Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rotacja budżetu: zadłużenie przedsiębiorstw to „katastrofa”; Dług Sojuszu, trzykrotnie większy, jest „zrównoważony”.

Australia właśnie przeżyła farsę rządu federalnego, nakreślając swój program gospodarczy, a główne media udają, że traktują sprawę poważnie. To spektakl i oszustwo dla ludności.

Siedem poprzednich budżetów sojuszu obiecywało możliwości zatrudnienia i rozwoju, powrót do nadwyżek budżetowych, rozbudowaną infrastrukturę, praktyczną politykę klimatyczną, ulepszone łącza szerokopasmowe, poprawę bezpieczeństwa osób starszych oraz wsparcie edukacji i odpowiedniej opieki nad chorymi.

To jest osiągalne. Został dostarczony przez poprzednie rządy. Występuje we wszystkich podobnych krajach.

Jednak Australia ma blisko dwa miliony pracowników bezrobotny Lub bezrobotny darowizna Cierpiących z powodu niepełnosprawności głębszej niż kiedykolwiek od czasów II wojny światowej, Infrastruktura Wydatki na głowę mieszkańca są o 14 procent niższe od poziomów sprzed 10 lat, a naród jest globalnym liderem w dziedzinie klimatu i szybkości łącza szerokopasmowego. Szeregi Na 56. miejscu na świecie osoby starsze są bardziej niż kiedykolwiek narażone na ryzyko i zapisują się do szkół minimum Poziom 11 i opieka zdrowotna to bałagan z niezliczonymi obywatelami Australii, którzy nie mogą wrócić do domu.

I chociaż pandemia siała spustoszenie w gospodarkach w całym 2020 r., Zrobiła to na całym świecie.

Proces budżetowy w tym rządzie był żartem. Ale ten rok jest gorszy niż kiedykolwiek. Dokumenty budżetowe są pełne kłamstw.

Oto kilka mediów we wtorek Wydanie (Znany również jako briefing prasowy na temat kluczowych kwestii do rozmowy) od Skarbnika Friedenberga i Sekretarza Skarbu Simona Birmingham.

Budżet nigdy nie był zbilansowany

„Australia weszła w kryzys z pozycji siły gospodarczej po przywróceniu budżetu do równowagi po raz pierwszy od 11 lat”.

Dwie leżące tam.

Pomimo kubków Alliance’s Back in Black budżet nie był zbilansowany. Zbliżono się w czerwcu 2019 r. Do ujemnej wartości 690 mln USD. Następnie eksplodował do 85,3 miliarda dolarów w latach 2019-20 i oczekuje się, że osiągnie 161 miliardów dolarów w przyszłym miesiącu.

READ  Oto, po co będą żyć rynki: Odliczanie do świąt

Australijska gospodarka nie była słabsza w ciągu ostatniego roku niż kiedykolwiek od czasu Wielkiego Kryzysu. Australia roczny Produkt Krajowy Brutto (PKB) skurczył się w ciągu ostatnich trzech kwartałów, z których ostatni był ujemny o 1,12% PKB w grudniu.

To Szeregi (75 miejsce na świecie i 14 miejsce w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju)Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju). W tej samej fazie wychodzenia z globalnego kryzysu finansowego w 2009 r. Roczny wzrost PKB Australii osiągnął Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. powyższe.

Ma deficyt budżetowy Pogarszony Z jednego z czterech krajów o najniższym statusie w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju przed 2014 r., Do dzisiejszego poziomu bliskiego najwyższemu.

„W drugiej połowie ubiegłego roku gospodarka australijska odżyła w najszybszym tempie w historii”.

Tak i nie. Tak, nastąpiło ożywienie, ale było to spontaniczne ożywienie po najgorszym spowolnieniu gospodarczym od lat trzydziestych XX wieku. Gospodarka Kurczący się Zwiększył się on o bezprecedensowe 6,3% PKB w czerwcu 2020 r. Był to drugi najgorszy kwartalny spadek odnotowany w kolejnym kwartale, wrześniu 2020 r.

Pomimo tej niedawnej poprawy, gospodarka nadal wykazuje ujemny roczny wzrost.

Gospodarka nie radzi sobie najlepiej i nie osiąga lepszych wyników

Australijska gospodarka [is] Wyniki lepsze od wszystkich głównych gospodarek rozwiniętych w 2020 r. ”

To nie jest prawda, ponieważ dane z Ekonomia handlu I Statista Okazać się.

Rozważmy sześć głównych zmiennych – Bezrobotny roczna stawka produkt krajowy brutto wzrost, wynagrodzenie wzrost, wydajność, The darowizna Deficyt i brutto dług Dodałem w zeszłym roku. Ponad 25 krajów rozwiniętych wyprzedza Australię.

Tajwan, Korea Południowa, Norwegia, Singapur i Izrael pokonały Australię we wszystkich sześciu wynikach. Kolejne pięć z sześciu to Nowa Zelandia, Irlandia, Dania, Estonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Ukraina. Czołowe Niemcy, Szwajcaria, Holandia, Szwecja, Polska, Austria, Estonia, Łotwa, Luksemburg, Hongkong, a nawet Brazylia, wyprzedzają w czterech wariantach.

READ  Oświadczenie o stanie wyjątkowym w zakresie dostaw paliw

A dziewięć z tych krajów wyrzuciło Australię w następstwie niedawnej korupcji indeks kalendarz.

Dzięki … dodaniu prawie miliona miejsc pracy od maja 2020 r., Obecnie pracuje więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej ”.

To jest zwodnicze. Tak, jest o 947 100 więcej miejsc pracy niż w maju 2020 r., Ale tylko o 69 000 więcej niż w lutym 2020 r. Większość z tych „dodanych” miejsc pracy została wcześniej utracona i jest stopniowo przywracana.

„Budżet pokazuje, że nasza sytuacja finansowa pozostaje silna i stabilna, a zadłużenie Australii jest nadal niskie według międzynarodowych standardów”.

Sojusz ma obie strony w kwestii długów

Zivan jest tutaj. Gdy całkowite zadłużenie wyniosło 16,8% PKB w 2013 roku, koalicja skazany Określa się to jako „spiralę kontroli” i „katastrofę zadłużenia”.

Teraz zadłużenie na poziomie 40,2%, do 50,0%, jest „silne i trwałe”. Albo kłamali w tym czasie, albo kłamią teraz. Lub obydwa.

W trakcie pracy był to dług do PKB Czwarty najniższy W OECD. Jest teraz blisko środka.

„Gdy strefa euro ponownie pogrążyła się w recesji, Australia silnie się odradza”.

Strefa euro to ma Nie Znów popadł w recesję. To oszczerstwo, które Friedenberg powtarza przy każdej okazji.

Mamy kwartał marcowy Liczby Dziewięć z 19 krajów w euro. Francja i Litwa osiągają dodatnie roczne tempo wzrostu PKB. Austria poprawiła się z 5,9% do zaledwie 2,7% w marcu. Włochy wzrosły z -6,6% do zaledwie -1,4%. Belgia wzrosła z -4,9% do -1,0%. Niemcy, Hiszpania i Portugalia poprawiły się w grudniu o mniejsze kwoty. Jedynie Łotwa straciła na wartości.

Według Trade Economics roczny wzrost PKB wynoszący Strefa euro Ogólny wzrost w marcu z -4,9% do -1,8%.

Nikt nie powinien wierzyć w cokolwiek, co ten rząd mówi o gospodarce.