Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rynki na żywo, poniedziałek 24 maja 2021 r

Indeks ASX200 walczył w poniedziałek o ten trend, a główne zyski banków zniwelowały sektor materiałowy, który podążał za niższymi cenami rudy żelaza.

Rynek wahał się między niewielkimi stratami a wzrostami przez całą sesję, zanim zamknął 15,6 punktu, czyli 0,2 procent, na poziomie 7045,9.

Zyski przyniosły banki Wielkiej Czwórki, CSL, górnicy złota i sprzedawcy detaliczni, ale zostało to zrekompensowane 1,8% stratą BHP, 2,2% spadkiem w Rio Tinto i 4,2% w Fortescue Metals.

ASX 200 wzrósł w poniedziałek o 0,2 procent, co jest trzecim z rzędu wzrostem. Przypisuj mu:Peter Brig

Julia Lee, dyrektor ds. Inwestycji w Burman Invest, poza sektorem wydobywczym, powiedziała, że ​​ASX radzi sobie dobrze w świetle słabych indeksów Wall Street.

Wskazała, że ​​niektóre sektory obronne, takie jak podstawowe dobra konsumpcyjne i usługi komunalne, były niższe, ale powiedziała, że ​​może się to zdarzyć, gdy inwestorzy będą chcieli sprzedać stabilne akcje, aby zwiększyć ryzyko w swoich portfelach.
Powiedziała mi: „Jedyną rzeczą, która naprawdę powstrzymuje nasz rynek w tej chwili, są górnicy ″ ⁣ pani Lee.

Ruda żelaza nadal spada w handlu azjatyckim. Chiny stwierdziły, że będą bardzo rygorystycznie egzekwować niektóre ze swoich celów towarowych. Wiemy, że starają się zdywersyfikować swoje dostawy z dala od Australii, co miało wpływ na część spekulacyjnych pieniędzy. ″ ⁣

W ostatnich tygodniach handel rudą żelaza osiągnął nieoczekiwany rekordowy poziom, osiągając w zeszłym tygodniu 223 USD za tonę, ale spadł w ostatnich trzech sesjach do 204,50 USD za tonę.

„Myślę, że banki są w tej chwili w fazie modernizacji. Powiedziała mi, że istnieje ryzyko, że dostrzegasz pewne kontrole regulacyjne wchodzące na bardzo gorący rynek mieszkaniowy” – powiedziała.

Commonwealth Bank wzrósł o 0,7 procent, osiągając nowy rekordowy poziom 98,76 USD, wraz z pojawieniem się bariery 100 USD. Westpac zyskał 1,3 proc. Do 25,98 dolara, NAB o 0,7 proc., A ANZ Bank o 0,6 proc.

READ  Nowe miejsca ekspozycji poziomu 1 na COVID-19 wymienione w Wiktorii

Kurs CSL wzrósł o 1,8 procent do poziomu 289,27 USD na zamknięciu od pięciu miesięcy. Wesfarmers zyskał 0,9 procent do 54,73 dolarów, a Domino’s Pizza wzrosła o 4,6 procent do najwyższego od trzech miesięcy 108,70 dolarów po awansie analityka na podstawie oczekiwań, że firma fast food może stać się popularna we Włoszech i na innych rynkach.

Górnicy złota byli również silniejsi, a akcje Newcrest wzrosły o 2,7 procent do 28,52 USD po tym, jak towar będący bezpieczną przystanią osiągnął najwyższy od pięciu miesięcy poziom 1883,51 USD za uncję.

Globalny dyrektor ABC Bullion, Nick Frappel, powiedział, że spodziewa się wzrostu cen złota w „XX wieku”, ponieważ na optymizm wpływa deflacja z powodu słabszych niż oczekiwano miejsc pracy i wzrostu sprzedaży detalicznej w USA.