Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Real Estate PropTrack szczegółowo przedstawia oferty nieruchomości na sierpień przed wiosenną wyprzedażą

Potencjalni australijscy nabywcy domów prawdopodobnie będą mieli więcej nieruchomości do wyboru, ponieważ boom rynkowy nastąpi wcześniej niż zwykle w okresie wiosennym.

Liczba nowych ofert na realestate.com.au wzrosła w sierpniu o 9,9 procent w porównaniu z lipcem, wynika z raportu przygotowanego na stronie internetowej nieruchomości.

Raport rzeczoznawcy majątkowego PropTrack, opublikowany w czwartek, wykazał, że australijski rynek nieruchomości przeżywa kolejny wzrost po przejściu przez najgorętszą zimę dla nowych ofert od pięciu lat.

Każda stolica ma więcej ofert w sierpniu niż w lipcu.

Zapasy regionalnych nieruchomości dostępnych na sprzedaż jest nadal niski, ale poprawił się w większości stanów, a liczba nowych ofert wzrosła o 7,9 procent w miesiącu kończącym się sierpnia.

W całej Australii liczba nieruchomości na sprzedaż wzrosła w sierpniu o 20 procent w porównaniu z tym samym miesiącem w 2021 r., mimo że był to okres, w którym Sydney, Melbourne i Canberra były zamknięte.

Poniżej dowiesz się, jak radzi sobie Twój stan lub terytorium…

Nowa Południowa Walia

w SydnejLiczba nowych spółek giełdowych wzrosła w sierpniu o 16,1 proc. w porównaniu z lipcem.

Wolumen nowych ofert wzrósł o 22,9% w porównaniu do sierpnia 2021 roku.

w Regionalna Nowa Południowa Walianowe oferty wzrosły w sierpniu o 12,7 proc. w porównaniu z lipcem i 25,4 proc. w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku.

akt

w Canberra A Reszta stolicyLiczba nowych spółek giełdowych wzrosła w sierpniu o 6,2 proc. w porównaniu z lipcem.

Wolumen nowych ofert wzrósł o 57,3% w porównaniu do sierpnia 2021 roku.

Północne terytorium

w DarwinLiczba nowych spółek giełdowych wzrosła w sierpniu o 8,1 proc. w porównaniu z lipcem.

Wolumen nowych ofert wzrósł o 10,9% w porównaniu do sierpnia 2021 roku.

w Północne terytoriumnowe oferty wzrosły w sierpniu o 45,1 proc. w porównaniu z lipcem io 48 proc. w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku.

Wiktoria

w MelbourneLiczba nowych spółek giełdowych wzrosła w sierpniu o 13 proc. w porównaniu z lipcem.

READ  Ze względu na koszty życia coraz więcej Australijczyków szuka ofert z drugiej ręki – wiele z nich jest online

Wolumen nowych ofert wzrósł o 64,4% w porównaniu do sierpnia 2021 roku.

w Regionalna Wiktorianowe oferty wzrosły w sierpniu o 6,3 proc. w porównaniu z lipcem i 13,6 proc. w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku.

Tasmanii

w HobartLiczba nowych spółek giełdowych wzrosła w sierpniu o 17,2 proc. w porównaniu z lipcem.

Liczba nowych ofert wzrosła o 21% w porównaniu do sierpnia 2021 roku.

w regionalny . tasmańskiLiczba nowych ofert spadła w sierpniu o 1,3 proc. w stosunku do lipca, ale wzrosła o 10,2 proc. w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku.

Południowa Australia

w AdelaidaLiczba nowych spółek giełdowych wzrosła w sierpniu o 8 proc. w porównaniu z lipcem.

Wolumen nowych ofert spadł o 0,1 proc. w porównaniu do sierpnia 2021 r.

w SA regionalneNowe oferty wzrosły w sierpniu o 7,3 proc. w porównaniu z lipcem, ale spadły o 5,6 proc. w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku.

Zachodnia część Australii

w PertLiczba nowych spółek giełdowych wzrosła w sierpniu o 7,1 proc. w porównaniu z lipcem.

Wolumen nowych ofert wzrósł o 0,8% w porównaniu do sierpnia 2021 roku.

w WA regionalnenowe oferty wzrosły w sierpniu o 4 proc. w porównaniu z lipcem i 13,9 proc. w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku.

Queensland

w BrisbaneLiczba nowych spółek giełdowych wzrosła w sierpniu o 7,1 proc. w porównaniu z lipcem.

Wolumen nowych ofert wzrósł o 17,4% w porównaniu do sierpnia 2021 roku.

w Regionalny Queenslandnowe oferty wzrosły w sierpniu o 6,7 proc. w porównaniu z lipcem i 4,4 proc. w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku.

PropTrack Economist i autor raportu Angus Moore powiedział, że pomimo nagłego wzrostu rynku nieruchomości w sierpniu, warunki sprzedaży są niższe niż wcześniej w tym roku.

„Procedury zamawiania przez kupujących uległy złagodzeniu, sprzedaż domów trwa dłużej, a ceny wyprzedaży na aukcjach spadły” – powiedział.

„Nowa fala podaży, która pojawiła się na rynku w pierwszej połowie roku, wraz z dłuższymi terminami sprzedaży, zwiększyła zapasy dostępne na rynku i pomogła zmniejszyć konkurencyjność warunków dla kupujących.

READ  Pracownicy wychodzą z Covid z ręką bata w stosunkach pracy

Pan Moore powiedział, że Sydney, Melbourne i Canberra mają poziomy całkowitego asortymentu dostępnego do sprzedaży na poziomie zbliżonym do średniej z poprzedniej dekady lub wyższy.

„I nawet w Brisbane i Adelajdzie, gdzie wybór był od pewnego czasu ograniczony, są oznaki, że warunki się poprawiają” – powiedział.

Pan Moore powiedział, że zamiar RBA, aby kontynuować podnoszenie stóp procentowych do końca roku, wywrze większą presję na obniżenie cen domów w krótkim okresie.

Bank centralny podniósł stopy procentowe w szybkim tempie, podnosząc we wrześniu piąty raz z rzędu, podnosząc stopę procentową o ponad dwa punkty procentowe w czasie krótszym niż sześć miesięcy.

Pożyczkodawcy szybko poszli w ich ślady i podnieśli oprocentowanie kredytów hipotecznych, szkodząc istniejącym kredytobiorcom i zmuszając niektórych optymistycznych nabywców do powrotu.

Chociaż kryzys przystępności cenowej w kraju jeszcze się nie skończył, ceny mieszkań w większości miast spadły w ostatnich miesiącach po wzroście do rekordowych poziomów od kilkudziesięciu lat w zeszłym roku.

Według danych Australijskiego Biura Statystycznego opublikowanych w środę, mediana ceny domu w Australii – wliczając domy, mieszkania i kamienice – wyniosła w czerwcu tego roku 921 500 dolarów.

Apetyt na domy pozostał silny w sierpniu, a Moore powiedział, że niskie bezrobocie i potencjał wzrostu płac łącznie napędzają popyt.

„Mając to na uwadze, spodziewamy się odbicia aktywności w ciągu najbliższych kilku miesięcy, gdy zbliżamy się do sezonowo pracowitego sezonu wiosennego” – powiedział.

Ogólnie rzecz biorąc, liczba nieruchomości na sprzedaż na realestate.com.au wykazywała tendencję spadkową w ciągu ostatniej dekady.