest oczywiste, że wykorzystywał fundusze należące do drużyny piłkarskiej Sarnia Imperials na własne cele” – stwierdziła Polska po wysłuchaniu uzgodnionego zestawienia faktów.

Jednakże jednym z głównych powodów, dla których sędzia pozwolił Chersky’emu, kandydatowi na burmistrza Sarnii z 2014 r., odbyć dwuletni wyrok w domu, a nie w celi, jak żądali obaj prawnicy, było to, że stawił się on w sądzie z czekiem w imieniu zespołu za pełną kwotę, którą pobrał.

„Odszkodowanie wypłacone z góry jest znacznie łagodzące” – stwierdziła zastępca prokuratora koronnego Megan Jones.

Adwokat obrony James Guggisberg powiedział, że jego klient zamierzał wówczas uiścić różne opłaty, przyznał jednak, że nie ma żadnych dokumentów potwierdzających, że tak się stało.

„Mam wrażenie, że pan Chersky, który jest genialnym restauratorem, jest okropnym księgowym i być może zaczyna myśleć: «No cóż, dzisiaj użyję tej karty, a jutro użyję innej», i on powiedział: „To załatwi sprawę z klubem” i z pewnością to docenia.

Ta reklama nie została jeszcze załadowana, ale dalszy ciąg artykułu znajduje się poniżej.

Guggisberg powiedział również, że choć jest to niezgodne z prawem, jego klient utrzymuje, że miał zgodę Bella na fałszowanie podpisu na czekach w godzinach, gdy był zajęty i nie mógł być tam osobiście. Na wszystkich czekach z konta kasy oszczędnościowo-kredytowej wymagane były co najmniej dwa podpisy, a tylko trzy osoby miały upoważnienie do składania podpisów.

READ  Niepewność Nadala budzi obawy przed wycofaniem się z Wimbledonu przed zmierzeniem się z Kyrgiosem w półfinale

Jednak Bale opuścił zespół w 2012 roku po kłótni między parą, ale fałszowanie podpisów trwało kilka lat.

„Pan Czersky zdaje sobie sprawę, że jest to nielegalne i docenia, że ​​kontynuował to długo po tym, jak pan Bell zaprzestał jakiegokolwiek zaangażowania w Imperium” – powiedział Guggisberg.

Cherski ma teraz zakaz kontaktowania się z Bellem przez następne cztery lata na mocy dwuletniego wyroku warunkowego i dwuletniego zawieszenia.

Nie zabrania mu jednak, przynajmniej na mocy postanowienia sądu, współpracy z drużyną Imperials, częścią półprofesjonalnej konferencji Northern Soccer Conference, składającej się z dziewięciu drużyn, z siedzibą w Ontario, o ile nie ma dostępu do finansów drużyny ani ich kontrolowania. . Guggisberg powiedział, że jego klient, były liniowy defensywy oraz wieloletni trener i dyrektor generalny, nadal chciał być częścią klubu ze względu na swoją miłość do piłki nożnej.

Ta reklama nie została jeszcze załadowana, ale dalszy ciąg artykułu znajduje się poniżej.

„Muszę pomyśleć, że jego ciągłe zaangażowanie – mimo że nie jest prezydentem ani trenerem i nie ma nic wspólnego z pieniędzmi – naprawdę pokazuje szczerość jego zaangażowania w zespół” – powiedział.

Jednak od zeszłego tygodnia Cherski nadal znajduje się w składzie Na stronie zespołu Jako główny trener, dyrektor generalny i jeden z trzech menedżerów w zespole wykonawczym. Przedstawiciele drużyny i ligi nie odpowiedzieli na pytania, jaką rolę będzie mógł odgrywać Czerski po skazaniu.

„Mój klient ma nadzieję zrobić wszystko, co w jego mocy, aby pomóc temu zespołowi osiągnąć sukces, a ostatecznie mistrzostwo. Docenia fakt, że jego zachowanie naraziło go na wielkie ryzyko i że jego wyrzuty sumienia są autentyczne i szczere” – powiedział Guggisberg.

Zespół zarabia wyłącznie na opłatach za wstęp, graczom – płacą za grę – na koncesjach, sprzedaży towarów i sponsorach.

READ  Zapaśnicy przeciwko WFI: Kalendarium protestu od okupacji na chodniku do petycji sądowej

Polska stwierdziła, że ​​naruszenie zaufania pogłębiło się, ponieważ zasadniczo zajmował się on funduszami społeczności w charakterze wolontariusza, ale zauważyła również, że dla Korony ważne będzie udowodnienie podczas procesu, że każda transakcja ma charakter osobisty, a nie dokonywany przez zespół. Sędzia zauważył również, że nie podejmował żadnych wysiłków, aby zatuszować swoje zbrodnie.

Jego wyrok obejmuje dziewięć miesięcy aresztu domowego i śledzenie GPS, a następnie 15 miesięcy godziny policyjnej w godzinach 22:00–6:00, chociaż może wyjść do pracy w swojej restauracji.