Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Virgin Australia opóźnia loty powrotne do Nowej Zelandii, Bali i Fidżi

Plany Virgin Australia dotyczące wznowienia lotów zagranicznych napotkały kolejną przeszkodę w wyniku oczekiwań rządu federalnego, że granice Australii W dużej mierze pozostanie zamknięty do połowy 2022 roku.

Po tym, jak nowi właściciele, Bain Capital, ponownie uruchomili linię lotniczą jako działalność krajową tylko w obliczu słabego popytu z powodu ograniczeń podróży spowodowanych przez COVID, oraz Jego międzynarodowe samoloty Airbus A330 i Boeing 777 są na emeryturzeVirgin i jej zwolennicy byli podekscytowani powrotem krótkodystansowych podróży zagranicznych.

Jednak, Virgin postanowiła nie uczestniczyć W bańce na Tasman między Australią a Nową Zelandią od 19 kwietnia, mówiąc, że przyjmuje „bardziej realistyczne podejście” zarówno do lotów przychodzących, jak i wychodzących – chociaż wiadomo, że linia lotnicza również stanęła w obliczu niedoborów samolotów z powodu zmniejszenia floty Boeinga 737 to mniej więcej 25% mniej niż w momencie, gdy linia lotnicza weszła do zarządu.

W tym czasie Virgin wyznaczyła „większość usług w Nowej Zelandii” do odbicia od 31 października 2021 r., Ale obecnie linie lotnicze twierdzą, że większość miejsc docelowych w Nowej Zelandii – w tym Auckland, Christchurch i Wellington – pozostanie poza mapą „przynajmniej do grudnia 2021 r. ”. Alistair Hartley, dyrektor ds. Strategii i transformacji w Virgin Australia, mówi o rozczarowujących wynikach.

Wycieczki do Queenstown wciąż trwają

Jedynym ocalałym jest Queenstown, „gdzie klienci planują podróżować podczas wrześniowych wakacji szkolnych i następnego lata. Wszystkie inne usługi w Nowej Zelandii zostaną na razie przełożone”.

Loty Virgin Sydney-Queenstown i Brisbane-Queenstown pozostają zamknięte od 18 września, a Melbourne-Queenstown od 7 grudnia.

Virgin już dwukrotnie w tym roku odkładała wznowienie lotów do Nowej Zelandii. Najpierw w marcu, potem w czerwcu.

„Stale dokonujemy przeglądu naszej sieci, aby odpowiedzieć na najnowsze porady, a co najważniejsze, aby zastanowić się, czy możemy wznowić loty międzynarodowe na krótkich dystansach, w tym do Nowej Zelandii wcześniej, jeśli popyt na podróże poprawi się i zmienią się warunki” – dodał Hartley.

READ  Australia ma wprowadzić nową, ogromną podwyżkę podatków

Również na liście „obecnie”: Powrót na Bali, Fidżi, Vanuatu, Samoa i Wyspy Salomona.

„Jesteśmy realistami, jeśli chodzi o wznowienie lotów międzynarodowych na krótkich dystansach, a dziś opóźniliśmy nasze usługi na Pacyfik i na Bali w Indonezji przynajmniej do grudnia”.

Wraz ze wzrostem liczby podróży krajowych i nowym konkurentem, Rexem, poszukuje własnego segmentu rynku międzymiastowych samolotów, Virgin twierdzi, że „kontynuuje przegląd swojej sieci krajowej, aby upewnić się, że odpowiada na możliwości rozwoju w Australii”.

Przeczytaj także: Qantas odwołał loty międzynarodowe do grudnia

David

David Flynn jest redaktorem magazynu Executive Traveler i trochę tragicznie jest podróżować ze słabością do dobrej kawy, zakupów i liczi martini.