Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Signature Bank stanął przed dochodzeniem karnym przed upadkiem

Signature Bank stanął przed dochodzeniem karnym przed upadkiem

Bank i jego pracownicy nie zostali oskarżeni o wykroczenie, a dochodzenie może zakończyć się bez dalszych działań. Nie jest jasne, kiedy rozpoczęto dochodzenia w sprawie Signature Bank i czy miały one jakikolwiek wpływ na decyzję organów regulacyjnych o zamknięciu banku w niedzielę.

Krajowe organy regulacyjne stwierdziły, że straciły zaufanie do kierownictwa po tym, jak bank nie dostarczył „wiarygodnych i spójnych danych”.

Od tego czasu FDIC zaczął szukać kupca.

Organy nadzoru finansowego i urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości wielokrotnie ostrzegali, że firmy zajmujące się kryptowalutami lub powiązanymi funduszami muszą zachować czujność w identyfikowaniu klientów i zapewnianiu, że przepływy pieniężne służą uzasadnionym celom. W szczególności banki są zobowiązane do zgłaszania władzom federalnym wszelkich podejrzanych transakcji.

Michael Driscoll, zastępca dyrektora biura terenowego FBI w Nowym Jorku, ostrzegł po tym, jak Stany Zjednoczone w styczniu postawiły zarzuty właścicielowi giełdy kryptowalut.

Organy regulacyjne wywierają presję na banki i inne firmy podlegające regulacjom, aby wycofały waluty cyfrowe i inne aktywa, aby uniknąć potencjalnego ryzyka dla systemu finansowego. Upadek Signature następuje po upadku w zeszłym tygodniu Silvergate Capital, który obsługiwał również przemysł kryptowalut, oraz banku Silicon Valley należącego do SVB Financial Group.

Te trzy banki stoją teraz w obliczu nadzoru ze strony USA. Bloomberg donosi, że Departament Sprawiedliwości prowadzi dochodzenie w sprawie Silvergate w sprawie transakcji z nieistniejącą giełdą FTX Sama Bankmana-Frieda i Alameda Research. Prokuratorzy federalni i SEC badają również upadek banku w Dolinie Krzemowej, w tym czy sprzedaż akcji przez kadrę kierowniczą naruszyła zasady handlu.

Podpis nie ujawnił zapytań w jego najnowszych aktach.

Po upadku FTX w listopadzie dyrektorzy Signature powiedzieli, że zamierzają stracić do 10 miliardów dolarów (15 miliardów dolarów) depozytów od klientów aktywów cyfrowych, co w tamtym czasie stanowiło ponad jedną piątą jego bazy depozytowej. Ale nadal planują zatrzymać trochę.

READ  Japoński gigant Mitsubishi UFJ złożył ofertę przejęcia o wartości 1,2 miliarda dolarów spółki Link Group zajmującej się rejestracją akcji i zarządzaniem emeryturami.

„Nie wyjdziemy z tego biznesu” – powiedział w grudniu Eric Howell, ówczesny dyrektor operacyjny banku. „Będziemy uczestniczyć, ale w przyszłości będziemy uczestniczyć w bardziej przemyślany sposób”.

Przeczytaj więcej o upadku banku w Dolinie Krzemowej

Bloomberg