Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ponad 150 pracowników szpitala w Houston zostało zwolnionych za odmowę szczepienia przeciwko COVID

Ponad 150 pracowników systemu szpitalnego w Houston, którzy odmówili podania szczepionki przeciw COVID-19, zostało zwolnionych lub zrezygnowało po tym, jak sędzia oddalił pozew dotyczący wymagań dotyczących szczepień.

Rzecznik systemu Houston Methodist powiedział, że 153 pracowników albo zrezygnowało z dwutygodniowego okresu zawieszenia, albo zostało zwolnione we wtorek, po tym, jak kierownictwo szpitala wyznaczyło im 22 czerwca termin na zaszczepienie.

Na początku tego miesiąca sędzia federalny uchylił pozew pracownika dotyczący tego wymogu.

System Houston Methodist Hospital 8 czerwca początkowo zawiesił 178 nieopłacanych pracowników z powodu odmowy przyjęcia szczepionki.

Wśród nich 117 pozwanych o unieważnienie warunku, zawieszenie ich i grożenie wypowiedzeniem członkostwa.

Porównanie Zagłady

W swoim orzeczeniu sędzia okręgowy USA Lynn Hughes uznała twierdzenie głównego prokuratora Jennifer Bridges, że szczepionki są „eksperymentalne i niebezpieczne” fałszywe i nieistotne.

Uznał również za „oburzające” porównywanie wymogów szczepień do eksperymentów medycznych, które naziści przeprowadzali na więźniach obozów koncentracyjnych podczas Holokaustu.

Hughes orzekł również, że uczynienie szczepień warunkiem zatrudnienia nie jest przymusem, twierdzi Bridges.

„Bridges Bridges może swobodnie przyjąć lub odrzucić szczepionkę COVID-19; jeśli jednak odmówisz, będziesz musiał po prostu pracować gdzie indziej”.

Pan Hughes podsumował: „Jeżeli pracownik odmówi przydziału, zmieni się jego stanowisko, wczesny czas rozpoczęcia lub inne wytyczne, może zostać zwolniony. Każda praca zawiera ograniczenia dotyczące postępowania pracownika za wynagrodzeniem. cała część umowy.” .

Pani Bridges powiedziała, że ​​ona i inni wezmą swoją sprawę do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, jeśli będą musieli.

READ  Polestar ogłasza nową aktualizację dla 2 Dual Motor

„To dopiero początek”, powiedziała. „Będziemy walczyć przez długi czas”.

Protestujący noszą plakaty ze słowami
Demonstranci machają plakatami przed Houston Methodist Hospital Baytown w Baytown w Teksasie w proteście przeciwko terminowi 7 czerwca na zaszczepienie personelu przeciwko COVID-19 (

AP: Yi Qin Li

)

Potwierdzając, że nie otrzymała jeszcze szczepionki, pani Bridges powiedziała: „Wszyscy wiedzieliśmy, że dzisiaj zostaniemy zwolnieni. Wiedzieliśmy, że dopóki nie odbierzemy tej kuli, zostaliśmy dziś zwolnieni. rezerwacje.”

Jared Woodville, prawnik z Houston reprezentujący Bridgesa i innych klientów, obiecał złożyć apelację.

„Wszyscy moi klienci nadal są zaangażowani w walkę z tą niesprawiedliwą polityką” – powiedział Woodville w oświadczeniu.

„Szokujące, że wielu moich klientów było na pierwszej linii leczenia pacjentów z Covid w Texas Methodist Hospital podczas szczytu pandemii. W rezultacie wielu z nich zaraziło się COVID-19.

„W podziękowaniu za ich służbę i poświęcenie, Methodist Hospital daje im różowy poślizg i skazuje ich na bankructwo”.

Tysiące zostało zaszczepionych w szpitalu

Decyzja Houston Methodist z kwietnia sprawiła, że ​​był to pierwszy duży amerykański system opieki zdrowotnej, który wymagał szczepień przeciwko COVID-19 dla pracowników.

Wiele szpitali w Stanach Zjednoczonych, w tym Houston Methodist, wymaga już innych rodzajów szczepionek, w tym szczepionek przeciw grypie.

W notatce wysłanej we wtorek dyrektor generalny Hospital System Mark Baum powiedział, że 24 947 pracowników spełniło wymagania dotyczące szczepień, a 27 ze 178 innych otrzymało pierwszą dwudawkową szczepionkę i nie zostaną zwolnieni, jeśli otrzymają drugą.

„Postąpiłeś słusznie. Chronisz naszych pacjentów, swoich kolegów, swoje rodziny i naszą społeczność” – czytamy w notatce.

„Nauka udowadnia, że ​​szczepionki są nie tylko bezpieczne, ale także niezbędne, jeśli mamy wyjść na prostą w obliczu COVID-19”.

Pan Bohm napisał również, że kolejnych 285 pracowników otrzymało zwolnienia lekarskie lub religijne, a 332 pracowników zostało odroczonych z powodu ciąży lub z innego powodu.

AP