Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Prost szczypie się, by znaleźć się w klubie Hawthorn 500

Prost szczypie się, by znaleźć się w klubie Hawthorn 500

Luke Breust szczypie się, by być w klubie Hawthorn’s 500 z takimi legendami jak Jason Dunstall, Leigh Matthews i Lance Franklin.

32-latek przywiózł do domu kamień milowy, kiedy zdobył pięć punktów w 55-punktowej porażce Hawks z Port Adelaide w ostatnią sobotę.

Priust jest siódmym graczem Hawthorn, który osiągnął 500 punktów, co jest niezwykłym wyczynem dla gracza, który zdobył go w Rookie Draft 2009 i utrzymał się przy życiu przez trzy kolejne roczne kontrakty.

„Kiedy zostajesz oznaczony na postach w mediach społecznościowych… kiedy widzisz nazwiska wyższe niż ja na liście, trochę się pobiłeś i mówisz„ rany, nie siedzę wygodnie nigdzie w jej pobliżu ”- powiedział we wtorek podczas klub gotował 500 hot-dogów na grillu w Waverly Park, aby uczcić osiągnięcie Prousta.

„Ale jestem pewien, że jestem na dobrej drodze i zamierzam o tym pomyśleć, a potem cieszyć się tym osiągnięciem”.

Utalentowany mały napastnik rozpoczął swoją karierę w złotej erze dla Hawthorn, grając w czterech kolejnych wielkich finałach w trzech turniejach w wieku dwudziestu kilku lat.

Breust miał szansę opuścić Hawks pod koniec 2021 roku, ale podwójny All-Australian wślizgnął się do potencjalnego przejścia do GWS.

Czterokrotny najlepszy strzelec The Hawthorns jest teraz doświadczonym kapitanem w odbudowie agresywnej drużyny Hawks.

W sobotnim meczu z Portem Priust był jedynym zawodnikiem Hawthorn, który miał ponad 30 lat.

„Ten klub pokładał we mnie dużo wiary jako młodego człowieka… Mogli mnie bardzo łatwo wypuścić, więc spłacenie wiary i pozostanie zawodnikiem w jednym klubie było ogromną częścią decyzji innych klubów i (podczas) tygodni handlowych”, powiedział.

„Naprawdę cieszę się z tego roku.

„Myślę, że wzrost, który już widzieliśmy w tym sezonie, był znaczący.

„Szybko awansujesz o kolejne 20 gier, 30 gier do tych gości i myślę, że zaczniesz widzieć poważnych graczy w rozgrywkach.

READ  Jak transmitować na żywo, wideo, statystyki, wyniki, aktualności

„Potrzebujemy graczy, aby awansowali i przeszli z klasy B do uczniów klasy A, zabierając ten klub tam, gdzie musimy iść”.

Najlepsi strzelcy wszechczasów Hawthorn

* Jason Dunstall – 1254 gole

* Lee Mathews – 915

* Petera Hudsona – 727

* Michael Moncrieff – 629

* Lanca Franklina – 580

* Jared Roughead – 578

* Luc Proust – 504 *