Słowenia i Luka Doncic mszczą się na Tokio 2020 i wydalają Australię

Reprezentacja Australii w koszykówce mężczyzn rozpoczęła w piątek (1 września) drugą rundę Mistrzostw Świata FIBA ​​​​2023 porażką ze Słowenią 91:80.

Porażka oznacza, że ​​Boomers nie mają już szans na awans do ćwierćfinału. Słowenia zapewniła sobie awans z grupy K wraz z Niemcami na mecz do drugiej fazy.

Straty były kosztowne dla Australii w pierwszej połowie, podczas gdy Baby Boomers trafiali zaledwie 39 procent z gry. Słowenii natomiast wydawało się, że jest z tym dobrze Mike’a Toby’ego Pokazał drogę, zdobywając 13 punktów w pierwszych 20 minutach. Do przerwy wynik brzmiał 49:40.

Na przerwę wyszła zupełnie odmieniona drużyna Australii. prowadzony Josha Gede’aktóry zdobył 14 ze swoich 20 punktów w ramach, Australijczycy po trzeciej kwarcie zmniejszyli prowadzenie Słowenii do zaledwie czterech punktów.

W czwartej kwarcie gwiazda NBA Luka Doncić Słowenia poprawiła swój występ i wykorzystała błędy Australii, aby wygrać mecz 91-80.

Australijczyk Geddy zdobył 25 punktów i zanotował cztery asysty. Doncić, który do tej pory zdobywał średnio 30 punktów, był zmuszony pauzować przez większą część drugiego klatek z powodu problemów z faulami. Słoweńska gwiazda zakończyła mecz z 20 punktami i sześcioma asystami.

Mimo że Australia nigdy nie zdobyła medalu mistrzostw świata, miała duże oczekiwania co do Pucharu Świata FIBA ​​​​2023, po zdobyciu swojego pierwszego medalu olimpijskiego w Tokio 2020, pokonując Słowenię 107-93 w walce o trzecie miejsce.

We wtorek Boomers zapewnili sobie miejsce na turnieju Paryż 2024, będąc jedyną drużyną z regionu Oceanii, która zakwalifikowała się z pierwszej fazy grupowej. W niedzielę w meczu finałowym drugiego etapu zmierzą się z Gruzją.

Na etapie wstępnym Australia pokonała Finlandię i Japonię i zajęła drugie miejsce w grupie E, za Niemcami.

Mistrzostwa Świata FIBA ​​2023 zakończą się 10 września, a finał odbędzie się w Mall of Asia Arena w Manili na Filipinach.

READ  Australijska drużyna piłkarska zaprasza Manchester City na mecze towarzyskie z Ekwadorem | Australia