Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ubiegasz się o wizę do Polski? Oto, czego potrzebujesz, aby wyemigrować

Warszawa – Znana ze swojej wyjątkowej historii i oszałamiającej geografii od Tatr po Morze Bałtyckie, Polska przeżywała wzloty i upadki na przestrzeni XX wieku.

Kraj stał się teraz magnesem dla międzynarodowych obywateli, którym łatwo jest przenieść się do kraju, ubiegając się o wizę przez Internet.

Dlaczego warto wybrać Polskę

Polska oferuje prosty punkt wejścia dla imigrantów, mimo że jest krajem rozwiniętym z dobrze prosperującą gospodarką. Polskie wnioski wizowe są przetwarzane szybko i łatwo, ponieważ portal internetowy dostarcza prawidłowych i rzetelnych informacji.

Jak ubiegać się o polską wizę online?

Aby ubiegać się o wizę do Polski, należy najpierw wypełnić dostępny formularz wizowy tutaj Ponieważ rejestracja w E-Konsulacie jest obowiązkowa. Formalności muszą zostać dopełnione zgodnie z życzeniem konsulatu lub ambasady znajdującej się w Twoim kraju.

Rodzaje wiz

Tranzytowa wiza lotniskowa Schengen (typu A)

Powinieneś wybrać ten rodzaj wizy, jeśli planujesz przejazd przez międzynarodową strefę tranzytową na lotnisku Schengen podróżując na paszporcie jednego z następujących krajów: Afganistan, Bangladesz, Demokratyczna Republika Konga, Erytrea, Etiopia, Ghana, Iran, Irak, Nigeria, Pakistan, Somalia, Sri Lanka.

Wiza Schengen (typ C)

Powinieneś wybrać tę wizę, jeśli planujesz przebywać w Polsce lub innych krajach strefy Schengen maksymalnie 90 dni w każdym 180-dniowym okresie. Oznacza to, że możesz legalnie przebywać w strefie Schengen tylko wtedy, gdy Twój pobyt w krajach strefy Schengen nie przekroczył 90 dni w ciągu ostatnich 180 dni. Specjalny kalkulator na stronie Komisji Europejskiej Na stronie Komisji Europejskiej pomoże Ci obliczyć, jak długo możesz przebywać w krajach strefy Schengen.

Wiza krajowa (typ D)

Powinieneś wybrać tę wizę, jeśli chcesz przebywać w Polsce dłużej niż 90 dni. Ważność wizy krajowej nie może przekraczać jednego roku. O wizę krajową należy ubiegać się również w przypadku ubiegania się o azyl lub repatriację lub korzystania z przywilejów wynikających z posiadania polskiej karty.

READ  Asseco Poland SA: Raport Grupy Asseco na temat informacji niefinansowych

Dane biometryczne

Ubiegając się o wizę, musisz podać swoje dane biometryczne: zdjęcie w przypadku wizy krajowej oraz zdjęcie i odciski palców w przypadku wizy Schengen.

Jeśli w ciągu ostatnich 59 miesięcy składałeś wniosek o wizę Schengen i złożyłeś odciski palców, nie musisz ich ponownie dawać, ponieważ system prześle Twoje dane automatycznie.

Następujący wnioskodawcy nie muszą składać odcisków palców:

  • Dzieci poniżej 12 lat
  • osoby, które fizycznie nie są w stanie oddać odcisków palców (ponieważ nie mają palców lub mają czasowy uraz palca);
  • głowy państw lub rządów, członkowie rządów krajowych i ich małżonkowie oraz członkowie oficjalnych delegacji, jeżeli są zaproszeni w celach służbowych;
  • Królowie i wysocy rangą członkowie rodzin królewskich, jeśli zostali zaproszeni w celach oficjalnych.