Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pożar baterii w Bouldercombe stanowi ostrzeżenie dla mieszkańców regionalnego stanu Queensland

Pożar baterii w Bouldercombe stanowi ostrzeżenie dla mieszkańców regionalnego stanu Queensland

A ogień Na szczeblu regionalnym wybuchła niedawno ukończona bateria na dużą skalę Queenslandwyrzucając w powietrze niebezpieczny dym.

We wtorek wieczorem policja i strażacy zostali wezwani do podstacji energetycznej Bouldercombe niedaleko Rockhampton.

Policja podała, że ​​prawdopodobnie pożar wybuchł w magazynie baterii litowych o godzinie 19:45 i ostrzegła, że ​​istnieje ryzyko rozprzestrzenienia się na inne pobliskie akumulatory, „tworząc większe niebezpieczeństwo”.

Projekt baterii Bouldercombe, nazywany Big Bessie, niedaleko Rockhampton w Queensland. (łącze zasilania)

Podczas prac, które według policji mogą potrwać kilka dni, strażacy sprawdzali pobliskie akumulatory.

Straż pożarna i służby ratunkowe stanu Queensland poprosiły mieszkańców, aby zamknęli drzwi i okna i trzymali pod ręką leki, jeśli zajdzie taka potrzeba w leczeniu chorób układu oddechowego.

Ostrzeżono ich, aby byli przygotowani na możliwość zapukania przez policję do ich drzwi, ale rzecznik policji powiedział, że w środę około godziny 4:00 nie miał żadnych wieści z miejsca zdarzenia.

Kiedy zaledwie dwa miesiące temu uruchomiono projekt Bouldercombe Battery Project – nazywany Big Bessie – rząd stwierdził, że „pomoże on zrewolucjonizować sposób zarządzania podażą i popytem na energię w godzinach szczytu”.

Według rządu moc 50 megawatów i możliwość magazynowania 100 megawatogodzin energii wystarczyły do ​​zasilenia ponad 4000 domów rocznie.

READ  Plac Biznesu 7.11 | TVB Świat