Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ricciardo jest przekonany, że McLaren może naprawić błąd jednostki napędowej FP2, gdy lamentuje „chaos” w piątek w Soczi

świeży z Wygranie Grand Prix Włoch Dwa tygodnie temu Daniel Ricciardo wrócił na ziemię z piątkowym wybojem z weekendowego Grand Prix Rosji, z problemem jednostki napędowej i różnymi turbulencjami, które pozostawiły go na 17 miejscu w Free Practice 2 – i ma nadzieję na poprawę w miarę upływu weekendu.

Ricardo jest skończony FP1 na P14, ale potem miał problem z jednostką napędową przed FP2, zmuszając McLarena do zainstalowania jednego ze swoich starych silników, a Ricciardo przeżywał wtedy frustrującą sesję, gdy ruch uliczny i turbulencje – w tym czerwona flaga – opuściły zwycięzcę 17. miejsca pod koniec wyścigu . Dziś.

FP2: Bottas nadaje tempo Hamiltonowi, gdy Mercedes dominuje w drugiej praktyce w Rosji

Zapytany, czy ma nadzieję, że jednostka napędowa może zostać naprawiona na czas do końca weekendu, Ricciardo odpowiedział: „Jestem pewien, że wszystko na pewno zostanie rozwiązane.

„Piątek jest trochę niespokojny, ale myślę, że kubek jest w połowie pełny [approach is that it’s] Dzisiaj jest lepiej niż sobota czy niedziela, więc mam nadzieję, że to już załatwione i teraz kurz się rozsypie”.

Daniel Ricciardo mówi o „dość niespokojnym piątku” podczas Grand Prix Rosji

„Ale nie da się temu zaprzeczyć, to oczywiście wpłynęło na nasz dzień, a kiedy tam wyszliśmy, był żółty, był czerwony i próbowaliśmy przejechać okrążenie, a ludzie używali wysokiego paliwa, więc był to zdecydowanie bałagan. naprawdę zakłóciło cały 2. PR… nie było Otoczka cukrowa, to na pewno był ciężki dzień… Możemy wyglądać o wiele lepiej niż wcześniej [but] Mimo dzisiejszych zawirowań wciąż musimy podejmować kroki.

“Myślę, że weekend będzie bardziej burzliwy”, dodał Ricciardo, odnosząc się do niepewnej prognozy pogody, “ale życzę nam wszystkim, nie tylko sobie. Zobaczymy więc, co przyniesie jutro. Myślę, że są jakieś parasole ”.

READ  Ukraina i Gruzja zdobywają tytuł World Team Sabre w Polsce

CZYTAJ WIĘCEJ: Grid hitter Verstappen wyjaśnia, dlaczego Red Bull zdecydował się na użycie nowego silnika w Soczi

Po drugiej stronie garażu kolega z drużyny Lando Norris pokonał A pół wirowania W ścianie wejścia do pit stopu w FP1 – z powodu problemów z silnikiem, a nie błędów kierowcy, według Brytyjczyków – aby przejść na P4 w FP2, pozostawiając Norrisa ostrożnego optymizmu przez resztę weekendu.

„Trochę walczyłem w [FP1]„Ale zrobiliśmy kilka zmian w samochodzie na drugi trening i zdecydowanie go trochę poprawiliśmy, więc pod koniec dnia poczuliśmy się bardziej pozytywnie, przechodząc do jutra i niedzieli” – powiedział Norris.

2021 GP Rosji FP1: Norris rozbija się w drodze powrotnej do boksów

Zapytany, czy jego McLaren MCL35M czuł się tak dobrze, jak na torze Monza – gdzie poparł Norrisa Ricciardo, aby wziąć jeden-dwa dla zespołu – odpowiedział: „[It was] bardziej zagrożone. Myślę, że możesz czuć się dobrze i czasami nie być tak szybki, tylko dlatego, że niektóre z naszych mocnych stron, które mieliśmy na Monzy, nie są takie, jak pokazano tutaj, i jest więcej „słabych” zakrętów, w których nie jesteśmy tak silni.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mercedes potwierdza, że ​​Jack Mann nie został ranny po tym, jak Hamilton wysłał go do lotu podczas drugiego treningu w Soczi

„Więc nie powiedziałbym, że jesteśmy tak konkurencyjni, jak byliśmy na Monzy, to na pewno. Ale jest przyzwoite uczucie i nadal możemy konkurować w porównaniu z Ferrari, Alfa Toure i ludźmi, z którymi się ścigamy”.

McLaren zamierza opuścić Soczi ze swoim zespołem p3 w twórcach Sliema, zespół ma obecnie 13,5 punktu przewagi nad rywalem Ferrari.