Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sebastian Vettel w Mercedesie?  Niesamowity powrót do Formuły 1 z „planami”: PlanetF1

Sebastian Vettel w Mercedesie? Niesamowity powrót do Formuły 1 z „planami”: PlanetF1

Sebastian Vettel rozmawiał z Toto Wolffem na temat wkrótce wolnego miejsca w wyścigu Mercedesa na sezon 2025, ale bardziej skupiał się na tym, co się dzieje, niż na zastąpieniu Lewisa Hamiltona.

Hamilton zszokował świat sportów motorowych i szefa swojego zespołu Wolffa, kiedy w lutym ubiegłego roku ogłosił, że bieżący sezon będzie jego dwunastym i ostatnim rokiem w Mercedesie.

Sebastian Vettel „flirtuje” z pomysłem powrotu do Formuły 1

Wolff, którego Hamilton poinformował o tym przy kawie, gdy wieści zaczęły wyciekać, powiedział Fox Sports Australia, że ​​„po pięciu minutach szoku i niedowierzania” jego myśli skierowały się ku przyszłości.

Oczywiście ważną rzeczą do rozważenia było to, kto zastąpi Hamiltona w 2025 roku.

Od Fernando Alonso, przez Andreę Kimi Antonelli, po Carlosa Sainza, Wolff ma do wyboru kierowców bez kontraktów na przyszły sezon, a nawet Maxa Verstappena, którego również łączono z fotelem wyścigowym Hamiltona.

Ale nie są to jedyni kandydaci, bo w rywalizacji bierze także udział czterokrotny mistrz świata Vettel, który opuścił sport po sezonie 2022.

36-letni Niemiec potwierdził, że kontaktował się z Wolffem, ale bardziej chodziło mu o ustalenie, co się dzieje, niż o negocjacje w sprawie jego przybycia.

„Rozmawialiśmy przez telefon, ale nie konkretnie o tym, że mógłbym przejąć to miejsce, ale raczej o tym, że w Mercedesie dużo się dzieje” – powiedział. sport.de.

Przyznał, że „myśli” i „flirtuje” z myślą o powrocie, ale „kiedy wówczas podejmowałem decyzję, powodów było kilka”.

Ale chociaż Vettel powiedział publikacji, że ma „plany dotyczące Formuły 1” już w tym roku, nie wdawał się w szczegóły poza tym, że nie wie, „czy tak się stanie”.

PlanetF1.com poleca

Krótka lista Red Bulla na rok 2025: Sześciu kierowców, którzy powinni znaleźć się na liście osób chcących współpracować z Maxem Verstappenem

READ  AFL: Jak „Jaszczurka” Nicka Blacky'ego rozkwitła jak łabędź

Cztery główne powody, dla których Lewis Hamilton opuścił Mercedesa dla Ferrari

Czy Vettel może powrócić z emerytury i wziąć udział w Le Mans?

Po opuszczeniu Formuły 1 i skupieniu się na rodzinie i pszczołach Vettel przetestował niedawno Porsche 963 z myślą o potencjalnym wystartowaniu w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Testując samochód w Hiszpanii, czterokrotny mistrz świata Formuły 1 nie zdecydował, czy chce ścigać się w słynnym wyścigu.

„Tego jeszcze nie wiem, to jest szczera odpowiedź” – powiedział.

Mówiąc o podążaniu za swoją „ciekawością i poczuciem, jak to jest jeździć samochodem na długich dystansach”, powiedział, że było to „bogate doświadczenie, samochody są zupełnie inne, po raz pierwszy prowadziłem samochód wyścigowy z dachem, nie siedząc Za tym.” koło przez długi czas.

Dodał jednak: „Nie wiem, co będzie dalej, muszę teraz trochę się z tym pogodzić. Czas pokaże”.

Przeczytaj następujące: Sebastian Vettel ostrzega Maxa Verstappena wśród „zawirowań” Red Bulla i plotek o Mercedesie