Trent Robinson, Luke Keary, Dom Young, Victor Radley Sean Penn, wideo, Koguty kontra Buldogi

Gwiazda Roosters Luke Keary skrytykował pierwszą połowę swojego zespołu w meczu z Bulldogs, uznając ją za „żenującą” i „niewystarczająco dobrą”.

Tymczasem trener Trent Robinson kwestionował decyzję o sfaulowaniu Bena Victora Radleya i wyrzuceniu z boiska Dom Jonga w przegranym 30:26 meczu na stadionie Accor.

Roosters byli w szoku, gdy Bulldogs objęli 26-zero prowadzenia w pierwszej połowie piątkowego meczu. Stracili Jamesa Tedesco i Sama Walkera po główkach, ale sytuacja pogorszyła się, gdy w 26. minucie Young został wyrzucony z boiska za brutalny wślizg na Blake'a Taffa.

Robinson uważał, że wślizg był „zdecydowanie” faulowany, ale jego wyrzucenie na resztę meczu było „trochę przesadzone”.

Jedynym miejscem, w którym można na żywo oglądać każdy mecz każdej rundy bez przerw reklamowych w trakcie rozgrywki, jest Fox League dostępna na platformie Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Al-Shabab został wyrzucony z boiska w szalonej pierwszej połowie 00:58

Powiedział: „Uderzył go w szczękę… ale miał otwartą dłoń, a jego wysokość była mniejsza niż poziom ramion”.

„Jeśli to standard, to w porządku, ale dla mnie jest to nowy standard. Czuję, że to mniej niż to, co zostało wcześniej wyrzucone. Czuję, że możemy tutaj ponownie ustanowić nowy standard”.

„Mieliśmy zawodników, którzy nawet nie rzucili się na 10 punktów za mniej. Uważam, że to było trochę przesadzone. W naszej grze będzie dużo zwolnień, a w takim przypadku musi się to zdarzyć”.

Koguty odzyskały motywację w drugiej połowie, strzelając cztery próby w ciągu czterech minut, aby wrócić do gry.

Victor może być kontuzjowany tygodniami? | 00:37

Ich dynamika osiągnęła jednak próg zwalniający, gdy Radley został sfaulowany po wślizgu biodrowym na Stephena Crichtona.

Właściwie to Connor Watson nawiązał pierwszy kontakt z Crichtonem i zmusił go do zawrócenia. Ale wypadł z wślizgu, gdy Radley upadł na stopy Crichtona.

READ  Oglądaj Newcastle v Norwich Live TV – globalne listy kanałów na wtorek

Analityk Fox League, Cooper Cronk, określił tę decyzję jako „zagadkową”, a James Graham stwierdził, że „dziwna”.

Robinson był równie zdezorientowany „śmieszną” decyzją sędziego.

„To Conor zaatakował go od tyłu i skręcił mu kostkę, a następnie (Radley) upadł na kostkę. To niewiarygodne, w jaki sposób podjęli tę decyzję. To było poniżej średniej” – powiedział.

O ile ma to jakiekolwiek znaczenie, nawet trener Bulldogs Cameron Ciraldo uznał, że była to „dość surowa” decyzja.

Więcej aktualności z NRL

„Uderz go w brodę”: zawodnik Roosters został wyrzucony z boiska za wysoki strzał w drużynie Dogs nr 1

„I Love the Club”: przejmujący wywiad Sherwina z Anastą podczas zjazdu GF w 2004 roku

„Niezwykła robota”: trener Rycerzy wyjaśnia dwie połowy rundy zabawy

„Wybieram drużynę”: trener Bulldogs odpowiada na plotki o Gusie

„To przerosło”: wyjaśniono prawdę o dziwacznym pojedynku na kopnięcia Manly'ego

Entuzjastyczna reakcja Roosters w drugiej połowie była zbyt słaba i zbyt późna po tym, co Robinson określił jako „naprawdę zły” początek meczu.

Jednak trener i grupa rozmawiali o zwycięstwie w ciągu pierwszych 40 minut i „odbyli dyskusję na temat okazania serca i upewnienia się, że wszyscy są zaangażowani we wszystkich obszarach wysiłku”.

Robinson ujawnił, że „uważali, że możemy wygrać mecz” i że druga połowa „pokazała zespół, jakim chcemy być”.

„Czysta odwaga i jasność co do tego, jak chcieli grać. Byłem naprawdę dumny z wysiłku, a także z umiejętności trzymania się planu gry i zrobienia prawie niemożliwego „, powiedział.

Robinson bardzo pochwalił „niesamowity” występ Kerry’ego w drugiej połowie po tym, jak weteran nr 6 wykonał dwie próby.

„Wtedy lubię oglądać grę Keyesa, kiedy ma w sobie ogień, biegając, podając, kierując i kopiąc” – powiedział.

Robbo eksploduje po zapukaniu | 00:36

Kerry, który na konferencji prasowej zastąpił kontuzjowanego Tedesco, nie był jednak w nastroju do odpowiadania na pytania dotyczące pozytywnej drugiej połowy.

READ  Magical Tour of South Australia, kiedy, szczegóły, 23-meczowy sezon, piąta runda, przedłużony mecz, aktualności

„Szczerze mówiąc, to bardzo krępujące… nie powinniśmy tam być” – powiedział zapytany o dramatyczny mecz.

„Jesteśmy bardzo zawstydzeni i rozczarowani naszymi wysiłkami. Pojawienie się w ten sposób jako grupa nie jest wystarczająco dobre. Pojawienie się o tej porze roku nie jest wystarczająco dobre”.

„Musimy po prostu dobrze się sobie przyjrzeć. Musimy usiąść, spojrzeć na siebie i szybko to zrozumieć.