Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rob Page: Trener Walii chce pozostać na stanowisku trenera pomimo bolesnej porażki w rzutach karnych z Polską w eliminacjach do Euro 2024 |  wiadomości piłkarskie

Rob Page: Trener Walii chce pozostać na stanowisku trenera pomimo bolesnej porażki w rzutach karnych z Polską w eliminacjach do Euro 2024 | wiadomości piłkarskie

Trener Walii Rob Page powiedział, że „absolutnie” chce pozostać menadżerem drużyny narodowej, mimo że w bolesny sposób przegapił kwalifikacje do Euro 2024 – i ma wsparcie Walijskiego Związku Piłki Nożnej.

Walia zabrała grającą w najważniejszym turnieju Polską na rzuty karne, gdy podopieczni Roberta Lewandowskiego nie oddali celnego strzału w regulaminowym czasie gry i dogrywce, a Daniel James nie wykorzystał decydującego rzutu karnego w wyniku nagłej śmierci, gdy Pages zostali pokonani.

Page ma kontrakt ważny do końca mistrzostw świata w 2026 roku i jego szef w Walijskim Związku Piłki Nożnej spodziewa się podpisania takiego porozumienia.

Prezes FAW Steve Williams powiedział: „FAW może potwierdzić, że Rob Page będzie ich menadżerem na przyszły sezon zgodnie z umową”. Walia BBC.

„Rob jest trenerem. Jego kontrakt obowiązuje do końca Pucharu Świata i w ten sposób kontynuujemy pracę”.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

Geraint Hughes ze Sky Sports wyjaśnia porażkę z Polską, gdy Walii nie udało się zakwalifikować do Euro 2024.

Po opuszczeniu Mistrzostw Europy po raz trzeci z rzędu Page oświadczył, że chce nadal kierować zespołem w tym „okresie przejściowym”.

Page nie mógł ukryć rozczarowania w pełnym wymiarze czasu pracy
zdjęcie:
Page nie mógł ukryć rozczarowania w pełnym wymiarze czasu pracy

Zapytany, czy chce pozostać trenerem Walii do mundialu, Page odpowiedział: „Z pewnością z zespołem, który jest w fazie przejściowej, a my w tej fazie jesteśmy o krok od kwalifikacji”.

„W czerwcu mamy mecze, jesienią Ligę Narodów, a potem kwalifikacje do Mistrzostw Świata. Skupiam się w pełni na tym, co już zaczęliśmy, i na transformacji, przez którą obecnie przechodzimy”.

„Po prostu wiem, że mam świetną grupę zawodników, świetny sztab. Wybieramy odpowiedni sztab. Są też młodsi gracze, których można zaliczyć do tej grupy. To jest mój kolejny cel”.

READ  NRL 2021: Craig Bellamy zgadza się przedłużyć Melbourne Storm o rok

„Tym razem nam się to nie udało. W czerwcu mamy mecze, więc możemy je wykorzystać, aby sprowadzić kilku młodych zawodników i wykorzystać to, co mamy tutaj.

„Ponieważ powiedzieli to w szatni i powiedzieli to na boisku: mamy dobrą grupę i będziemy jeździć w różne miejsca. Miło jest być w pobliżu”.

Reakcja Dana Jamesa po obejrzeniu obrony Wojciecha Szczęsnego
zdjęcie:
Reakcja Dana Jamesa po obejrzeniu obrony Wojciecha Szczęsnego

Page przyznał, że „bolesne” było takie wyjście, a „strasznym, przerażającym doświadczeniem” była pierwsza w historii porażka w rzutach karnych – jest pewny przyszłości walijskiego futbolu.

„Jeśli prawidłowo zastosujemy nasze wartości, z piłką i bez niej, będziemy siłą, z którą trzeba się liczyć” – powiedział.

„Oni [Poland] To dobry zespół, a my sprawiliśmy, że wyglądają przeciętnie. Nie oddali ani jednego celnego strzału.

„Zasłużyliśmy więc na prawo, aby tu być. Będziemy rozczarowani i będziemy na tym bazować” – dodał.

Earnshaw: Nie sądzę, że Paige powinna znajdować się pod presją

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

Wyczerpany Robert Earnshaw wspomina intensywne spotkanie po porażce Walii z Polską w rzutach karnych, która zapewniła jej przegapienie kwalifikacji do Euro 2024.

Były napastnik Walii Rob Earnshaw powtórzył opinię Page’a, że ​​Walia przeżywa ożywienie i położył nadzieję w Page’u jako menadżerze, ponieważ „pokazał, że potrafi ulepszyć zawodników i zespół”.

Zapytany, co porażka z Polską będzie oznaczać dla przyszłości Page i reprezentacji Walii, powiedział Sky Sports News: „Jest bardzo wcześnie.

„Z pewnością zostanie przeprowadzona analiza i przegląd przebiegu kampanii oraz tego, jak przebiegła druga połowa kampanii w porównaniu z pierwszą.

„W pierwszej połowie sezonu Rob Page był pod dużą presją, ponieważ nie można było sobie wyobrazić, żeby Walia w ogóle dotarła do baraży, a co dopiero z nim na takiej pozycji.

READ  Półprofesjonalny trener piłki nożnej, który oszukał drużynę na 18 000 dolarów, płaci pełne odszkodowanie

„Spisali się znakomicie przez siedem czy osiem meczów. To rozdzierające serce, ale mówię wam: to dobra pozycja dla Walii. To dobry zespół. Kapitan Aaron Ramsey nawet tego nie zrobił”. [need to] Chodź tu.

zdjęcie:
Lewa strona Kapitan Aaron Ramsey (po prawej) jako niewykorzystany zmiennik

„Nie sądzę, że należy na niego wywierać presję [Page]. Pokazał, że potrafi poprawić zawodników i drużynę. Zagrali dobrze, wygrali mecze i dotarli do play-offów. Dosłownie rzut karny dzielił ich od czwartego z pięciu mistrzostw.

Myślę, że Rob Page będzie zdruzgotany, ale wykonali bardzo dobrą robotę. Mają dobry zespół, który jest w stanie wygrać ten mecz.

„Są bardzo silni w defensywie. To wspaniale, że mamy 19-latka w Jordanii, a James i Ethan Ampadu odkrywają teraz swój potencjał. Zastąpiliśmy środkowego pomocnika, co jest dobre. Mamy przed sobą cele”.

„Ale najbardziej rozdzierające serce i rozdzierające serce jest to, że to były rzuty karne”.

Co dalej z Walią?

Ponieważ Walia straciła miejsce na Euro 2024, od teraz do września czeka ją tylko jeden mecz, którym będzie wyjazd na Słowację 9 czerwca.

Następnie 6 września zmierzą się z Turcją i Czarnogórą 9 września, kiedy rozpocznie się Liga Narodów UEFA.