Słowo oszołomione przez „szalonego” widza, węgierski tłum

Węgrzy świętują ze swoimi fanami po remisie 1:1 z Francją. (Zdjęcie: TIBOR ILLYES/POOL/AFP za pośrednictwem Getty Images)

to było tam? Niesamowite sceny na Euro 2020 w sobotę Tłum osiągnął 65 000 w Puskas Arena w Budapeszcie, kiedy Węgrzy zremisowali 1:1 z Francją.

Węgierscy kibice byli zasadniczo pierwszymi w międzynarodowej piłce nożnej od początku pandemii COVID-19.

„Nie widziałem tego”: Niewiarygodna „śmieszna” anomalia na Euro 2020

Powinien się wstydzić: Wrzawa wokół „obrzydliwych” scen na Euro 2020

Węgierski Związek Piłki Nożnej postanowił przygotować swój stadion narodowy na cztery mecze Mistrzostw Europy 2020 w oparciu o rządowy program szczepień.

Węgierskie władze ds. zdrowia oszacowały, że przed rozpoczęciem Euro 2020, 11 czerwca, zaszczepiono 5,3 mln z 9,8 mln ludności.

Premier Viktor Orban sprzeciwił się radzie Unii Europejskiej, aby skorzystać ze szczepionek z Rosji i Chin, aby przyspieszyć złagodzenie krajowych przepisów dotyczących blokady.

Rozpoczęcie szybkich szczepień przywróciło fanów, ponieważ fani spakowali się na Placu Puskas w sobotę bez konieczności zakładania masek na twarz.

Przy obecności 65 000 widzów Attila dał Violi niespodziewane prowadzenie dla gospodarzy w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie.

Świat nie mógł uwierzyć w niezwykłe widoki Węgier.

Węgry ciężko remisują z Francją

Antoine Griezmann uratował punkt dla Francji Gdzie mistrzowie świata przegapili okazję, by zadowolić się miejscem w 16. rundzie Euro 2020.

Węgry zagroziły, że rozwalą grupę F, gdy Viola zmierzy się z obroną Francji.

Ale Griezmann, zdobywca Złotego Buta na Euro 2016, wyrównał w 66 minut po tym, jak zdemaskowana Francja przeżyła swoją pierwszą porażkę w zawodach od czerwca 2019 roku.

Attila Viola, na zdjęciu po zdobyciu gola dla Węgier przeciwko Francji.

Attila Viola świętuje po zdobyciu bramki Węgier przeciwko Francji. (Zdjęcie: Alex Livesey – UEFA/UEFA via Getty Images)

– To jest punkt, na który nie liczyliśmy, ale biorąc pod uwagę kontekst, zajmiemy się tym samym – powiedział trener Francji Didier Deschamps. TF1.

„Po pierwszej połowie powinniśmy być na prowadzeniu, znaleźliśmy się w tyle po ich jedynej szansie.

READ  Baseball i softball w Polsce pokonują Dolinę Sakopi

„Oczywiście granie przed swoimi fanami i to wsparcie dało im siłę”.

Deschamps prowadzi w lidze z czterema punktami, po jednym punkcie przed Niemcami i Portugalią Niemcy pokonali obrońcę tytułu 4-2 później w sobotę.

„To jeden z najlepszych dni w moim życiu, nawet najlepszy” – powiedziała Viola.

– Uzyskaliśmy świetny wynik, jestem dumny z zespołu, kibiców, którzy stworzyli dziś wspaniałą atmosferę, pokazaliśmy, że potrafimy grać odważniej i bardziej agresywnie piłkę nożną niż przeciwko Portugalii. To był wspaniały dzień.

Widzowie z Węgier, na zdjęciu, spakowali się do Puskas Arena na starcie Węgier z Francją.

Węgierscy kibice zebrali się na placu Puskas na mecz Węgier z Francją na Euro 2020 (Zdjęcie: LASZLO BALOGH/POOL/AFP przez Getty Images)

Francja zostaje w Budapeszcie na finałowy mecz z Portugalią, podczas gdy Węgry udają się do Monachium, aby zmierzyć się z Niemcami, wciąż mając nadzieję na awans do fazy pucharowej drugiego turnieju z rzędu.

Później w sobotę Robert Lewandowski pomógł utrzymać Polskę przy życiu, strzelając wyrównanie w drugiej połowie w zremisowanym 1:1 z Hiszpanią.

Alvaro Morata zakończył swoją suszę strzelecką, prowadząc Hiszpanię w 25. minucie, ale Lewandowski wyrównał w 54. minucie strzałem głową, aby strzelić tylko trzeciego gola dla reprezentacji narodowej w ważnym turnieju.

Hiszpański napastnik Gerard Moreno nie wykorzystał rzutu karnego tuż po golu Lewandowskiego, a Morata sfaulował otwartą siatkę po tym, jak piłka odbiła się od słupka.

Wynik pozostawił Szwecję na czele grupy E z czterema punktami, po pokonaniu w piątek Słowacji.

Słowacja jest na drugim miejscu z trzema punktami, a Hiszpania z dwoma punktami. Polska wciąż ma szansę na awans na Euro 2020, mimo że jest ostatnia w grupie o jeden punkt.