Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Startup technologiczny Willow zwalnia 72 pracowników przed świętami Bożego Narodzenia

Startup wspierany przez gigantów biznesu zwolnił 22 procent swoich pracowników tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Willow, startup zajmujący się nieruchomościami i infrastrukturą, który tworzy cyfrowe reprezentacje aktywów fizycznych dla firm, ogłosił w piątek, że zwolnił 72 pracowników oraz 27 wykonawców.

Firma jako przyczynę decyzji o zwolnieniu części pracowników obwiniła obecne warunki gospodarcze, mimo że znajduje się na „silnej trajektorii wzrostu”.

„Jednak, podobnie jak wiele firm technologicznych, nie byliśmy odporni na wpływ środowiska zewnętrznego w ciągu ostatnich 12 miesięcy” – powiedział w oświadczeniu rzecznik kilku firm technologicznych.

„W rezultacie podjęliśmy proaktywną decyzję o obniżeniu naszej bazy kosztowej, aby zapewnić zrównoważony wzrost w perspektywie średnio- i długoterminowej”.

Technologia „cyfrowego bliźniaka” firmy umożliwia firmom przeglądanie „danych w czasie rzeczywistym” dotyczących wydajności ich aktywów poprzez tworzenie cyfrowej kopii tego zasobu.

„Cyfrowe bliźniaki staną się standardem dla inteligentnych budynków” — opisał tę technologię na LinkedIn dyrektor generalny Joshua Ridley. Do tej pory nie było programu wdrażania inteligentnych budynków na dużą skalę.

„Willow ma zastosowanie do nowych i istniejących budynków oraz skalowalne do całych portfeli. Wilo znajduje się w czołówce tej globalnej kategorii i ma najlepszą pozycję, aby wykorzystać szansę.”

Ogłosiła również, że w zeszłym miesiącu zebrała miliony funduszy.

„Willow pomyślnie zakończyła ostatnią rundę finansowania w grudniu 2022 r., zbierając 28,8 mln USD” – powiedział rzecznik.

„Postrzegamy ten rajd jako wotum zaufania ze strony obecnych inwestorów i podkreśla krytyczny charakter podwójnej technologii cyfrowej dla budowanych aktywów. Zebranie tych pieniędzy było uzależnione od przejścia Willow na bardziej rentowny model.

Firma Willow ogłosiła, że ​​nie będzie już oferować swojej technologii „dual-digital” niektórym branżom.

„Willow skoncentruje się teraz na naszych podstawowych segmentach inteligentnych nieruchomości i usług użyteczności publicznej i opuści segment wydobywczy niezwiązany z podstawową działalnością” – powiedziała firma.

READ  „Putin przecenił swoje plany” – polski premier wyraża wiarę w przetrwanie Ukrainy