Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Prawo dotyczące wolnych miejsc dla kobiety, które zrujnowało mój lot Qatar Airways

Kolejka do odprawy spowodowała, że ​​bydło i węże przedzierały się przez lotnisko w dzikim łuku od 40 do 50 pasażerów.

Jestem w ostatniej linii, mimo że przyjechałem 2,5 godziny przed lotem. Absolutny chaos. W biznesie i obsłudze klienta są też długie kolejki. W tym momencie z pewnością nie wygląda na to, że Qatar Airways jest „najlepszą linią lotniczą na świecie”.

Katar zdobył w tym roku tytuł w corocznym konkursie Airline Ranking Awards, w którym pod względem bezpieczeństwa i produktów sklasyfikowano ponad 200 linii lotniczych na całym świecie. Katar uzyskał doskonały wynik 7/7 zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i udogodnień podczas lotu, co sprawia, że ​​zastanawiam się, czy któryś z redaktorów czekał godzinę w kolejce do odprawy w klasie ekonomicznej. Nie sądzę.

Przyjmuję recenzje linii lotniczych – i oceny hoteli, oceny restauracji itp. – z ostrożnością. Po wcześniejszym głosowaniu w sondażach linii lotniczych (w benchmarku skytraxratings.com) i przejrzeniu niezliczonych hoteli i restauracji, jedno wiem na pewno, że każda opinia ma charakter subiektywny.

W połączeniu z marną metodologią – często w stylu „tak myślimy, więc to prawda” – większość nagród podróżniczych jest bez znaczenia.

Jednak ze względu na moje zainteresowanie najnowszymi rankingami linii lotniczych zarezerwowałem loty do Europy w Qatar Airways, aby zobaczyć najlepsze w swojej klasie loty, takie jak ten aspekt pandemii. Również dlatego, że latałem z Emirates na początku tego roku i było to frustrujące.

I niewygodne – czy podczas zamykania szafy zmniejszyły się? Siedzenia wydają się już nie pasować dorosłemu mężczyźnie. Podróżowanie liniami Emirates nigdy nie było tak popularne.

Oceniasz Katar? Nie jest super, ale też nie jest źle.

Kiedy w końcu dotarłem do stanowiska odprawy, kobieta była bardzo miła, mimo że jej drukarka była w stanie fritz.

Następnie przepłynąłem przez kontrolę bezpieczeństwa i imigrację (niesłychane), aby wejść do strefy bezcłowej z dodatkowymi 90 minutami.

READ  Poseł RP w Indiach Adam Burakowski ostrzega przed kryzysem humanitarnym w Afganistanie, Indie News

Lot 905 QR od bramki jest spóźniony 15 minut, a opóźnienie jest bardzo prawdopodobne ze względu na ogromne ilości bagażu podręcznego, które podróżują w tych dniach. Wpasowanie wszystkiego do górnych szafek jest jak runda Tetris Extreme, z którą załoga radzi sobie z cichą determinacją. Święci, wielu z nich.

Po starcie pojawia się gwałtowny zapach zepsutego moczu, ale po uruchomieniu klimatyzatora na szczęście zanika. Przynajmniej jestem w pobliżu toalet.

W tym momencie pamiętam słowa dyrektora generalnego Akbara Al-Bakra: „Qatar Airways w pełni angażuje się w zapewnianie niezrównanych wrażeń klientom”.

Jeśli chodzi o posiłek, obiad to standardowy wybór kurczaka lub wołowiny, z sałatką z makaronu pesto na początku i nieokreślonym (i nietkniętym) pomarańczowym deserem na końcu. Kieliszki do wina są plastikowe i żałośnie małe. Dwa duże łyki warte. Śniadanie to mrożone jajka, frytki, kiełbasa puszysta (zdecydowanie nie szynka), fasolka po bretońsku i kremowy szpinak.

Posiłki nie są jadalne, to po prostu… stołówkowa jakość. Jaki jest sens współpracy z sławnymi szefami kuchni, jeśli nie mogą sprawić, by jedzenie klasy ekonomicznej smakowało lepiej niż w szkole z internatem?

Z miejscem do siedzenia od 32 do 33 cali i prawie przyzwoitym odchyleniem, Diameter wciąż oferuje absurdalnie mało miejsca na wciśnięcie przez 14 godzin. Ale przynajmniej mam gdzie postawić nogi i Jordana. W przeciwieństwie do Emirates Airlines.

W rzeczywistości loty są w porządku. Przyjechałem do Wiednia, czując się dostatecznie odświeżony. Wszelkie odgłosy na pokładzie szybko zostają zapomniane.

Najlepsze doświadczenie na świecie było trochę lepsze w drodze do domu.

Na ex locie 116 QAR w Rzymie mam wolne miejsce przy boku – myślę, że prezent od pani odprawy, która dzień wcześniej wskazała, że ​​są moje urodziny. Co więcej, zdobądź wolne środkowe miejsce na długiej nodze Melbourne, wracając do domu.

READ  Wiceminister: Zwiększenie inwestycji, aby pobudzić wzrost w IV kwartale

Moja towarzyszka na miejscu C to perska pani, która mówi trochę po angielsku, więc porozumiewamy się w pidgin i mig.

Kiedy staje się jasne, że mamy wolne miejsce, naśladuje to, jak będziesz na nim spał, na co uśmiecham się pobłażliwie.

Czyn brutto pasażera

Najpierw spróbowałem, gdy jej głowa spoczywała blisko mojego podłokietnika, a jej włosy łaskotały mnie w ramię. Nikt z nas tego nie lubi.

Więc po obiedzie spróbowałem innej taktyki, trzymając jej głowę na siedzeniu i wyciągając jej stopy przez szeroką zatokę 26 pensów, by spocząć na moim stoliku z szufladą. Szczerze, najsłodsza, taktowna osoba, jaką spotkałem w swoim życiu.

W pewnym momencie zrobiła mi wegetariański posiłek, który zjadłem częściowo dlatego, że jej się nie podobał. Ciągle denerwuje kobietę przed nią, przerzucając pasek torebki przez najbliższe oparcie siedzenia.

To świetne przypomnienie, że nagrody za obsługę, bezpieczeństwo czy udogodnienia w praktyce nic nie znaczą. To, co definiuje wspaniałe wrażenia na pokładzie, to w większości Twoi towarzysze podróży.

Jeśli są wyrozumiali i życzliwi i zdają sobie sprawę, że jedynym sposobem, w jaki mogą sobie pozwolić na tę 14-godzinną podróż, jest okazanie sobie wzajemnego szacunku, to podróż będzie w porządku. Nie potrzebujesz ceremonii wręczenia nagród, żeby ci to powiedzieć.

Druga strona historii

Tanie linie lotnicze z siedzibą w Irlandii, Ryanair, który zwykle jest weteranem wszystkich tanich i złych podróży lotniczych, królowały tego lata w strefie euro.

Podczas gdy stare linie lotnicze, takie jak British Airways, eksplodowały, Ryanair stał się najbardziej niezawodną linią lotniczą w Wielkiej Brytanii. Latałem przewoźnikiem dwa razy i byłem pod wrażeniem. Zwłaszcza po tym, jak personel pomógł mi nawiązać bliski kontakt między Tiraną a Rzymem z okazji moich urodzin. Bez dodatków, wielkie oczekiwania.

READ  Ogromna farma słoneczna NT jest o krok bliżej, ponieważ Sun Cable radykalnie zwiększa wydajność