Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Spencer Legno zawieszony na osiem meczów z powodu rasistowskich obelg Ezry Mamme. Co zostało powiedziane?

Spencer Legno zawieszony na osiem meczów z powodu rasistowskich obelg Ezry Mamme. Co zostało powiedziane?

NRL wysłała jasny sygnał, że nie toleruje rasizmu, po czym Spencer Leniu z drużyny Roosters został zawieszony na osiem meczów za nazwanie piątego i ósmego zawodnika Broncos Ezry Mam „małpą” podczas meczu w Las Vegas.

Legno wielokrotnie powtarzał, że nie wierzy, że ta uwaga ma charakter rasistowski, ale nie powstrzymało to NRL przed nałożeniem na niego poważnego zakazu podczas największego przesłuchania od czasu sprawy Billy'ego Slatera w zeszłym tygodniu sześć lat temu.

W zeszłym tygodniu był to najczęstszy temat w lidze rugby, kiedy obecni gracze wspierali Mamę i wzywali do jego zawieszenia w związku z incydentem, który pozostawił go oszołomionego i niezdolnego do koncentracji przez ostatnie 11 minut meczu.

Gwiazda Broncos złożyła na boisku oficjalną skargę do sędziego Adama Gee po tym, jak został wykorzystany za to, że poprosił kolegów z drużyny, aby pobiegli w stronę Legno, który jego zdaniem został zagazowany po poprzednim wślizgu.

Mama nie była obecna na rozprawie, ale przesłała oświadczenie składające się z 12 akapitów, przy czym ostatnie osiem akapitów pozostało tajemnicą.

Jedynym miejscem, w którym można na żywo oglądać każdy mecz każdej rundy bez przerw reklamowych w trakcie rozgrywki, jest Fox League dostępna na platformie Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Mama odrzuca gałązkę oliwną Lenio | 01:36

Więcej aktualności z NRL

Tematy do omówienia: Chaos wywraca ostatni wyścig do góry nogami; Werdykt na kwotę ponad 800 000 dolarów to ryzyko

„Powinien mieć kłopoty”: stanowisko Legenda w sprawie zdeklarowanych gwiazd wspierających Southern Trail

Czego się dowiedzieliśmy: Laybutt występuje w porażce Cowboys; Delfiny eksplodują

„Nie słuchaj mediów”: Bennett odrzuca „przesadną reakcję” na porażkę Dolphins

„Widziałem go przy znaku i przypomniałem sobie, jak powiedział: «oddaj to Spencer»” – czytamy w oświadczeniu.

READ  „Oszustwo”: australijscy kibice ostro krytykują „śmieszne” ceny krykieta w ODI przeciwko Indiom Zachodnim

„Wtedy pamiętam, jak Spencer powiedział do mnie: «Pieprzyć to, małpo.» Poczułem się zły i rozczarowany tym incydentem i od tego momentu nie byłem już skupiony na grze”.

W zeszłym tygodniu Lenio przyznał, że wygłosił tę uwagę, ale upierał się, że nie jest z natury rasistą i że w przeszłości nazywano go „małpą” i „kokosem”, ale nie popełnił żadnego przestępstwa.

„Słyszałem, jak Ezra Mam coś do mnie mówił. Wtedy powiedziałem do niego «pieprz się, małpo»” – powiedział Legno panelowi, a gwiazdor wrócił tydzień po tym, jak jego drużyna grała z Brisbane po raz drugi.

„Tak mi przykro, że użyłam tego słowa, przez co poczuł się taki mały

„Ta gra toczy się tak szybko. W tej sekundzie powiedziałem słowo, którego nie znałem. Nie wiedziałem, jak ważne było to dla rdzennej społeczności, Ezry i jego rodziny.

– Myślałem, że to żart.

Leniu został skrytykowany za komentarze, które poczynił dla Triple M, gdzie powiedział, że to wszystko „zabawa i gry”, co doprowadziło do tego, że gracze Broncos skonfrontowali się z nim tego wieczoru w hotelu.

„Nie sądzę, że zrobiłem coś złego i dlatego to powiedziałem. Myślałem, że to brązowy facet przejeżdża innego brązowego faceta” – wyjaśnił, mówiąc panelowi, że powiedział „sprawdź mnie” do śluzy Broncos Patricka Carrigana tej nocy.

„W tej grze nie ma miejsca na rasizm. Cieszę się, że o tym wspomniał. Nie miałem rasistowskich zamiarów w stosunku do Ezry i społeczności. Kocham ich i ich kulturę. Nie sądzę, żeby gra bez nich nie istniała ludzie.”

Jak długo należy przerwać stosowanie leku Lenio? | 03:15

Lenio powiedział obrońcy Jamesowi McLeodowi, że bierze na siebie „100% odpowiedzialności” i „nigdy więcej nie użyje” tej obelgi, twierdząc, że nie znał przeszłości mamy, kiedy wypowiadał się na ten temat.

READ  Recykling: Polska powoli nadrabia zaległości

The Roosters odkryli zakres obelg następnego dnia około 6 rano, kiedy starsza aborygeńska kobieta wysłała mu SMS-a z definicją „małpy” i tym, jak niewrażliwe jest to określenie kulturowo.

Dlatego Leño chciał polecieć do Brisbane, aby porozmawiać twarzą w twarz i przeprosić drużynę Broncos, która odrzuciła ofertę, ponieważ nie była gotowa na spotkanie z napastnikiem Samoa.

„Gdyby w idealnym świecie tak postąpiłem, wolałbym przeprosić go osobiście” – powiedział.

„Poleciałbym do Brisbane i powiedziałbym mu to w twarz, tak aby inni nie wiedzieli.

„Nie martwię się, że mnie odrzuci, ponieważ rozumiem, przez co przechodzi. Mam nadzieję, że będę mogła spotkać się z nim osobiście i w przyszłości przeprosić tak, aby nikt o tym nie wiedział.

Prawnik NRL Lachlan Gyles, który w uwagach wstępnych wielokrotnie nazywał Leniu „Luai” i sugerował, że pochodzi z Tonga, odniósł się do znęcania się nad legendą AFL Adamem Goodesem w 2013 roku i oskarżył Leniu o kłamstwo, ponieważ nie był świadomy, jak obraźliwe jest to określenie.

Giles stwierdził, że było to rasistowskie nadużycie o „głęboko obraźliwym charakterze” i wezwał do rozegrania ośmiu meczów ze względu na znaczący wpływ, jaki wywarło to na mamę i jego rodzinę, natomiast McLeod nalegał na cztery mecze, ponieważ jego klient miał wyrzuty sumienia i stanowczo twierdził, że nie było to zamierzone. Bądź rasistą.

Wskazał także na zakaz czterech meczów Marcelo Montoyi od 2022 roku za homofobiczne obelgi i nalegał, aby komisja rozważyła podobne zawieszenie.

Jednak po 90-minutowym przesłuchaniu i 40 minutach narad panel składający się z Boba Lindnera, Seana Hampsteada i przewodniczącego Komisji Sądownictwa Jeffreya Bellew osiągnął wynik ośmiu gemów, co oznacza, że ​​wróci na mecz 10. rundy Warriors.

Duża chmura nad transferem Sua'ali'i Rugby? | 00:47

„To kwalifikuje je do umiarkowanej kategorii zachowań naruszających prawo” – stwierdził.

READ  Anglia vs Indie: Puchar Świata Kobiet w Krykiecie ICC – NA ŻYWO! | Sporty

„Był uczciwy i był uczciwy w bardzo złym użyciu tego słowa, ale nie w oparciu o intencje rasistowskie.

„Popełnił naprawdę poważny błąd, który spowodował ból i zranienie, ale nie był motywowany rasą”.

Później podniósł także przykład skrzydłowego Warriors, Marcelo Montoyi, który w 2022 roku został zawieszony na cztery tygodnie za homofobiczne obelgi, na co Giles w zamian argumentował, że nie było żadnych sugestii, że zawodnik, który usłyszał te uwagi, „poczuł się urażony tym komentarzem”. „

Giles dodał: „Twierdzenie, że rasistowska uwaga pochodząca od osoby o ciemnej karnacji czyni ją mniej ważną, jest fałszywe”, a później stwierdził, że jest to „szansa na narysowanie linii na piasku”.

Obejrzyj tutaj wszystko, co zostało powiedziane podczas dzisiejszego przesłuchania sądowego. Jeśli tego nie widzisz Kliknij tutaj!