Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rachunek zapewniający 1 miliard dolarów na izraelski system „żelaznej kopuły” przedstawiony Kongresowi USA

Przewodniczący Komisji ds. Przydziałów Izby Reprezentantów USA wprowadził ustawę zapewniającą Izraelowi 1 miliard dolarów (1,37 miliarda dolarów) na odnowienie systemu obrony przeciwrakietowej „żelaznej kopuły”, dzień po wyeliminowaniu finansowania z szerszego rachunku wydatków.

Niektórzy z bardziej liberalnych Demokratów Izby Reprezentantów zawetowali to postanowienie i powiedzieli, że zagłosują przeciwko szerokiej ustawie o wydatkach.

Groziło to jego odejściem, ponieważ Republikanie sprzeciwiali się planowi finansowania rządu federalnego do 3 grudnia i podniesiono krajowy limit pożyczek.

To wykluczenie skłoniło republikanów do określenia Demokratów jako antyizraelskich, pomimo długiej tradycji w Kongresie USA silnego ponadpartyjnego poparcia dla państwa żydowskiego, któremu Waszyngton co roku wysyła miliardy dolarów pomocy.

Stany Zjednoczone przekazały już Izraelowi ponad 1,6 miliarda dolarów na opracowanie i budowę systemu Iron Dome, jak wynika z zeszłorocznego raportu Congressional Research Service.

Niektórzy liberalni Demokraci wyrazili w tym roku zaniepokojenie polityką USA-Izrael, powołując się między innymi na liczne ofiary palestyńskie, kiedy Izrael zareagował na ataki rakietowe Hamasu w maju.

Pocisk startuje w powietrzu.
Izraelski pocisk wystrzelony z systemu obrony przeciwrakietowej Iron Dome.(

Agence France-Presse: Jacques Guise

)

Izrael powiedział, że większość z 4350 rakiet wystrzelonych z Gazy podczas konfliktu zostało wystrzelonych z nieba przez rakiety Iron Dome.

Ustawa przedstawiona w środę przez reprezentantkę Rosę DeLoro przewiduje 1 miliard dolarów na wymianę myśliwców przechwytujących używanych podczas tego konfliktu.

Przywódca większości w Domu Steny Hoyer powiedział wcześniej, że w tym tygodniu przyniesie rachunek Żelaznej Kopuły na podłogę Domu.

Wyjaśnienie Żelaznej Kopuły

Iron Dome celuje w nadlatujące pociski i wystrzeliwuje pociski przechwytujące, aby zniszczyć je w powietrzu w ciągu kilku sekund od wystrzelenia.

Każda bateria zawiera radar kierowania ogniem do identyfikacji celów oraz przenośną wyrzutnię rakiet.

Izrael zaczął opracowywać najnowszą technologię w 2007 roku, zanim w 2011 roku w południowym Izraelu pojawiła się pierwsza bateria.

ABC/Reuters

READ  Otwarcie najdłuższej na świecie kładki Arauca w Portugalii