Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Technologia ProLogium – polsko-azjatycka współpraca na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym dla rynku baterii litowych

ProLogium Technology – polsko-azjatycka współpraca gospodarki o obiegu zamkniętym dla rynku baterii litowych.

Firmy Elemental Strategic Metals i ProLogium Technology podpisały protokół ustaleń w celu omówienia możliwości współpracy w zakresie recyklingu akumulatorów półprzewodnikowych. Obie firmy będą współpracować w celu zbudowania platformy recyklingu akumulatorów półprzewodnikowych w Europie, aby pomóc wzmocnić europejski ekosystem łańcucha akumulatorów samochodowych.

Zgodnie z protokołem ustaleń Elemental Strategic Metals będzie jednym z preferowanych podmiotów zajmujących się recyklingiem technologii ProLogium. Oznacza to, że azjatycka firma będzie w pierwszej kolejności przekazywać polskiej spółce zużyte baterie półprzewodnikowe oraz odpady z ich produkcji do recyklingu. Jednocześnie obie firmy planują współpracę w zakresie badań i rozwoju nowych technologii recyklingu akumulatorów półprzewodnikowych ProLogium.

Michau Zygmunt, Dyrektor generalny Elemental Strategic Metals powiedział:

Wykorzystanie baterii w mobilności elektrycznej jest kluczowym obszarem dla światowej gospodarki.

„Ważne jest to, że zasoby metali rzadkich wykorzystywanych do ich produkcji są ograniczone. W związku z tym konieczna jest ścisła współpraca między producentami a recyklerami. Jestem przekonany, że nasza przyszła współpraca będzie korzystna dla obu firm. Mam również nadzieję, że wspólne badania zaowocuje nowymi rozwiązaniami, które znajdą zastosowanie na rynku baterii.

Wincentego Yanga, Dyrektor generalny i przewodniczący ProLogium Technology powiedział:

ProLogium jest zaangażowane w tworzenie branży zielonych akumulatorów, która pomaga poprawić wydajność energetyczną i zasobów, zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i promować ochronę środowiska.

„Recykling zużytych baterii i jakość surowców mają kluczowe znaczenie dla branży baterii. Współpraca z Elemental uzupełnia ostatnią część planu działania ProLogium, aby zabezpieczyć cały łańcuch wartości dla branży pojazdów elektrycznych.”

Dla obu firm wartości związane z odpowiedzialnością za środowisko są bardzo istotne. Planowana współpraca będzie okazją do pozytywnego wpływu na nasze środowisko poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń i śladu węglowego. Kluczowym elementem tej współpracy są potencjalne korzyści dla klientów wynikające z potencjalnie niższych kosztów produkcji akumulatorów.

READ  Wydatki pozabudżetowe budzą wątpliwości co do stanu finansów Polski

Elemental Strategic Metal jest spółką zależną Elemental Holding Group, światowego lidera w recyklingu metali strategicznych: PGM, metali szlachetnych i metali akumulatorowych. Obecnie firma realizuje projekt budowy w Polsce fabryki, w której będą przetwarzane i rafinowane akumulatory litowo-jonowe do samochodów elektrycznych, akumulatory do laptopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń.

Zakład jest zbudowany zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi, a jego celem jest wspieranie odpowiedzialnego zarządzania ograniczonymi zasobami w gospodarce o obiegu zamkniętym poprzez strategiczny recykling. Zapowiadana współpraca z ProLogium prowadzona była w ramach Europejskiego Programu Ważne Projekty o Wspólnym Europejskim Zainteresowaniu (IPCEI).

ProLogium stara się współpracować ze strategicznymi partnerami w ramach swoich wysiłków na rzecz stworzenia solidnego łańcucha wartości. Na początku tego roku światowy lider luksusowych samochodów, Mercedes-Benz, zasiadł w zarządzie ProLogium jako udziałowiec i zawarł umowę o współpracy technicznej w celu opracowania elektrycznych ogniw akumulatorowych nowej generacji.

Na początku maja POSCO Holdings zainwestowało i zawarło umowę z ProLogium na opracowanie i dostawę materiałów katodowych, anodowych i elektrolitów stałych potrzebnych do akumulatorów półprzewodnikowych nowej generacji ProLogium. Wcześniej w czerwcu FEV, wiodący międzynarodowy dostawca usług w zakresie sprzętu i oprogramowania do rozwoju pojazdów i układów napędowych, podpisał protokół ustaleń z ProLogium w celu opracowania systemów akumulatorów półprzewodnikowych.

W październiku ACC, europejski producent ogniw do akumulatorów elektrycznych, podpisał memorandum w sprawie połączenia sił w ramach nowego strategicznego partnerstwa z ProLogium w celu produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych.

Założona w 2006 roku firma ProLogium jest innowacyjną firmą energetyczną, która koncentruje się na badaniach, rozwoju i produkcji akumulatorów nowej generacji do pojazdów elektrycznych, zastosowań konsumenckich i przemysłowych. ProLogium jest obecnie jedynym producentem akumulatorów półprzewodnikowych na świecie, który wykazał ogromną gotowość i możliwości produkcyjne.

Jej technologie obejmują 600 patentów (zgłoszonych i przyznanych) na całym świecie. Zautomatyzowana pilotażowa linia produkcyjna ProLogium dostarczyła prawie 8000 próbek ogniw półprzewodnikowych międzynarodowym producentom OEM w branży motoryzacyjnej do testów i rozwoju jednostek.

READ  Piec Westinghouse został wycofany z rynku z powodu obaw, że mógłby zmiażdżyć i zranić użytkowników

Pierwsza gigabajtowa fabryka ProLogium zostanie uruchomiona w 2023 r., a produkcja rozpocznie się w drugiej połowie 2023 r., co pomoże przyspieszyć ekspansję mocy produkcyjnych firmy na kluczowych rynkach na całym świecie.

Czytać Ostatni Aktualności dotyczące baterii Kształtowanie rynku baterii

Polish-Asian Cooperation of the Circular Economy of Lithium Battery Market, Taipei, 22 grudnia 2022 r