Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przestań sprzedawać 77 gier po odkryciu potencjalnego klienta i innych problemów

Zestaw lakieru do paznokci dla dzieci, ksylofon i osiem szlamów to jedne z 77 zabawek, które zostały zawieszone ze sprzedaży na lokalnym rynku po tym, jak inspekcja ujawniła ołów, łuszczącą się farbę i inne problemy z przedmiotami, poinformowały w poniedziałek lokalne media Interpressnews.

IPN poinformował, że agencja obserwacji rynku Ministerstwa Gospodarki znalazła „szereg niespójności” w grach oferowanych przez 31 sprzedawców.

Inspektorzy wykryli 191,8 mg/kg ołowiu w partii lakieru do paznokci marki MEI BO KAI, co stanowi 95,9-krotność limitu dozwolonego przez przepisy.

Inne badanie laboratoryjne wykazało, że farba złuszczała się z muzycznego ksylofonu marki Mott, który według agencji może powodować niedrożność górnych dróg oddechowych u dzieci, które go używają.

Stwierdzono, że osiem szlamów zawiera migrację boru powyżej górnych limitów określonych przepisami, a organ zauważył, że niektóre próbki wykazały konsystencję przekraczającą określoną ilość „10, a nawet 30 razy”.

Ponadto badanie 13 różnych zabawek przeznaczonych dla dzieci w wieku poniżej trzech lat wykazało, że zawierały one małe ruchome części, a tym samym stanowiły zagrożenie dla dzieci w przypadku połknięcia.

Agencja poinformowała również, że w ramach regularnych działań monitorujących w latach 2021-2022 skontrolowała 8146 zabawek od 45 dostawców.

READ  28 historii, które zdefiniowały Visegrad Insight 2022