Stany Zjednoczone zmierzą się z Włochami w finale Fed Cup

• Amerykanie wygrywają z Polską 5:0, aby dostać się do walki o tytuł
  • Włochy awansowały po prowadzeniu 3:1 nad Grecją

SYDNEY (Reuters) – Taylor Fritz pokonał 7-6 (5) 7-6 (5) Polaka Huberta Hurkacza, podczas gdy Stany Zjednoczone pokonały 5-0 w finale turnieju w sobotę. Turniej mieszany Pucharu Federacji, w którym zmierzą się z Włochami.

Włochy zapewniły sobie miejsce w starciu otwierającym turniej z pulą 15 milionów dolarów po tym, jak objęły prowadzenie 3:1 w półfinale z Grecją.

Stany Zjednoczone miały dobry start po tym, jak w piątek objęły prowadzenie 2: 0. Jessica Pegula i Frances Tiafoe odniosły przekonujące zwycięstwa, a numer dziewiąty na świecie Fritz powstrzymał się przed zakończeniem walki z Hurkaczem.

Mistrz Indian Wells, Fritz, obronił dwa sety, przegrywając pierwszego seta 5:4, gdy Hurkacz zawahał się, a Amerykanin objął prowadzenie, gdy jego przeciwnik popełnił kolejny błąd pod koniec zaciętej dogrywki.

Fritz, który zdobył 88% swoich punktów za pierwszy serwis, potrzebował dużego serwisu, aby utrzymać wynik 6:5 w drugim secie, zanim wygrał kolejną napiętą dogrywkę i wysłał swoją drużynę do pojedynku o tytuł z Włochami lub Grecją.

„Wspaniale, że wygraliśmy dzisiaj, aby zakwalifikować się”, powiedział Fritz. „Nie miałem wątpliwości, że gdybym przegrał, reszta zespołu zakwalifikowałaby się”.

„Ale dużo grałem z drużyną amerykańską. Myślę, że tym razem to duża zaleta, że ​​dziewczyny są w naszej drużynie, ponieważ czyni to całą drużynę znacznie silniejszą.

„Jestem naprawdę podekscytowany, że dostanę się do finału i myślę, że byliśmy faworytami przez cały tydzień”.

Następnie Madison Keys pokonała Magdę Linette 6-4, 6-2 i 4-0, po czym Fritz i Pegula wygrali mecz debla mieszanego z Łukaszem Kubotem i Alją Rosolską 6-7(5) 6-4 10- 6.

Włochy przystąpiły do ​​konfliktu z Grecją, prowadząc 2:0 po tym, jak Martina Trevisan i Lorenzo Musetti wygrali swój mecz, ale Stefanos Tsitsipas wyrównał stratę po emocjonującym zwycięstwie 4:6, 7:6(2), 6:4 nad Matteo Berrettinim.

READ  Szósty dzień US Open | Reuters

W emocjonującym meczu rozegranym przed głównie grecką publicznością na stadionie Ken Rosewall Arena, Tsitsipas wydawał się być gotowy na porażkę, podczas gdy Berettini zdominował wczesną akcję dzięki znakomitemu serwisowi i grzmiącemu forhendowi.

Ale Tsitsipas odwrócił scenariusz, wyprzedzając drugiego seta, zmuszając Berrettiniego do popełnienia nietypowych błędów od linii podstawowej. Światowy numer cztery doszedł do siebie po włamaniu się do klinczu, aby stłumić Bertiniego i wywołać dzikie świętowanie.

Lucia Bronzetti zapewniła późny powrót, pokonując Valentiniego Grammaticopoulou 6:2, 6:3 i dając Włochom awans do niedzielnego finału w Sydney.

(Raportowanie przez Shrivathsa Sridhar) w Bengaluru; Montaż autorstwa Simona Camerona-Moore’a i Christiana Radnedge’a

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.