Richmond zatrzymał niepokonany start Western Bulldogs sezonu AFL 22-punktową wygraną w MCG

Old Richmond powraca z Tygrysami, aby ponownie rozpalić obronę Premiership, strzelając 10 z ostatnich 12 bramek, aby zniszczyć wcześniej niepokonane Buldogi Zachodnie.

Wpatrując się w beczkę po czwartej przegranej w ciągu pięciu tygodni, Tygrysy odrobiły straty w połowie drugiej kwarty i ogłuszyły Bulldogs 22 punktami w MCG w piątek wieczorem.

Zamiast spaść do 3-4 przed wielkim finałowym rewanżem w przyszłym tygodniu z Geelongiem, Richmond – brakujący Dustina Martina z powodu kontuzji – odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie, wygrywając 11,11 (77) do 7,13 (55) przed 52402 widzów.

Tom Lynch, grot Tygrysów, który w tym tygodniu był krytykowany za swoją produkcję w tym sezonie, zabłysnął naprzód reakcją nieprecyzyjnej pierwszej połowy na zakończenie z 3,5 i 12 punktami.

Tygrysy osiągnęły najwyższą prędkość podczas ataku w trzeciej kwarcie, strzelając do pięciu kolejnych celów i dominując w 50 halach 18-5 w tym okresie.

Liam Baker z Richmond strzelił pierwszego gola w ostatniej kwarcie, ale wezwał napastnika Bulldogs Josha Schacha, który zmniejszył prowadzenie do pięciu punktów.

Weteran obrońca, Bashar Holly, zrobił krok naprzód, gdy Tygrysy go potrzebowały, jego stabilny strzał z 50 metrów odbijał się ponad pasmem.

Elektryczny kierowca prędkości Shay Bolton wbił ostatni gwóźdź do trumny Bulldogów, strzelając kolejne dwa gole.

Nieudany strajk syreny Marcusa Pontimple’a w pierwszej połowie okazał się kosztowny, ponieważ kapitan Bulldoga zmarnował świetną okazję, by dać Bulldogs 24 punkty w pierwszej połowie.

Gdyby Buldogi nadal wygrywały, byłby to pierwszy raz od 1987 roku, kiedy wygrali siedem gier z rzędu.

READ  Europejskie Igrzyska Uniwersjady dobiegają końca w Łodzi

Ale wynik sprawia, że ​​Melbourne jest jedyną drużyną niepokonaną przed konfrontacją Demonów z Kangurami, którzy nie wygrali w niedzielę.

Prawdopodobnie w następny piątek wieczorem odzyskasz Richmonda Martina przeciwko kotom.

Tygrysy również nie trafiły do ​​Kena Lamberta (łydka), a Bulldogs stracił pomocnika Josha Dunkleya (ramię) i zawodnika Tima Englisha w zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Greater Western Sydney.

Kapitan Tygrysów Trent Cochin został zmieniony pod koniec meczu z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego.