Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sneakerboy idzie do dobrowolnej administracji

Sprzedawca luksusowych butów wszedł do zarządu po latach kontrowersji i wielu wściekłych klientów.

Luksusowy sklep obuwniczy Sneakerboy wszedł do dobrowolnego zarządzania po burzy kontrowersji.

Firma, która sprzedaje buty takie jak Balenciaga i Canada Goose za 1000 dolarów, w ostatnich latach stanęła w obliczu wielu skandali i próśb.

Posunięcie to zostało potwierdzone w sobotnim zawiadomieniu o nominacji wydanym przez Australian Securities and Investments (ASIC), a na administratora wybrano Stephena Dixona z firmy doradczej ds. niewypłacalności Hamilton Murphy.

W zawiadomieniu uwzględniono pięć spółek, Sneakerboy Pty Ltd oraz dwie spółki powiązane z nazwą Sneakerboy, Luxury Retail Treasury Pty Ltd i Luxury Retail Group Pty Ltd (spółka macierzysta Sneakerboy).

„Sneakerboy ogłosił dzisiaj, że Stephen Dixon z Hamilton Murphy Consulting został powołany na stanowisko wolontariusza”, powiedział Hamilton Murphy Consulting w oświadczeniu.

„Dobrowolny wybór kierownictwa został dokonany ze względu na krótkoterminowe trudności finansowe, z jakimi boryka się firma.

„Podjęto trudną, ale mądrą decyzję o rozpoczęciu dobrowolnego procesu zarządzania. Urzędnik oceni teraz dalszą wykonalność biznesu, oceniając zdolność firm do kontynuacji działalności.

Pojawia się po tym, jak w ciągu ostatnich trzech lat firmy miały do ​​czynienia z ponad 10 rozwiązaniami, w tym przez Adidas, Victorian State Revenue Commission i AMP Pacific Fair (operatorzy centrum handlowego Gold Coast Pacific Fair, w którym Sneakerboy miał sklep detaliczny).

Sneakerboyowi pozostały tylko cztery sklepy detaliczne – trzy w Melbourne i jeden w Sydney oraz sklep internetowy.

Sfrustrowani klienci zbombardowali w ostatnich miesiącach platformy internetowe i witryny z recenzjami firmy z powodu opóźnionych zamówień sięgających stycznia.

„Nie zamawiaj niczego online od Sneaker boy, nie mają żadnych zapasów! Okłamują swoich klientów, biorą twoje pieniądze i twierdzą, że mają zaległości, dlatego jest „opóźnienie” w wysyłaniu. To jest absolutne kłamstwo. Rozmawiałem z przedstawicielem Golden, Goose, który potwierdził, że od miesięcy nie dostarczał towaru Sneakerboyowi. Zły klient Trustpilot powiedział, że wszystko, co zamawiasz z jego strony internetowej, nie znajduje się fizycznie w ich magazynie, a mimo to nadal przyjmuje zamówienia i nigdy nie odpowiada na twoje e-maile.

READ  Mleko za 9 USD, kawa rozpuszczalna za 84 USD: Australijczycy mocno ucierpieli z powodu rosnących kosztów artykułów spożywczych

„Kupiłem kurtkę o wartości 200 USD ponad dwa miesiące temu. Nadal nie dotarła. Wysłałem niezliczone e-maile, wiadomości na Instagramie, telefony i brak odpowiedzi” – powiedział inny.

„Przestań próbować ukrywać ludzi w sekcji poczty e-mail, a następnie zignoruj ​​ich, jesteście oszustami i będę dzwonić do wszystkich alejek, dopóki nie otrzymam zamówienia lub pełnego zwrotu pieniędzy (nie kredytu), szczerze obrzydliwe, jak się sprawy mają. Jeśli moja paczka jest czeka na odbiór, jaka firma Transport i dane referencyjne” – zapytał sfrustrowany klient.

„Sneakerboy jest pod zarządem” – napisano w krótkim oświadczeniu na stronie internetowej Sneakerboy.

„Wszystkie zamówienia od 2 lipca 2022 r. będą realizowane przez administratorów w przyszłości. Wszystkie zamówienia przed datą 2 lipca 2022 r. prosimy o kontakt z Hamilton Murphy pod numerem (03) 7600 8866.

Firma konsultingowa Hamilton Murphy powiedziała, że ​​firmy wcześniej prowadziły rozmowy ze stronami, które wyraziły zainteresowanie zakupem firmy.

„Te dyskusje są teraz pilnie eskalowane przez administratora w ramach dobrowolnego procesu zarządzania” – powiedziała.

Pierwsze spotkanie wierzycieli odbędzie się w przyszłym tygodniu w środę 13 lipca o godz.

Na tym spotkaniu zostaną przekazane wszystkim zainteresowanym stronom szczegóły dotyczące kondycji finansowej i strukturalnej firm.

Nelson Mair i Theo Poulakis prowadzą Sneakerboy Retail Pty Ltd i Luxury Retail Group.

Sneakerboy skontaktował się z dalszymi komentarzami.