Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stadion Suncorp nie jest dostępny podczas finału pucharu

Stadion Suncorp nie jest dostępny podczas finału pucharu

Stadion Suncorp nie będzie mógł gościć przyszłomiesięcznego finału Pucharu Australii pomiędzy Brisbane Roar a Sydney FC.

Piłka nożna: Reprezentacja Australii zremisowała z Meksykiem 2:2, prowadząc dwoma bramkami przed dwoma błędami w obronie, co dało Meksykowi dwa gole w drugiej połowie w ekscytującym meczu towarzyskim rozegranym w Dallas.

Football Australia chciała, aby finał odbył się w weekend 7–8 października na stadionie Suncorp, głównym prostokątnym stadionie piłkarskim w kraju.

Jednak dyrektor generalny stadionu Alan Graham potwierdził w poniedziałek, że stadion, na którym odbywały się finały A-League w latach 2011, 2012 i 2014, nie będzie dostępny dla organizatora pucharu.

„Mamy do wykonania kilka poważnych prac związanych z nawadnianiem i tym razem przydzielono nam je” – powiedział Graham.

Kolejne mecze na stadionie Suncorp odbędą się w drugim tygodniu sezonu A-League, a finał pucharu pomiędzy Brisbane a Sydney odbędzie się 27 października.

Gracze Sydney FC świętują dotarcie do finału Pucharu Australii. Zdjęcie: Robert Cianflon/Getty Images

Niedostępność stadionu Suncorp na finał Pucharu oraz brak odpowiedniego alternatywnego stadionu w Brisbane sprawiły, że decydujący mecz rozegrany został w Sydney.

We wtorek FA potwierdzi lokalizację i datę finału.

The Roar i Sydney dotarli do finału po niedzielnych zwycięstwach w półfinale nad Melbourne Knights i Melbourne City.

Brisbane walczy o swój pierwszy tytuł od zwycięstwa w A-League w 2014 roku, a Sydney – zwycięzca Pucharu 2017 – po raz czwarty wejdzie do barażu.

Mentor Roara, Ross Aloisi, który wrócił do klubu w maju jako główny trener po wcześniejszym okresie na stanowisku asystenta, powiedział, że w jego składzie istnieje silna więź.

„Naprawdę podobał nam się nasz występ w pucharach i bardzo chcielibyśmy go wygrać, aby przywrócić klubowi trochę sukcesów” – powiedział Aloisi.