Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sekretarz skarbu Janet Yellen złożyła niespodziewaną wizytę na Ukrainie

Sekretarz skarbu Janet Yellen złożyła niespodziewaną wizytę na Ukrainie

Waszyngton – Sekretarz skarbu Janet Yellen odbyła niespodziewaną podróż na Ukrainę, aby podkreślić zaangażowanie USA we wspieranie Kijowa, gdy wojna z Rosją wkracza w drugi rok, spotykając się tydzień później z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Prezydent Biden zrobił to samo.

Yellen odwiedza kraj, aby „omówić krytyczną pomoc gospodarczą i nasze wysiłki w celu pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za jej brutalną i nielegalną wojnę” – powiedziała rzeczniczka skarbu Lily Adams. ćwierkaniewraz ze zdjęciem Leylin na stacji kolejowej.

Departament Skarbu jest odpowiedzialny za nakładanie międzynarodowych sankcji na rosyjskie podmioty i osoby fizyczne oraz udzielanie pomocy gospodarczej dla kraju w wysokości 14 miliardów dolarów od początku wojny. Departament Skarbu powiedział, że Yellen ogłosiła niedawny transfer 1,25 miliarda dolarów pomocy gospodarczej i budżetowej podczas jej pobytu w Kijowie.

Yellen i inni amerykańscy urzędnicy spotkali się z Zełenskim i jego głównymi współpracownikami, po opublikowaniu Zełenskiego wideo Na swoim kanale Telegram pokazuje, jak wita sekretarkę i dziękuje jej za wsparcie.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z sekretarz skarbu Janet Yellen w Kijowie w poniedziałek, 27 lutego 2023 r.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z sekretarz skarbu Janet Yellen w Kijowie w poniedziałek, 27 lutego 2023 r.

Ukraińska Prezydencka Służba Prasowa za pośrednictwem agencji Reuters


„Jestem w Kijowie, aby potwierdzić nasze niezachwiane poparcie dla narodu ukraińskiego” – napisała Yellen. w redakcji Równolegle z nią w New York Times. „Pan Putin liczy na słabnącą determinację naszej globalnej koalicji, która jego zdaniem da mu przewagę w wojnie. Ale się myli. I jak powiedział tu w zeszłym tygodniu prezydent Biden, Ameryka będzie stać po stronie Ukrainy tak długo, jak to wymaga.”

W swoim artykule wstępnym Yellen wyjaśniła, że ​​pomoc gospodarcza jest niezbędna nie tylko dla zapewnienia bezpieczeństwa, ale także dla zaspokojenia podstawowych potrzeb narodu ukraińskiego. Obejmuje to pomoc osobom, które musiały opuścić swoje domy, oraz zapewnianie zasiłków mieszkaniowych i komunalnych.

„Nie możemy pozwolić, aby Ukraina przegrała wojnę z powodów ekonomicznych, kiedy pokazuje swoją zdolność do odniesienia sukcesu na polu bitwy” – napisała Yellen. „Opór militarny Ukrainy zależy od rządu, który może skutecznie funkcjonować, a także od stabilnej gospodarki, która może pomóc w finansowaniu długoterminowych wysiłków obronnych. Poprzez wzmocnienie „frontu wewnętrznego”, nasza pomoc gospodarcza umożliwia wzmocnienie linii frontu Ukrainy przeciwko Rosji. „

Tydzień temu Biden odbył również niezapowiedzianą podróż na Ukrainę, spacerując ulicami Kijowa z Zełenskim przed wygłoszeniem przemówienia w Polsce. W zeszłym tygodniu administracja Bidena ogłosiła dodatkowe sankcje wobec Rosji i nową rundę pomocy.

„Rok temu świat przygotowywał się na upadek Kijowa. Cóż, właśnie wróciłem z wizyty w Kijowie i mogę powiedzieć, że Kijów stoi silny. Kijów stoi dumnie. Stoi wysoko. Najważniejsze, że jest wolny, ” powiedział pan Biden W ubiegłym tygodniu brawa 30 tysięcy widzów machających polskimi, amerykańskimi i ukraińskimi flagami przed Zamkiem Królewskim w Warszawie.

READ  Togo i Komisja Gospodarcza Narodów Zjednoczonych dla Afryki podpisują protokół ustaleń w sprawie ustanowienia Afrykańskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa