Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przegrzebki ziemniaczane McDonald’s: australijski właściciel ryb z frytkami krytykuje ruch Maca nad ciastem ziemniaczanym „Bulls ** t”

Właściciel sklepu z rybami i frytkami w Australii został postrzelony w restauracji McDonald’s z powodu swojego sklepu Kontrowersyjna nowa pozycja w letnim menuoskarżając giganta fast-food o „kradzież” zapasów ziemniaków w związku z krajowym niedoborem.

WiktoriaWłaściciel Blue Sea Fish Shop, Chris Dimopoulos, twierdził, że McDonald’s odbiera ziemniaki firmom, które już mają z tym problem Nowa pozycja ostrygi ziemniaczane.

Obejrzyj wideo powyżej: McDonald’s oskarżony o gromadzenie zapasów ziemniaków w związku z malejącą podażą w Australii.

Aby uzyskać więcej wiadomości i filmów związanych z McDonald’s, sprawdź McDonald’s >>

W rozmowie z 7NEWS Dimopoulos zastanawiał się, w jaki sposób McDonald’s zdołał zdobyć tak wiele zapasów w tak krótkim czasie, podczas gdy inne firmy borykają się z problemami.

„Pomyśl tylko o sklepach ogólnospożywczych”, powiedział, „jeśli wyciągasz tyle ziemniaków z łańcucha dostaw, co z wszystkimi innymi?”

Chris Dimopoulos, właściciel sklepu rybnego Blue Sea w Victorii, twierdził, że McDonald’s odbiera ziemniaki firmom, które już walczą o nowy towar ziemniaczany. kredyt: TIK Tok

Dimopoulos nazwał działania giganta fast food „bykami ** t”.

Powiedział na TikTok: „Dla mnie bardziej chodzi o to, skąd pochodzą te ziemniaki?”

„Masz 990 dziwnych Macca w Australii, obsługujących około 1,7 miliona klientów dziennie… Jeśli sprzedajesz 1 placek ziemniaczany na 10 klientów, oznacza to, że codziennie sprzedajesz 170 000 placków ziemniaczanych”.

Dimopoulos powiedział, że branża właśnie wyszła z drugiej strony niedoborów dim sum, kapusty i sałaty – i nie jest sam.

„Każdy sklep rybny, jaki tu znam, ma problemy z dostaniem frytek, frytek i placków ziemniaczanych” – powiedział.

Macca przynosi placek ziemniaczany… i kradną wszystkie cholerne ziemniaki.

„To te same ziemniaki, których używamy do naszych frytek. Gdyby sprzedawali 170 000 placków ziemniaczanych dziennie we wszystkich swoich sklepach, to w każdym sklepie z mamą i tatą w Australii nie byłoby już ziemniaków.”

Twierdzenie Dimopoulosa spotkało się z mieszanymi reakcjami, wielu wskoczyło, twierdząc, że wolą wspierać lokalne sklepy niż sieci fast foodów, podczas gdy inni twierdzą, że tak po prostu działa biznes.

Jedna kobieta powiedziała: „Jestem z tobą (zawsze pójdę zjeść w lokalnym sklepie rybnym)”.

Inny powiedział: „Wolałbym raczej twoje ciasto ziemniaczane niż ciasto mekka”.

Tymczasem inni mówili: „Chyba zapomniałem, że od lat sprzedają placki ziemniaczane i frytki”.

„Mają umowy dotyczące łańcucha dostaw, które obowiązują od miesięcy lub lat, aby tak się stało, i zwykle pobierają 100 procent tej dostawy” – dodał inny.

McDonald odpowiada

Rzecznik McDonald’s powiedział 7NEWS, że przegrzebki ziemniaczane to specjalne letnie danie, które będzie w menu tylko przez jeden miesiąc.

Firma poinformowała, że ​​dostarczyła ziemniaki do nowej pozycji w menu, zanim wystąpił niedobór.

„McDonald’s Australia z dumą wspiera australijskich rolników od ponad 50 lat. Tam, gdzie to możliwe, wolimy pozyskiwać lokalnie, w tym australijskie ziemniaki do naszych słynnych frytek i frytek” – powiedział rzecznik firmy.

„Nasze przegrzebki ziemniaczane są wytwarzane tutaj, w Australii, z australijskich składników. Współpracowaliśmy z naszymi dostawcami, aby pozyskiwać składniki przed obecnymi niedoborami i w samą porę, aby wprowadzić nasze letnie menu.”

Jeśli chcesz zobaczyć tę zawartość, dostosuj się .

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używamy plików cookie, zobacz Przewodnik po plikach cookie.

READ  Polska gospodarka odzwierciedla zmagania Europy. Inwestorzy powinni być ostrożni.