Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polskie firmy niechętnie zatrudniają

Polskie firmy niechętnie zatrudniają

Warszawski Dziennik Gospodarczy

Czwartek, 23 marca 2023, 14:40

Zdjęcie za pośrednictwem ratmaner / Shutterstock.com

Średnia płaca w Polsce wynosiła w lutym 7 tys. zł (ok. 1493 euro), ale oczekiwania na podwyżki płac w coraz większym stopniu wpływają na chęć zatrudniania przez firmy nowych osób, pisze lokalny portal Wyborcza.biz.

Symptomy tego procesu widać już wyraźnie w najnowszych danych Urzędu Statystycznego.

„Rynek pracy zaczyna odczuwać spowolnienie gospodarcze. Spadek płac nastąpił mniej więcej o tej porze w zeszłym roku w 2015 roku i nawet w czasie pandemii (luty 2021) sektor przedsiębiorstw zatrudniał pracowników. Tymczasem presja na wzrost płac trwa i niewątpliwie tak jest. Jest to ściśle związane z wysoką inflacją – zauważa Monica Kortek, główny ekonomista Pocztowego Banku.

„Obecnie firmy wydają się zatrudniać mniej pracowników, ale jednocześnie nadal akceptują podwyżki. Taka sytuacja może się utrzymać przez kilka najbliższych miesięcy” – dodała.

Wsparcie magazynu biznesowego w Budapeszcie

Produkcja dziennikarstwa godnego tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal dokładają wszelkich starań, aby zapewnić Państwu pomyślne wiadomości biznesowe, informacje, którym można zaufać, które są zgodne z faktami, dokładne i prezentowane bez strachu i przychylności.

Organizacje dziennikarskie na całym świecie walczyły o znalezienie modelu biznesowego, który pozwoliłby im nadal osiągać lepsze wyniki bez uszczerbku dla ich zdolności do działania. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania ich najważniejszego interesariusza, czyli czytelników.

Chcielibyśmy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij przycisk BBJ Support i możesz wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje datki.