Rafa Nadal błyszczy w „śmiesznej” historii

Rafael Nadal nie widzi powodu całego zamieszania wokół rankingu French Open. Zdjęcie: Getty

Rafael Nadal mówi, że „nie ma bardziej sprawiedliwego sportu niż tenis”, po tym jak odrzucił krytykę, że jest trzecim zawodnikiem Rolanda Garrosa.

Hiszpan podjął tę kwestię później Zarezerwuj miejsce w drugiej rundzie Wygrał French Open dzięki zwycięstwu w prostych setach nad Aleksiejem Popyrinem z Australii.

„Co za oparzenie”: Epicka odpowiedź Wenus Williams Naomi Osaka

’głupi’: Ash Party w centrum brzydkiego dramatu French Open

’bardzo smutny’: French Open wstrząsnął straszliwym wypadkiem Petry Kvitovej

Nadal został zmuszony do walki 2-5 w trzecim secie, zanim wygrał 6-2, 6-3, 7-6 (7/3) nad 63. australijskim światem.

34-latek odniósł zwycięstwo po tym, jak fani tenisa skrytykowali decyzję organizatorów turnieju o przyznaniu mu trzeciego miejsca w Wielkim Szlemie, mimo że przegrał tylko dwa mecze z Rolandem Garrosem.

w Opisanie sytuacji jako „śmiesznej” Przez niektórych fanów tenisa przed rozpoczęciem turnieju system rankingowy sprawił, że Nadal, numer jeden na świecie Novak Djokovic i mistrz Wielkiego Szlema Roger Federer, wszyscy znaleźli się po tej samej stronie remisu mężczyzn – po raz pierwszy w swoich głównych meczach. Historia czterech turniejów.

Nadal twierdził, że nie ma problemu z systemem rankingowym, który umieścił za drugim na świecie Danielem Miedwiediewem, który pokonał pierwszą przeszkodę w każdym ze swoich czterech poprzednich meczów French Open.

„To część gry, tak działają rankingi” – powiedział Nadal, który w półfinałach zmierzył się ze starym rywalem Djokoviciem – „Nie ma bardziej uczciwego sportu niż tenis”.

„Słusznie, ja jestem trzeci, Miedwiediew drugi, Novak pierwszy. Nie ma z tym problemu.

Rafa Nadal świętuje tu zwycięstwo w pierwszej rundzie French Open.

Rafa Nadal świętuje zwycięstwo w pierwszej rundzie French Open. Zdjęcie: Getty

„Jestem tutaj, aby dać z siebie wszystko, a kiedy będę trzeci, wiesz, że będziesz miał szansę znaleźć się w tej samej części parkingu, co numer jeden lub numer dwa.

READ  Szybki start pozwolił Penobscot Pioneers wyprzedzić Edwarda Little/Leavitt/Poland

„Więc tym razem (byłem) z częścią najlepszego remisu, ale (jest) wciąż wiele do zmierzenia się z tym meczem, półfinałami.

„Właśnie wygrałem swój pierwszy mecz, z czego jestem zadowolony”.

Zaczął w złowieszczy sposób dla swoich rywali i jeszcze nie przegrał seta z Rolandem Garrosem od czterosetowego zwycięstwa nad Dominikiem Thiemem w finale w 2019 roku.

„King Clay” w pogoni za 14. tytułem francuskim

W drugiej rundzie Nadal zmierzy się z Francuzem Richardem Gasquetem, który wygrał z nim 16 razy w tej samej liczbie meczów.

Pytania o poziom Nadala pojawiły się wcześniej w sezonie kortów ziemnych, kiedy przegrał z Andriejem Rublevem na Monte Carlo Masters i Alexandrem Zverevem w Madrycie.

Wrócił jednak z tytułem Italian Open, pokonując w finale Djokovica.

Utrzymał tę formę w swoich pierwszych dwóch setach przeciwko Boberinowi, trafiając 18 zwycięzców po 21-latku.

Ale młodzieniec pojawił się w doskonałej pozycji, aby wymusić czwartego seta, ale stracił dwa sety na swoim serwisie, podczas gdy Nadal pokazał swoją słynną siłę w odzyskiwaniu.

Broniący tytułu mistrzowie wygrali 6:1 w dogrywce, a trzeci raz nie wchodzili w grę w drugiej rundzie.

„Miałem szczęście, że wygrałem trzeciego seta, nie wiem jak (miałem)” – dodał Nadal.

– Początek meczu był również bardzo trudny. W tych ciepłych i szybkich warunkach zawsze jest bardzo trudno. Jest młody, a prędkość jego piłki jest bardzo duża.

Było to 101. zwycięstwo Nadala we French Open, w porównaniu do zaledwie dwóch porażek – z Robinem Soderlingiem w 2009 roku i Djokoviciem w ćwierćfinale 2015 roku.